چاپ کد خبر: 133816
19 بهمن 1402

این ۶ استان به سرعت در حال فرونشست هستند

رئیس مرکز زلزله نگاری و فرونشست مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: ۶ استان گلستان ،کرمان ، قم، البرز، تهران و همدان در معرض فرونشست ۲۰ سانتی متر قرار دارند.

فرونشست کردن زمین
به گزارش اول فارس، علی بیت الهی رئیس مرکز زلزله نگاری  و فرونشست مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: خطر فرونشست زمین  در کشور ما روز به روز استان‌ها و شهرهای بیشتری را درگیر خود می‌کند و بیم آن می‌رود که دیر یا زود اثرات این پدیده در تمامی مناطق گسترش پیدا کند.

وی افزود: در حال حاضر  خطر فرونشست زمین که از آن به عنوان  زلزله خاموش در لایه‌های پایین‌تر زمین یاد می‌شود، در سطح زمین پدیدار شده و جان و مال مردم کشورمان را به خطر بیندازد.

بیت‌اللهی اظهار کرد: در سطح کشوری آمار زیر قابل ارائه است؛ در استان‌های کرمان، البرز، تهران، گلستان، قم و همدان نرخ فرونشست زمین در یک یا چند پهنه بالای ۲۰ سانتی‌متر در سال است.

وی یاد آور شد: در استان‌های آذربایجان شرقی، فارس، قزوین، سمنان، خراسان رضوی و اصفهان نرخ فرونشست زمین در یک یا چند پهنه بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر در سال است.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

باهر جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۶

این خطر فرونشست در محیط زیست ایران در سطح کشور نتیجه عملکرد مدیریت نالایق و سفارشی و نورچشمی این نتیجه عمران و آبادی هست که مدام بدروغ می گویند که چنین و چنان در ایران کرده اند.

آخرین اخبار