چاپ کد خبر: 46641
10 اسفند 1399

بازداشت “رئیس شورای شهرستان شیراز” و “مسئول آبفای روستایی خفر ” در استان فارس

دادگستری استان فارس 1

رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری یک مسئول در شورای شهرستان شیراز و یک مدیر سابق دولتی در جهرم در راستای مبارزه قاطع و بی اغماض دستگاه قضایی با فساد خبر داد.
به گزارش اول فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه عضو شورای شهر داریون که همزمان ریاست شورای شهرستان شیراز را نیز به عهده داشت به اتهام فساد مالی بازداشت شده‌اند گفت: مسئول کنونی آبفای روستایی شهرستان خفر نیز که پیش از این مسئولیت مشابهی در شهرستان جهرم را برعهده داشته است به اتهامات مالی در زمان مسئولیت موصوف و دو تن از کارکنان این مجموعه به اتهام مشارکت با این مدیر دولتی و همچنین دو نفر از پیمانکاران به اتهام رشاء با دستور قضائی بازداشت شده‌اند.

وی با اشاره به این موضوع که شناسایی مفاسد کشف شده در نتیجه همکاری سربازان و پاسداران گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بوده است گفت: فساد اقتصادی رئیس شورای شهرستان شیراز و یکی از اعضای شورای شهر داریون و همچنین جرایم و تخلفات صورت گرفته در آبفای جهرم در شعبه ویژه مبارزه با فساد در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در حال رسیدگی و تکمیل تحقیقات است.

رئیس کل دادگستری فارس صریح کرد: پرونده‌های مبارزه با فساد به صورت ویژه در دبیرخانه مدیریت پرونده‌های مهم تحت نظارت مدیریت ارشد قضائی استان قرار دارد.

این مقام ارشد قضائی استان با تأکید بر اینکه دستگاه قضائی در استان علاوه بر ورود به جرایم ارتکابی مسئولین به موضوع ترک فعل مدیران و مسئولین نیز ورود داشته است گفت: در قانون، ترک فعل مدیران و وارد شدن زیان به بیت المال و حیف و میل اموال عمومی در نتیجه ترک فعل نیز جرم تلقی شده و دستگاه قضائی متناسب با قوانین با این موارد برخورد خواهد کرد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس افزود: مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی و اداری یکی از سیاست‌های اصلی دستگاه قضائی است و دادگستری استان فارس در راستای دستور ریاست معظم قوه قضائیه حضرت آیت الله رئیسی و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با فساد در کنار سایر نهادهای مسئول، مبارزه با مفاسد را با عزم و اراده‌ای راسخ دنبال می‌کند.

گفتنی است شورای اسلامی شهرستان شیراز از نمایندگان شوراهای شیراز، سه شهر و دو بخش اقماری شیراز تشکیل شده است دارای ساختاری مجزا از شورای شهر می‌باشد.

%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE %D8%A7%D8%B5%D9%84

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ایراندخت دوشنبه , ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۷:۱۳

در شیراز و استان فارس تمام …. هستند

آخرین اخبار