چاپ کد خبر: 34444
3 شهریور 1399

بازار آپارتمان های بدون سند داغ شد

قیمت آپارتمان در پایتخت/ بازار مسکن در تهران / برج میلاد

‌بررسی فایل های فروش آپارتمان های بالای ۱۲ سال نشان می دهد که برخلاف گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان خانه های بالای ۱۰ سال تا ۲۰ سال وجود دارد .

به گزارش اول فارس ، بررسی فایل های فروش آپارتمان های کهنسال نشان می دهد مانند گذشته تفاوت قیمتی چندانی میان آپارتمان های بالای ۱۲ سال و ۲۰ ساله وجود ندارد .

مرزهای قیمتی در بازار مسکن شکسته شد؟

به گفته کارشناسان بازار مسکن در زمان هایی که انفجار قیمتی رخ می دهد مرز قیمت ها کاهش پیدا کرده و ویژگی هایی که پیش از این باعث ارزشمند تر شدن املاک از جمله موقعیت مکانی ملک و سن بنا بود مانند گذشته در تعیین قیمت ها مورد توجه قرار نمی گیرد . هرچند پس از به آرامش رسیدن بازار تفاوت های قیمتی دوباره خود را نشان می دهد . 

یکی از مشاوران املاک قدیمی می گوید :«‌پیش از این برای دریافت اوراق مسکن محدودیت سن بنا وجود داشت که در حال حاضر خانه های ۲۰ ساله نیز امکان استفاده از این اوراق را دارند بنابراین شاخص سن بنا در قیمت گذاری ها مانند گذشته پررنگ نیست . اما یکی از دلایل مهمی که این روزها خانه های قدیمی خریدار پیدا کرده و شاهد افزایش قیمت آنها هستیم نبود ملک نوساز در فایل های فروش است.»

املاک خاک خورده، خریدار پیدا کردند

نکته قابل توجه در بازار کنونی مسکن، خریدار پیدا کردن املاکی است که سال ها در فایل فروش مشاوران املاک باقی مانده بودند .از جمله املاک قولنامه ای و آپارتمان هایی که متعلق به تعاونی مسکن بوده و مشخص نیست چه زمانی دارای سند می شوند .

به گفته محمد مهدی مافی ، عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران  بیشتر خریداران این املاک کسانی هستند که نگران ارزش پول شان هستند و قصد دارند ارزش دارایی های خود را حفظ کنند و در این آشفته بازار این نوع خرید و فروش ها قابل پیش بینی است .

مصرف کنندگان واقعی، خریدار خانه های بدون سند شدند

 یکی از مشاوران املاک می گوید:،به جز خریدارانی که با قصد سرمایه گذاری این نوع املاک را خریداری می کنند ،افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید نیز عده ای از مصرف کنندگان واقعی را به سمت خرید خانه های بدون سند که پیشتر جذابیت کم تری داشتند سوق داده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار