چاپ کد خبر: 139750
21 فروردین 1403

با وام مسکن چند متر خانه میتوان خرید؟

resized 447168 597

?

درحالی متوسط قیمت مسکن به حدود ۸۱.۵ میلیون تومان رسیده که با وام ۹۶۰ میلیونی مسکن با احتساب هزینه اوراق حق‌تقدم می‌توان حدود ۸.۷ متر مسکن خریداری کرد.
تسنیم: بر اساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی طی اسفندماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در مناطق ۲۲گانه تهران با رشد ۲۴.۸درصدی نسبت به اسفند سال قبل به ۸۱ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان افزایش یافت.

د راین وضعیت یکی از محل‌های تامین منابع مالی برای متقاضیان ورود به بازار مسکن،‌ تسهیلات بانکی است. حدود یکسال است که سقف وام خرید مسکن با مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش یافته است.

این وام که از محل اوراق حق تقدم مسکن (تسه) به متقاضیان پرداخت می شود برای زوجین تهرانی ۸۰۰ میلیون تومان و با احتساب وام تعمیر (جعاله) به ۹۶۰ میلیون تومان است. برای دریافت این تسهیلات، متقاضیان تهرانی (زوج‌ها) باید معادل ۲ برابر رقم وام یعنی ۱۹۲۰ برگه اوراق حق‌تقدم وام مسکن (تسه) را خریداری کنند.

بررسی معاملات امروز اوراق حق تقدم نشان می‌دهد قیمت هر برگ حدود ۱۲۷ هزار تومان است که در مقایسه با اواخر سال گذشته حدود ۲۵ هزار تومان ارزان‌تر شده است. بنابراین متقاضی دریافت وام خرید مسکن باید حدود ۲۴۳ میلیون تومان در ابتدای کار هزینه کند.

به این ترتیب مبلغ ۷۱۷ میلیون تومان از وام ۹۶۰ میلیون تومانی باقی می‌ماند. با این رقم می‌توان حدود ۸.۷ مترمربع واحد مسکونی در تهران خریداری کرد.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار