چاپ کد خبر: 133615
17 بهمن 1402

بارورسازی ابرها خواسته اصلی مردم استان فارس است/معطل چی هستید؟

کمپین بارورسازی ابرها جهت بارانی شدن استان فارس در مدت زمانی اندک، تعداد زیادی امضا را به خود اختصاص داد.

خبرگزاری فارس از شیراز نوشت: “فارس من” این بار نیز با جدیدترین مطالبات مردمی آمده تا یادآور شود که برای مردم و همراه و هم‌پای آنها حرکت می‌کند.

فارس من، بستر منحصر به فردی است که ارتباط بهتر و نزدیک‌تر با مخاطب را به عنوان یکی از ارکان رسالت رسانه‌ای در دستور کار قرار داده است.

بارورسازی ابرها

این فضا، زمینه ارتباط نزدیک تر مردم و خبرنگاران فارس را فراهم نموده و استفاده از فارس من، می تواند به استمرار این ارتباط کمک کند تا این روند به شکل تعاملی پایدار و جریان‌ساز باقی بماند.در دی ماه جاری نیز پویش‌هایی در این پلتفرم ثبت شد که امضای تعدادی از آنان به حد نصاب رسید و پیگیری شد و البته در این میان، تعدادی از پویش‌ها که به حد نصاب نرسیدند نیز به لحاظ اهمیت موضوع آن، مورد پیگیری قرار گرفتند.

تقاضای بارورسازی ابرها برای عبور از خشکسالی

یکی از پویش‌های دی ماه که مورد پیگیری قرار گرفت مربوط به بارورسازی ابرها بود.

از آنجا که خلاء بارش‌های جوی، زنگ خطری برای مردم به حساب می‌آید و خشکسالی‌ متمادی را تشدید می‌کند،  مردم احساس نگرانی کرده و از پویشی که با عنوان «تقاضای بارورسازی ابرها جهت بارانی شدن استان فارس» در سامانه فارس من ثبت شده بود، استقبال کردند.

این پویش طی اندک زمانی ۷۴۳ امضا را به خود اختصاص داده که جمع‌آوری این تعداد امضاء در عرض چهار روز، نشان می‌دهد که مردم به این موضوع به عنوان یک دغدغه جدی می نگرند.

در متن این پویش آمده است: چندین سال است که استان فارس رنگ برف و باران درست و حسابی را به خودش ندیده و همین امر باعث شده آلودگی محیط زیست و خشکسالی در استان فارس افزایش پیدا کرده است. سال ۱۳۹۵ آخرین سالی بود که استان فارس روزهای بارانی خوبی را به خود دید. پس با توجه به این موضوع تقاضا داریم هر چه زودتر بارورسازی ابرها را مخصوصاً در موج‌های سرد زمستانی شروع کنید تا استان فارس دوباره بوی نم باران و رنگ سفید برف را به خود ببیند که این هم برای محیط‌زیست مفید است و هم برای شادی مردم مخصوصا قشر کشاورز.

رهایی از وانت‌بارهای مزاحم

موضوع دیگری که در دی ماه مورد تقاضای مردم بود، مربوط به جمع‌آوری وانت‌بارهای مزاحم می‌باشد.

سد معبر و خطر وقوع تصادف، مشکلاتی است که با وجود این وانتی‌ها در پویش مربوط به آن اشاره شده است.

در متن این مطالبه می‌خوانید: ما مردم شیراز نسبت به وجود میوه‌فروش‌ها و وانتی‌های دستفروش در خیابان‌ها و معابر شهر شیراز معترضیم چرا که این وانتی‌ها علاوه بر زشت کردن چهره شهر، با بستن یک لاین خیابان، ترافیک را برای مردم و رانندگان رقم می‌زنند و منجر به بروز تصادفات نیز می‌شوند. از شهردار شیراز خواهشمندیم به این معضل رسیدگی کرده و مردم را از دست وانتی‌ها نجات دهند.

طی پیگیری این پویش، مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری شیراز، از ساماندهی معضل وانت‌بارهای سطح شهر و برون‌سپاری آنها به بخش خصوصی تا پایان سال جاری خبر داد.

وی یادآور شد که برای اجرای این تصمیم، چند ملک از املاک شهرداری را در اختیار گرفتیم و در نقاط مختلف شهری این بستر را فراهم کرده و مشکلات را برطرف کردیم و هرآنچه برای استقرار این وانت‌بارها نیاز است را تهیه کردیم.

طرح تعریض پل فسا در مرحله مطالعاتی قرار دارد

تعریض پل فسا به عنوان مسیری پرتردد و ورودی محور شیراز-سروستان، موضوع دیگری است که در فارس من مورد نظر بود.

در طول شبانه‌روز ساعت‌ها ترافیک سنگین در جلوی پلیس راه و ورودی پل اصلی رودخانه فصلی پل فسا وجود دارد و به نظر می‌رسد تنها راه‌حل از خروج از ترافیک در این نقطه عریض نمودن پل است.

در پیگیری این پویش معاون ایمنی و حریم اداره‌کل راهداری استان فارس، در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: دلیل ترافیک موجود این است که دور برگردان مقابل پاسگاه انتظامی پلیس راه شیراز-فسا، با درخواست شهرداری منطقه هفت تغییر کرده و طول بریدگی کمتر شده است.

این مسؤول گفت: پس از اینکه طول این بریدگی کاهش یافت، حجم ترافیک بالا رفته است.

وی بیان کرد: ترکیب ترافیک خروجی شهر شیراز با ترافیک منطقه ویژه اقتصادی همچنین سفرهای آخر هفته و رفتن مردم به باغات خارج از شهر، با هم جمع شده و افزایش ترافیک را به دنبال داشته است.

یزدانی ضمن اشاره به روند طرح خاطرنشان کرد: در این شرایط طرح تعریض پل فسا، اکنون در مرحله مطالعات قرار دارد و مشاور در حال بررسی است

درخواست توقف انتزاع شبکه بهداشت و درمان خنج از علوم پزشکی لارستان، عنوان پویش دیگری است که در فهرست مطالبات دی ماه قرار گرفت.

مضمون مطالبه به این شرح است: انتزاع شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنج از مجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان بدون ارائه مستندات کارشناسی است. مردم لارستان انتظار دارند موضوع اخیر انتزاع شبکه بهداشت و درمان شهرستان خنج که بدون کارشناسی و اخذ موافقت کادر بهداشت و درمان خنج و ساکنین روستاها است را متوقف و آرامش را به منطقه بازگردانند.

موضوع دیگری که در دی ماه مورد تقاضای مردم بود، مربوط به جمع‌آوری وانت‌بارهای مزاحم می‌باشد

کاهش کیفیت بنزین و آلودگی هوای شیراز 

آلودگی هوا همواره برای مردم و محیط زیست، دغدغه‌ساز بوده و عوامل متعددی در ایجاد آن دخیل هستند. یکی از عوامل آلودگی هوا، سطح کیفی سوخت‌های فسیلی است.

در یکی از‌ پویش‌های فارس من، این دغدغه به این شکل مطرح شده است: کیفیت پایین بنزین باعث آلودگی هوای شهر شیراز شده است، این در حالی است که شیراز جزء پاک‌ترین کلانشهرهای کشور بوده است و رویه فعلی، این کلانشهر را هم به شهرهای آلوده اضافه کرده است.

بلاتکلیفی روستاهای حریم شیراز

گلایه از کم‌کاری‌ شورا و دهیاری‌ روستای‌ کرونی‌ در بازسازی معابر عنوان مطالبه دیگری است که اهالی کرونی از روستاهای حریم شیراز، آن را مطرح کرده‌اند.

از آنجا که روستاهای حریم شیراز به لحاظ دریافت خدمات‌ تا حدی بلاتکلیف هستند و متولی ارائه خدمات عمرانی به این نقاط مشخص نیست، چند وقت یک بار پویشی با مضمون درخواست رسیدگی به یکی از روستاهای حریم در فارس من ثبت می‌شود که در دی ماه نیز تقاضای رسیدگی به وضعیت کرونی مطرح شده بود.

در این پویش آمده است: روستای‌ کرونی‌ خیابان‌ مخابرات‌ با کوچه‌های‌ فرعی‌ فاقد جدول‌ و آسفالت‌ می‌باشد‌. که این پای کم‌کاری شورا‌ و دهیار نوشته می‌شود.

کانال واتساپ

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

روح الله دوشنبه , ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۵:۳۶

به فکر کشاورز وعشایر مظلوم که تنها امید وراه درآمدشان از همین رحمت الهی هست امید را به این قشر بی پناه کشور هدیه دهید

ناشناس شنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۹

خداوکیلی تو باربربسازی ابر بودین یدفعه زدین تو وانتی ها ای جواب مردم هست

کارگر شنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹

تا کشاورزی از حالت سنتی به روش جدید و نوین تغییر نکنه فایده ای نداره ، طرف آب میذاره روی زمین که تا ۲ متر آب به زمین نفوذ میکنه ، این آبها سرمایه ملت است که یه نفر چاه زده و هدر میده.

ناشناس شنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

اگر قرار بوذ ایران اباد بشه خدا رحم این ملت میکرد ۴تا ادم با سواد در راس قرار بگیرند. کشوری که مسولینش بجای ابادانی دنبال کالا برگ و موسسه خیره صندوق های صدقه باشه. هیچ انتظاری نیست که حتی به وضع موجود فکر کنن.

آشنا شنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۹:۵۰

با سلام مسؤلین کشاورزان بیچاره را خوب بلدن بزارن تو فشار که اونی که چاه غیر مجاز داره باید پر شود و اونی هم که مجوز دارد باید کنتور هوشمند نصب کند تا به اندازه ای که ما تأیین می‌کنیم آب از چاه مصرف کنند
بیچاره کشاورز چیکار کنه فقط همین کار خوب انجام میدن
کار دیگه ای از دستشون نمی یاد کی به فکر بارور کردن ابرها هستند
اینطوری پیش بره آب خوردن هم دیگه نیست

ناشناس جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۵

باروسازی ابرهارا هم ایران دوست دارد

رضا جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰

میگم کاری که از دولت بر نمیاد برا بارور کردن ،گفتم من با بچه ها خوب میتونیم بارور کنیم .کنترات بدن خودم تا یه شبه باردار کنیم.به شرط و ضمانت

هموطن جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۱۲

شاید هم دوست دارن با فرو نشست زمین تخت جمشید و پاسارگاد از بین بره!!

هموطن جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۰۹

مخارج .. از یه طرف و خوش گذرانی آقا زاده ها از طرف دیگر خیلی بالا رفته ،به همین دلیل برای آباد کردن ایران هیچ کاری نمیتونن بکنند

هواشناسی جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۰۸

فایده نداره…اینا اگر اهل بارور کردن بودند میموندن تو همون بیابونهای عربستان ….

پابرهنگان تاریخ جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۴۴

استاندار کازرونی هست بیشتر مسئولین شهر هم فیروز آبادی هستند چون چفیه می بندند و می رن مراسم، پس ابرهای کازرون و فیروز آباد و فراشبند بارور میشه و ابرهای سعادت شهر ی های بیچاره و پاسارگاد های ستمدیده بارور نمی شود.

ناشناس جمعه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۵:۱۴

بخاطر وجود معادن در غرب یزد از استان فارس ابرها را پراکنده میکنن تا به یزد نرسه

ارشیا پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸

بهتر ب موضوع توریستی بودن ارم هم نظارتی داشته باشید ک پاتوق جوانها برای کشیدن مواد، و دستفروشان با پیکنیک و قابلمه برای سرخ کردن فلافل کنار محله ارم ک یکی از بهترین محلهای شیراز هست

ناشناس پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵

از یکی کمک. بخواهید که هم سواد داشته باشه و هم توان،،، فارس انبار غله ایران هست طی۴۵سال رکورد تدلید گندم!! حضرت امام خمینی رحمت الله علیه فرمود گندم بکارید استقلال درو کنید!!! چرا ابرهای فارس برای استقلال ایران بارور نمیشه!؟!؟!؟!؟ اگر این کار را نکنید حتی همین پاکستان هم دیگه محلمون نمی گذاره!!!

علی اصغر صادقی پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶

اگه این کار شدنی است چرا در این سال‌های خشک سالی در استان ما اجرا نمی شود
ما هم از خدای رحمان وهم از دانشمندان کشورمان انتظار داریم در این امر اقدام کنند

ناشناس پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵

فارس اصلا جز ایران نیس اگه هوا شناسی رو ببینید کل ایران رو میگه به فارس که میرسه زبونشون بند مییاد بخدا ی فکری کنید مسولین تا کی خواب از قدیم گفتند مملکت رو ابه سرانش تو خوابه بابا ی فکری کنید خشکسالی وحشتناک

مستعار پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲

سلام قزوین حقی از بارورسازی نداره

منصور. د پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۱

زمستان تمام شد بارانی نبارید مسولین اگر علم بارور کردن ابر را دارید پس گذاشته اید برای کی اگرهم ندارید تهیه کنید کشور با این سرمایه های زیاد آفرین برشما

ناشناس پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶

اره منتظر باشید انشاالله از خواب که بیدار شدن همین کار رو انجام میدن فعلا وقت خوابشون هست

مالباخته پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳

فکر کنم اساره سر دبیر محترم به بنده باشد که مال باخته ۶۰ ملی‌یونی هستم که فرموده اید چرا برای احقاق حقتان بهدادگاه مراجعه نمیگنی اخه برادر عزیز ۲ سال است که هفته ای یکبار به دادیاری شعبه یکم دادگستری فیروز اباد مراجعه وتا کن‌ون ۲ بتر قاضی شعبه انتقال پیدا کرده متاسفانه همه اش بهم میگن برو ۲۰ برج اینده سری بزن بنظر شما دوسال وقت کمی برای رسیگی به یک پرونده کیفری با مشخص بودن سارقین اعتراف صریح مال خر کشف ۷ قلم اجنای سرقت رفته توسط کلانتری وتحویل توسط مالخر به بنده در کلانتری وتنظیم صورتجلسه و استعلام دادیاری محترم از اداره اصناف در مورد فبمت اجناس سرقی دیگه چه مدرکی از این روشن تر وواضح تر۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

کشاورز پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۹

اسفالت راهای روسنایی که بنا به مصوبه مجلس قیر رایگان هم باین امر اختصاص یافته از خواسته های مردم فیروز اباد روستای مورج شهرک است که از ااستان دار محترم تقاضای رسیدگی عاجل داریم

کامبیز پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷

اگر مسئولین از خواب خرگوشی بیدار نشوند و به روستا و کشاورزی،اهمیت ندهند در آینده ی نه چندان دور شاهد هجوم روستاها بعلت بیکاری به شهرها خواهند بود باید راهکارهایی مطابق علم روز دنیا اندیشیده وبه مرحله ی اجرا درآید

کامبیز پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۳

مشکلات یک ودوتا نیستند تحریمات از یک طرف بی ارزش شدن پول از طرفی و نبودن مدیریت کاردان ودلسوز و عدم ارتباط با کشورهای صنعتی پیشرفته ی جهان و عدم اطلاعات کافی و نداشتن علم روز در راستای هواشناسی و کشاورزی و نبودن قدرت اجرای در خصوص اب خیزداری کشور را به سمت یک بحران بسیار ناگوار پیش می برد

محمد پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵

فقط حرف حرف وبیانیه..دورهم جمع شین یه چای وکیک بزنین تا دوماه دیگه..جمع کنید ….

..... پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۹:۲۵

بزودی فارس با فساد مسئولین حق خوری .وبه فکر نبودن به بیابانی تبدیل خواهد شد .نبود زیرساخت های صنعت برای نیروی کار فارس مردم رابه به افراد بحران زده تبدیل خواهد کرد.کشاورزان بدون پشتوانه وبلاتکلیف ونبود جایگزین کردن شغل صنعتی ومناسب برای انها .خشک شدن رودها چاهها ومنابع ابی تعداد زیادی کشاورز را بیکار خواهد کرد

ناشناس پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۹:۱۴

تا حالا کی به خواسته مردم گوش داده الان گوش بدن هزینه بارور سازی ابرها الان رفته حساب بازسازی..

سردبیر واحد خبر پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۵۷

دلیل اینکه برای رسیدن به حق قانونی تان به دادگاه مراجعه نمی کنید چیست؟

mehri پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۴۳

وقتی اونایی که حق خوری میکردند و ارث رو بالا کشیدن و فکر کردن زرنگن باید فکر این روزاشونم میکردن که مال حروم عاقبتش همینه تر و خشک پای هم میسوزند اینقدر حروم خوری و حق خوری زیاد شده که خدا هم دلخوشی به باران اومدن ندارد جوری چوبتون میزنه تا چند نسل بعد از شما یادش نره امیدوارم سد درودزن خشک بشه آب خوردن گیرشون نیاد

سردبیر واحد خبر پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۳۵

بهتر است بجای نفرین کردن برای رفع این مشکل به دادگاه مراجعه کنید.

mehri پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۳۰

امیدوارم سد درودزن خشک بشه آب خوردن گیرشون نیاد برادرانم حق منو خوردن و سهمیه زمینم رو ندادن گفتن ما به دختر چیزی نمیدیم خدا جای حق نشسته امیدوارم زمین های برنج خشک بشه که خر تو زمین‌ها یونجه نخوره

محسن پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۱۹

کلام خداوند هست که میفرماید کشاورز وقتی زکات ندهد زمین بهره نمیدهد. علی علیه السلام میفرماید وقتی نیت ها فاسد شد برکت از میان میرود. اللهم عجل لولیک الفرج.

رضا پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۴۴

مردم دوست دارن که باران ببارد ولی … نمیزاره بس که خراب کرده خدا هم از همه برگشته

مصطفی پنجشنبه , ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۴۴

آخه اینها تا به فکر دزدی هستن میان ابرها رو بارور کنند میگن ابرها رو هم فروختن

امیر چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۴

بنام خدا.خواهشا دیگه بارور نکنید شاید بیمه یه چیزی کمک کرد به دیم کاران …اگه بارور شد دیگه به درد زراعت نمیخوره بیمه‌ هم چیزی نمیده حداقل از یک طرف بسوزیم ..انشالله بذارید سال آینده شروع کنید بارور کردن

محمد جمالی. چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۲

اقایونمسولین. هرچه زودتر. ابرها. را. بارور کنن امسال. مردم. از. تشنگی. می. میرن. سد. خشک میشه. برق. نیست

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۴

بارون علاوه بر اینکه برکت و رحمت خداست زیبایی فوق‌العاده ظاهر بارون هم چشم نواز و دلفریب هست ،

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۵

آخ جیگرم خنک میشه بزار بارون نزنه پدر من سالی ۳ میلیار از کشاورزی و باغداری درامد داره اونوقت برای من که بچه اش هستم پول نزولی میده میخام نزنه که ّباغش زمینش خودش نابود بشه بار ور نکنید تورا خدا قربون خدا برم برم قهرش اومده

حمیرضا چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۴

ابرها رو بارور کنید تا فارس خشک نشده

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۱

واقعا دولت معطل چی هست در استانهای شمالی که انجام شده اینجا رو میخوان تبدیل به بیابان کنن

علی اصغر ازکوار چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۷

دولت به فکر مردم نیست کشاورز دامدار نابود شد
خدا هم قهرش گرفته

سعید چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷

بیشعور ها ابرها را بارور کنید دیگه

محمدغلام‌کوهنجانی چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳

خداوندازماناراحته‌چون‌رحمی‌به‌فقرا‌نمی‌کنن‌کشاورزودامدارمحصولش‌رابیست‌برابرکرده‌من‌خودم‌بایک‌شکمبه‌گاودریک‌ماه‌‌سرمیکنم

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷

سلام موقعی که می‌شود با دعای ونماز باران ابرها را بسوی فارس آورد چه که کاری باور سازی ابرها

رضوانی چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳

به خدا برای بارور سازی ابرها مسئولین محترم استان فارس مادر جنوب استان زندگی میکنیم کشاورز هستیم به خدا چاههای کشاورزی خشک شده محصولات داره ازبین میره کشاورز خیلی خرج کرده به خدا زود دست به کار بشید

Gm چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴

برای بارش باران و برف باید از خدا کمک خواست و باید با خدا صلح کنیم و در جنگ با خدا نباشیم، حلال خدا حرام کردن و حرام خدا حلال کردن،
ندادن ذکات توسط کشاورزان به فقرا و ظلم و ستمی که توسط همه از دولت و مردم گرفته به خدا و مردم نتیجه ای جز منتظر شدن برای عذاب نباید داشت،
یکسال سیل خسارت میزند و یکسال خشکسالی ،باید علت غضب خدا را در وجود خودمان جستجو کنیم
مشکل از ماست،باید توبه کنیم و آدم باشیم ،دست از دروغ،کلاهبرداری،کم فروشی که در همه کسبها میبیندوجود دارد و حرام خوری برداریم تا خدا به ما رحم کند،

گلی چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷

دقیقا کی قراره بارورسازی کنید آخه دیگه عید نزدیکه

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴

کل ایران خشک شده هر چه زودتر باید کاری کرد

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷

بجای دلسوزی به کشورهای بیگانه فکر ملت خودتت باش اگه ایرانی هستی به همسایه همون کمک نکن بخاطر اینکه اسم کشور بره بالا از این طرفم مردمو دارین نابود میکنین بجای پناه دادن به افغان ها چشماشونو در بیاریم چرا حقابه هیرمند را به روی عزیزان سیستانی بستن همش گردخاک بازم میگن اتباع خارجی چقدر برق چقدر آب چقدر خانه اشغال کردن چرا نگهبانان بیمارستان ابن سینای مشهد افغانی هست چرا……

صولت چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲

وقتی یک فارس استاندار باشه مگر وضعیت بهتر از این هم میشه وقتی نماینده شیراز و مجلس و نماینده در استان از تبار فارس باشه معلومه ک شیراز و استان فارس نابوده

مریم چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴

کو ابر که بارور کنید؟
اول باید ابر باشه. امسال آسمان شیراز یک روز هم ابری نشد.

علی کوهمره سخی ۵۰ کیلومتر شیراز چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲

نابود شدیم خداوند بزرگ دنیا جهنم خواهد شد تاکی یگه گرمسیر شد جهنم شیراز شد جهنم اگر باران نبارد سال ۱۴۰۳ ملت نابود می‌شود کشاورز بادامداران گدایی کیسه زنیم پشت دست صادقانه دنیا برف باران میاد چراشیراز نمیاد جریان چیست

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۹:۲۸

کی که حرف مردم براشون ملاک بلشه واقعا ای نعضل پاچشون گرفت میفهمنن مسئولها

جمشید چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۴۳

چرا،وقتی شیراززنگ خطرخشکسالی به صدا درآمده …یه سربه شهرک جدیدکرونی بزنید.فقط کوچه۹سیدالشهدا آب مصرفی ۵۰۰نفررو خانه هایی که کنتورآب ندارندمصرف میکنند…این فقط یه کوچه.سرهمین کوچه ۲خانواده افغانی زندگی میکنن که هرروز کل قالی و پتوهاشون رو میشورن.بهشون که میگی میگن تا وقتی کنتورنیست میشوریم

محمدرضا چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۸:۰۷

با عرض سلام و احترام بارور سازی ابرها انجام بدید تا مردم دل خوشی از این انقلابی کردن داشته باشند این پیام را حذف نکن و بزارید تا همه ملت فارس ببیند ملت عزیز فارس به دکتر ایمانیه استاندار فارس پیام بدید و پویش قرار بدید که ابرها باید بارور کنید شماره ایشون ۰۹۱۷xxx0674تلفن جواب نمیده اما پیام را ببیند که مردم در خواست بارور سازی ابر دادن دیگه حتما بی نتیجه نمی ماند یا علی شروع کنید انسان فوق العاده با شخصیتی هست دکتر ایمانیه مرد مومن و دلسوز ی هست البته اگر دور و بری هاش دخالت نکند ولی متاسفانه دکتر از یکم بیشتر گوشی و خیلی خوب در انتخاب مدیران و سطح های کلیدی تجربه کاری کمی دارد در دولت و اجرایی کار نکرده البته ناگفته نمانده در بعضی افراد حالا ایده خودش بوده یا دیگرون انتخاب خوبی داشته ولی جدیدن از کسی که نظر میگیره و انجام میده خیلی جالب نیست خدا راهنمایی اش کنه بدرود پویش بارور سازی ابرها کنید

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۵۵

از ۱۵ سال قبل موضوع ضرورت ایجاد مرکز باروری سازی ابرها در تبریز به منظور احیای دریاچه اورمیه و نجات حیات دیمکاران مطرح گردیده ولی متاسفانه مسئولین دولتی اعم از کشوری و استان توجهی به این امر مهم نکرده اند تا اینکه دریاچه خشک شد و این همه هزینه انتقال آب و خشکی منطقه وضع های آتی پیش آمد و حالا هم تبعیض در اولویت باروری ابرها در سطح کشور

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۴۷

چراابرهابارورنمی کنندموقعی که کشاورزان ودامداران ازناچاربودن روبه شهرکردندآن موقع می خواهندفکرککند

ق چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۳۵

سلام تورا به خدا سریعتر دست بکار بشید کشاورزا نابود شدند

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۳۴

امسال خشکسالی ادامه پیدا کنه کشاورز و دامدار فارس قطعا نابود میشوند این چطور دولتی هست که براش اهمیت نداره اگه مشکل نقدینگی هست خب مردم میتوانند همکاری کنن

سحر چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۲۳

درود از وقتی دریاچه پریشان خشک شده و جنگلهای پاسارگاد سوختند بارندگی تو استان فارس خیلی کم شده به نظر میاد باید بجای جنگل پاسارگاد یه جنگل مصنوعی زده بشه و تو همون دریاچه پریشون خشک یه دریاچه مصنوعی احداث بشه درضمن درختایی که برای باریک دارن درسته که نیاز به آب کمتر دارن ولی جلوی بارندگی رو می گیرند لطفاً روز درختکاری درختایی بکارن که بارندگی رو بیشتر کنه لطفاً دریاچه پریشون و جنگل پاسارگاد رو به طبیعت یرگردونید تا طبیعت هم به شما بارندگی تحویل بده به جای درختای کاج هم درختای باران زا بکارید

صفورا چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۰۶

بنظرم اگر استاندار فارس را عزل کنند خدا خودش درهای رحمتش را روی مردم استان فارس گشوده و باران خواهد بارید…از وقتی آمده هیچ خیری ازش ندیدیم….

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۷:۰۵

عامل اصلی خشکسالی کسانی هستند که باغهاشون کردند … خونه.
تمام آب‌های زیر زمینی هم به رایگان استفاده کردند.
خدا از ما برگشته به خاطر گناهانی که کردیم.با غدار با خودت فکر کن چه کردی که باغت داره نابود میشه.در دوران ابتدایی درسی داشتیم که باغداری انگور داشت وشراب درست می‌کرد باغش خزان شد.یادتون هست.الان هم تعجب نکنید اگر خشکسالی شده.خدا از دست ما ناراحته.توبه کنید بارون میاد.پارتی مختلط تو باغهاتون نگیرید.دخترهای مردم رو فریب ندید واغفال نکنید.دبه های شراب رو آتیش بزنید،استخرهای آب سرد وگرم نسازید برای هوسرانی،و….خدا خودش میدونه چه کنه.فقط توبه کنید.

امیر چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۴۹

چه بگویم نگفته هم پیداست.بچه های ما برف و بارون رو فقط توی فیلما دیدن.امان از سوء مدیریت

رضا چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۳۸

سلام بنطرتون واقعا اینا معطل چی هستن کمی عمیق فکر کنید متوجه میشید فعلا خوابشون برده

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۲۰

تورا بخدا زودتر دست به کار باروری ابرها باشید

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۶:۱۸

سلام خدا خیر بهتون بده تورا به خدا پیگیر باروری ابرها باشید ما کشاورزا خسته شدیم توانمان از دست رفت

ناشناس چهارشنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۳۸

باسلام و عرض ادب فکر کنم برای بارور کردن ابرها معطل پول هستند …تمام باغداران و کشاورزان و دامداران حاضرند همیاری کنند وسلام

احمد تیموری سه شنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰

میخواهند فارس نابود بشه بعد دست به کار بشن…اخه ده ساله استان فارس خشکسالی هست

آخرین اخبار