چاپ      کد خبر: 146265
25 خرداد 1403

با چند ترفند تمیزکاری حرفه ای کابینت ام دی اف خود را برق بیاندازید

یکی از مراحل مهم نظافت و تمیزکاری آشپزخانه برق انداختن کابینت ها است.کابینت ها به علت قرار گیری در معرض گرد و غبار و چربی ها خیلی زود کثیف می شوند و باید هر چند وقت یکبار آنها را تمیز کرد.در ادامه این مطلب چند ترفند کاربردی برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف معرفی می کنیم که حتما بکارتان می آید پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تمیز کردن کابینت ام دی اف

گرد و غبار روی کابینت براق را تمیز کنید:

برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف ابتدا با یک دستمال نخی و تمیز گرد و غبار روی کابینت را تمیز کنید و آن را گردگیری نمایید.

از ترکیب مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید:

برای تمیز کردن دوده از روی کابینت ام دی اف براق، از ترکیب مایع ظرفشویی و آب استفاده کنید. با یک اسفنج آغشته به ترکیب مایع ظرفشویی و آب که آن را کامل آبگیری نموده اید، سطح کابینت را تمیز کنید و سپس با یک دستمال نخی مرطوب کابینت را تمیز و در آخر با یک دستمال نخی خشک کنید. شما باید سریع کابینت را خشک نمایید تا رد رطوبت باقی نماند.

برای درخشان نمودن سطح کابینت از سرکه استفاده کنید:

برای درخشان نمودن سطح کابینت ام دی اف البته فقط رنگ سفید از ترکیب ساده آب و سرکه استفاده کنید زیرا سرکه به درخشش کابینت سفید کمک می کند. برای این کار آب و سرکه را با هم ترکیب نمایید سپس یک دستمال نخی را به این ترکیب آغشته نموده و سطح کابینت را با این دستمال تمیز و سپس آن را با یک دستمال تمیز، خشک کنید.

با دستمال مرطوب کابینت را تمیز کنید:

اگر روی کابینت شما چرب نیست لازم نیست که از ترکیب مایع ظرفشویی و آب یا دیگر مواد شوینده استفاده نمایید بلکه می توانید گرد و خاک را از روی کابینت ام دی اف با یک دستمال نخی کمی مرطوب تمیز کنید، سپس با یک دستمال نخی و نرم خشک رد رطوبت روی کابینت را پاک کنید.

با جوش شیرین لکه کابینت ام دی اف را پاک کنید:

برای پاک کردن لکه چربی کابینت از جوش شیرین کمک بگیرید. برای این کار مقداری جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر جوش شیرین حاصل شود. روی لکه کابینت این خمیر را قرار دهید و پس از خشک شدن خمیر آن را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. سپس رد رطوبت را با یک دستمال تمیز و نخی، خشک کنید.

تمیز کردن کابینت ام دی اف

تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید

تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید نسبت به رنگ های تیره دشوار تر است و باید در زمان های نزدیکتری انجام شود. برای آنکه بتوانید همیشه کابینت سفید خود را تمیز نگه دارید یک اسپری بردارید مقداری مواد شوینده و سرکه سفید را در آن با مقدار مشخصی آب بریزید و خوب هم بزنید از این محلول برای تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید یا رنگ های روشن استفاده نمایید.

پاک کردن کابینت ام دی اف مشکی

یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها در بین انواع روش تمیز کردن کابینت‌ ام دی اف بخصوص تمیز کردن کابینت‌ ام دی اف مشکی، گرفتن گرد و غبار آن‌ها می‌باشد. اگر کابینت‌ها به صورت مرتب گردگیری نشوند ممکن است ذرات گرد و غبار بر روی آن‌ها باقی مانده و با گذشت زمان، پاک کردن آن‌ها سخت‌تر انجام شود.

به همین دلیل توصیه می‌شود که در هفته حداقل یک مرتبه کابینت‌های‌ ام دی اف خود را گردگیری نمایید تا سطح آن‌ها درخشش و ظاهر زیبای خود را حفظ نماید. جهت گردگیری و تمیز کردن کابینت‌ ام دی اف مات یا مشکی و سایر رنگ‌ها بهتر است که از یک دستمال نخی و تمیز استفاده نمایید تا سطح کابینت‌ها بهتر تمیز شوند.

در انتها می‌توانید از یک دستمال نخی جهت خشک کردن رطوبت کابینت‌ ام دی اف استفاده نمایید. این مرحله برای تمیز کردن کابینت‌ ام دی اف مات یا مشکی و سایر رنگ‌های تیره بسیار مهم است، زیرا اگر این کار را انجام ندهید ممکن است رد رطوبت اسفنج و مایع ظرفشویی آغشته به آن بر روی سطح کابینت بر جای مانده و پدیدار شوند.

نکات مهم درباره تمیز کردن کابینت های ام دی اف:

  • در تمیز کردن کابینت های ام دی اف از مواد شوینده ای مانند وایتکس، مواد شوینده الکل دار و.. استفاده نکنید.
  • برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف هرگز از مقدار زیادی آب استفاده نکنید و دستمال خیس کفایت می کند.
  • دستمال هایی را که برای تمیز کردن کابینت های ام دی اف به خصوص کابینت های ام دی اف براق استفاده می کنید تا حد امکان با پودرهای لباس شویی شستشو نکنید و با نرم کننده ها و یا مایع ظرف شویی که باعث زبری دستمال نمی شوند، بشویید.
  • توجه کنید رطوبت باقی مانده بر روی سطوح می تواند باعث پوسته پوسته و باد کردن کابینت ام دی اف شود و همچنین رد آب بر روی کابینت های براق باقی می ماند، پس لازم است حتما و سریع توسط یک دستمال خشک کابینت ها را خشک نمایید.
  • امروزه دستمال هایی به نام دستمال نانو به بازار عرضه شده اند که با توجه به عدم پرزدهی و نرمی زیاد، برای تمیز کردن کابینت ها بسیار مناسب به نظر می رسند.
  • برای تمیز کردن کابینت هایتان می توانید از اسپری های تمیز کننده چند منظوره استفاده کرده و لکه های چربی سطح آنها را پاک کنید.
  • هرگز بر روی دستگیره یا درب کابینت ام دی اف براق دستمال های آشپزخانه را آویزان نکنید تا خشک شود، زیرا تماس طولانی با کابینت، آسیب جدی به آن وارد می کند.
  • مراقب باشید که مواد شوینده و آب به داخل درزها کابینت ها راه نیابد زیرا سبب خرابی آنها می شود.
  • در باز و بسته کردن درب های کابینت های ام دی اف دقت کنید و آنها را بیش از درجه مورد نیاز باز نکنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار