• 07 / آبان 1402 / 6:31
  • شناسه خبر : 124667

این ۲ زن چطور سَر مرد شیرازی کلاه گذاشتند؟

رئیس پلیس فتا استان فارس از انهدام یک باند کلاهبرداران که با ارائه رسید‌های جعلی بانکی مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از شهروندان شیرازی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

باز شدن پای زنان به رسید ساز جعلی

به گزارش اول فارس ، سرهنگ امیر حسین سلیمانی با اعلام این خبر گفت : یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اعلام کرد پس از ثبت آگهی فروش تلفن همراه خود در یکی از سایت‌های آگهی محور، زنی با وی تماس گرفته و پس از توافقات اولیه ۲ زن به درب منزل مراجعه و اقدام به خرید و تحویل گرفتن گوشی و ارائه یک رسید بانکی کرده اند که پس از گذشت چندین ساعت متوجه عدم واریز وجه به حساب خود و جعلی بودن رسید شده است.

ماجرای 2 زن که سَر مرد شیرازی

وی افزود: موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت و با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، مشخص شد که متهمان ( ۲ زن و ۲ آقا ) با هویت‌های جعلی برای دریافت کالاها‌ی درج شده در سایت آگهی محور به درب منازل شاکیان مراجعه و با ارائه یک رسید بانکی جعلی که نشانگر مبلغ  واریزی از طریق اینترنت به حساب شکات بوده، کالا را تحویل و محل را ترک می کنند.

پیامک بانک تان را فعال کنید

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی موفق به شناسایی متهمان در کمترین زمان ممکن شده و با هماهنگی مرجع قضائی، هر ۴ متهم را در یکی از محله های شهر شیراز دستگیر و به مقر انتظامی انتقال دادند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه متهمان پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به جرم خود اعتراف کردند، افزود: تا کنون ۷ پرونده در خصوص این کلاهبرداران در پلیس فتا تشکیل و مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به این شیوه از شهروندان کلاهبرداری شده است.

وی گفت: هم استانی‌های عزیز برای جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها باید سامانه پیامکی حساب‌های خود را فعال نمایند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

مطلب جالب برای خواندن:

چگونه باید خواب‌های خود را تعبیر و تفسیر کنیم؟

رئیس پلیس فتا استان فارس توصیه کرد: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir بخش گزارشات مردمی و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ با همکاران بنده در میان بگذارند.

مطالب مرتبط

نظرات