• 04 / اسفند 1401 / 8:10
  • شناسه خبر : 104965
انبوه قابلیت‌های جدید برای بیکسبی :

این گوشی سامسونگ با صدای خودتان با تماس گیرنده حرف می زند

شرکت سامسونگ سال‌هاست که از دستیار هوشمند بیکسبی در گوشی‌های گلکسی استفاده می‌کند. اما شاید قابلیتی که در ادامه در موردش صحبت خواهیم کرد، جذاب‌ترین ویژگی باشد که طی سالیان گذشته به این دستیار هوشمند صوتی اضافه شده است. در ادامه با قابلیت جدید Custom Voice Creator در دستیار Bixby سامسونگ همراه ما باشید.

ساعتی پیش شرکت سامسونگ در وبسایت رسمی خود از قابلیتی جدید برای دستیار هوشمند موبایل بیکسبی رونمایی کرد که به بیان ساده، یک کپی تولید شده توسط هوش مصنوعی از صدای صاحب خود را برای پاسخگویی به تماس‌ها ایجاد می‌کند. «Custom Voice Creator» نام این قابلیت جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد جملات مختلفی را برای Bixby ضبط کرده تا پس از تجزیه و تحلیل آنها یک کپی تولید شده توسط هوش مصنوعی از لحن و صدای فرد ایجاد شود. متأسفانه، این ویژگی در حال حاضر فقط به زبان کره ای در گوشی‌های سری Galaxy S23 موجود است.

این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد از صدای تولید شده توسط هوش مصنوعی خود برای پاسخ دادن به تماس های تلفنی در زمانی که قادر به انجام آن نیستید استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر نمی توانید به تماس تلفنی پاسخ دهید، می توانید از ویژگی جدید برای تایپ جمله ای استفاده کنید که با صدای شما برای تماس گیرنده خوانده می شود. سامسونگ در مورد این قابلیت اعلام کرده که قصد دارد در آینده آن را با سایر قابلیت‌های دستگاه‌های سامسونگ و بسیار فراتر از تماس های تلفنی نیز عرضه کند.

سامسونگ همچنین اعلام کرد که قابلیت Bixby Text Call که تماس‌های صوتی را به متن نوشتاری تبدیل می‌کند، اکنون از تماس‌های برقرار شده به زبان انگلیسی نیز پشتیبانی می‌کند. این ویژگی ابتدا سال گذشته و تحت زبان کره ای به مرحله اجرا رسید که به کاربران اجازه می‌دهد با نوشتن پیامی به تماس‌ها پاسخ دهند و سپس بیکسبی آن را با صدای بلند برای تماس گیرنده بخواند. Text Call همچنین می‌تواند آنچه تماس گیرنده می‌گوید را تبدیل به متن کند. این قابلیت در حال حاضر در گوشی‌های سری گلکسی S23، Z Fold 4 و Z Flip 4 قابل دسترسی است.

علاوه بر این، سامسونگ اعلام نموده که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که فرامین بیدار کردن بیکسبی را با هر دستوری که می‌خواهند جایگزین کرده و سفارشی کنند. دستیار صوتی اختصاصی سامسونگ اکنون می‌تواند بسته به نوع فعالیت تمرینی که در Samsung Health پخش می‌شود نیز موسیقی متناسب را از لیست گالری فرد جستجو کرده و پخش کند.

این شرکت در پست در وبلاگ خود پیرامون قابلیت‌های جدید بیکسبی می‌گوید:

اکنون، Bixby می‌تواند با درک زمینه و مرتبط کردن کلماتی که قبلاً در تعاملات کاربر استفاده شده، هدف و درخواست‌های پیگیری را بهتر درک کند. به عنوان مثال، کاربران Bixby می‌توانند ابتدا تمرینی را در Samsung Health اجرا کنند و سپس با گفتن «Play music for this workout» از Bixby بخواهند که موسیقی را که به بهترین وجه مناسب آن تمرین است پخش کند.
سامسونگ همچنین اعلام کرد که کارهایی را که بیکسبی می تواند به صورت آفلاین انجام دهد، مانند تنظیم تایمر، گرفتن اسکرین شات یا روشن کردن چراغ قوه، گسترش داده و به زودی برای دستگاه‌های دیگر نیز عرضه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

لیست قیمت جدیدترین مدل های گوشی سامسونگ در بازار
اطلاعات کاربران سامسونگ هک شد؛ آیا باید رمزهای خود را تغییر دهیم؟
گلکسی A03 ؛ یک گوشی سامسونگ بسیار ارزان‌قیمت با عمر باتری بالا

ثبت دیدگاه