• 05 / مرداد 1402 / 15:28
 • شناسه خبر : 117145

ببینید| ۱۰ جانور عجیب و انسان‌هایی که در آینده وجود خواهند داشت

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با گونه های جانوری آشنا کنیم که در چند هزار سال آینده شکل خواهند گرفت. در آخر نیز شما را با انسان های احتمالی آینده آشنا خواهیم نمود.جانوران عجیب و غریب آینده 2

سیاره زمین اکوسیستم منحصر به فردی است که از صدها هزار نوع گیاه و حیوان تشکیل شده است. این اکوسیستم بزرگ همواره در حال تکامل و تغییر است و هیچ گاه یکسان و به یک شکل باقی نخواهد ماند.

همانطور که در طول هزاران سال تکامل، هزاران گونه جانوری و گیاهی از بین رفته و هزاران گونه دیگر شکل گرفته اند، در آینده نیز شاهد حضور حیواناتی در روی کره زمین خواهیم بود که اکنون وجود خارجی ندارند.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با گونه های جانوری آشنا کنیم که در چند هزار سال آینده شکل خواهند گرفت. در آخر نیز شما را با انسان های احتمالی آینده آشنا خواهیم نمود.

۱۰- تعقیب کننده شب

مانامبولوس پرهوریدوس یا تعقیب کننده شب (night stalker) یک خفاش درختی بزرگ است که روی پاهایش راه می رود. این پاها جایی درآمده اند که قبلاً جای بال هایش بوده است. این جانور همانند خفاش های امروزی برای شکار به انعکاس امواج رادیویی و پژواک صدا وابسته خواهد بود و بینی و گوش های ان دچار تغییرات شدیدی خواهند شد.

جانوران عجیب و غریب آینده 1

۹- نکروپتریکس

جانوری به طول ۱۵۰ سانتیمتر را تصور کنید که ترکیبی از یک پرنده، رپتورهای روز زی و کرکس خواهد بود. این جانور از استخوان های مردگان تغذیه نموده و برای خرد کردن این استخوان ها از منقار دارای برآمدگی خود استفاده خواهد کرد.

این هیولا در راه رفتن بسیار قدرتمند بوده و روزی بیش از ۱۰ کیلومتر در جستجوی غذا سفر خواهد کرد. ویژگی خاص آن ها این خواهد بود که در لاشه ی حیوانات مرده سه تخم گذاشته و از آن ها به عنوان لانه استفاده خواهند کرد.

جانوران عجیب و غریب آینده 2 1

۸- موش چترباز

پناتاکاودوس یا راسوی چترباز (parashrew) یک پستاندار نسبتاً کوچک است که در مناطق کوهستانی زندگی خواهد کرد. دم شبیه چتر این حیوان تنها در دوران نوزادی وجود داشته و از آن برای پایین آمدن از لانه والدین خود و سفر به جاهای دیگر استفاده خواهند کرد.

این دم های شبیه چتر در واقع در اثر تکاملات دودمانی در این جانور به وجود خواهند آمد. گونه های قدیمی این حیوان از دم های خود برای حفظ تعادل و پریدن به هوا برای گرفتن حشرات استفاده می کردند. زیستگاه این گونه جانور احتمالاً آمریکای شمالی خواهد بود.

جانوران عجیب و غریب آینده 3

۷- شیطان جهنده

دیمنوپوس روتوندوس، یا شیطان جهنده (leaping devil) یک گوشتخوار کوچک اما بسیار تهاجمی و ترسناک است که از موش خرماها و مارمولک های بیابانی تغذیه خواهد کرد. این هیولای کوچک پاهایی شبیه پرندگان با پرهایی روی آن ها داشته و عضو اصلی و سرگروه گونه ی جانوری موسوم به «پا پری ها» (featherfoots) خواهد بود.

جانوران عجیب و غریب آینده 4

۶- خوشه چین مرگ

خوشه چین مرگ (Deathgleaner) نوعی خفاش گوشتخوار بسیار بزرگ خواهد بود که طول بال های به ۱.۳ متر خواهد رسید و از حیوانات زنده و لاشه مردگان تغذیه خواهد کرد.

محل زندگی این جانور نیز به احتمال فراوان آمریکای شمالی خواهد بود. ویژگی جالب این حیوان این خواهد بود که تنها در طول روز فعالیت دارد. آن ها منتظر می مانند تا آفتاب زمین را آن قدر گرم کند که بتوانند از جریان های هوایی گرم برای سفرهای طولانی تر استفاده نمایند.

جانوران عجیب و غریب آینده 5

۵- راسوی یالدار

والپموسلتا ایسر یا راسوی یالدار (pamthret) یک راسوی شکارچی گوشتخوار بسیار بزرگ است که طول آن ها تا ۱۹۵ سانتیمتر نیز خواهد رسید. یکی از دلایل زنده ماندن این گونه جانوری ارتفاع بدن و ساختار قوی هیکلی است که دارد. قدرت بدنی فراوان و توانایی منحصر به فرد آن ها در دویدن در میان بوته زارها و چمنزارها، باعث می شود که به راحتی بتواند طعمه های خود را تعقیب کرده و شکار نماید.

جانوران عجیب و غریب آینده 6

۴- ترابایت

ترابایت یا سه نیش گونه ی جدیدی از حشرات خواهد بود که در ۲۰۰ میلیون سال پس از میلاد مسیح در زمین یافت خواهند شد. این حشره از گیاهان تغذیه کرده و محل سکونت آن نوووپانگی خواهد بود. سر بزرگ این حشره مواد شیمیایی تولید خواهد کرد که در هنگام مواجهه با دشمنانشان به سمت آن ها پرت خواهند کرد تا دشمنی و خطرناک بودن خود را به آن نشان دهند یا اهداف خود را مشخص نمایند.

موریانه ها همواره از این روش استفاده می کرده اند اما در سال ۲۰۰ میلیون پس از میلاد مسیح، سیستم تولید مواد شیمایی در این گونه بسیار پیشرفته تر و پیچیده تر خواهد بود.

جانوران عجیب و غریب آینده 7

۳- واکا

آنابراچیوم استروثیوفورم یا واکا (Wakka) یک جانور شبه شتر مرغ بدون قدرت پرواز خواهد بود که بالهای جلویی نیز ندارد. این جانور عظیم الجثه از گیاهان تغذیه کرده و سکونتگاه آن نیز چمنزارهای آمریکای جنوبی خواهد بود.

بدن گرد و مدور و پاهای بلند و باریک همراه با گردن دراز باعث می شوند که این حیوان بتواند تعادل بدن خود را به خوبی حفظ نماید. چنین ساختاری به واکا اجازه می دهد که به خوبی اطراف محل استقرار خود را دیده و تحت نظر داشته باشد.

جانوران عجیب و غریب آینده 8

۲- موش کور پادراز

هاروندوپس ویرگاتوس یا موش کور پادراز (reedstilt) نوعی پستاندار بسیار غول پیکر است که در کناره رودخانه ها زندگی کرده و از ماهی تغذیه خواهد کرد. سکونتگاه این حیوان نیمکره شمالی بوده و ساختار گردن آن به نحوی است که ۱۵ مهره گردن دارد برخلاف تمامی پستانداران که دارای ۷ مهره گردن هستند.

جانوران عجیب و غریب آینده 9

۱- نئوسیداریس شوارزنهگری

این حیوان مخوف گوشتخوار ترکیبی از ستاره دریایی و توتیای دریایی است که ارتفاع آن به ۵۰ سانتیمتر و قطر بدن آن به یک متر خواهد رسید.

جانوران عجیب و غریب آینده 10

انسان‌های آینده

بیایید تصور کنیم که در در ۱۰۰۰ تا یک میلیون سال آینده شکل انسان چه تغییراتی خواهد کرد. شواهد علمی نشان می دهد که به احتمال فراوان انسان موهای خود را از دست خواهد داد. انسان های آینده دست ها و پاهای بلندتر و باریک تری خواهند داشت و البته قدبلندتر نیز خواهند بود.

جانوران عجیب و غریب آینده 11

به احتمال فراوان انگشت بزرگ پا یا دو انگشت پااز بین می رود زیرا دیگر نیازی به آن ها برای متعادل نگه داشتن بدن وجود نخواهد داشت. شاید شیوه های جدیدی در تولید نسل انسانی رخ دهد مانند چیزی که امروزه پرینت سه بعدی و مهندسی ژنتیک نامیده می شود که در این صورت انسان دیگر ناف نخواهد داشت.منبع: روزیاتو

ویدئویی از یک مار غول پیکر و شگفت‌انگیز در فارس

معرفی نخل زیبای خانگی «شامادورا» و روش صحیح پرورش آن

نحوه پرورش بونسای درخت افرا گزینه ای عالی برای آپارتمان شما

بیشتر بخوانید:

کشف دندان ۱۶۴ هزار ساله که اطلاعات جدیدی درباره گونه منقرض شده انسان ارائه می‌کند
کشف یک شباهت رفتاری جالب بین رفتار میمون ها و انسان
موفقیت دانشمندان ” چینی – آمریکایی ” در خلق جنین ترکیبی انسان-میمون

ثبت دیدگاه

 • مهدی محمودی زاده

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ریدید با این نظراتتون و طرز فکرتون هنوز زوده بزرگ بشید


 • حسین

  تاریخ : ۲۵ - شهریور - ۱۴۰۲

  شعر گفتن تخصص مغز های مریض است که مواد مخدر و الکل مصرف کردن و شعر بهم می بافند خاک تو سرتان کنند با اخبار تان

  طرز صحیح خوابیدن که برای حفظ سلامت مهره های کمر باید بدانید


 • Eren

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  نمی‌دونم چرا هر چی نظر نوشته شده یک مشت نادان ابله نوشتند زمین تا ۷۰۰ سال دیگه از بین می‌ره طوفان خورشیدی گرفتی ما را مگه تو اجتماعی نهم درس اول بهت یاد ندادند عمر خورشید تا پنج میلیارد سال دیگه هست و زمین تا قبل ۱۰۰۰ یا یک میلیارد سال دیگه از بین نمیره البته یک سری نظریه‌های هم هستند که فقط در حد نظریه هستند و اثبات نشدند فقط یک مشت آدم های جاهل مثل شما ها هستند که علم و دانش و قدرت خداوند را زیر سوال میبرند و میکند این‌ها فقط دروغ هستند هر انسانی که حداقل کمی عقل اشتها باشه می‌فهمه کره زمین هر سال در حال تغییر و تحول است موجوداتی که صد ها هزار سال پیش بودند الان نیستند و موجوداتی که الان ما میبینم تا چند هزار سال دیگه منقرض میشوند و موجودات جدیدی به وجود می‌آیند درست مثل انقراض دایناسورها و پیدایش حیوانات امروزی پس اگر مغز فندقی شماها این تکامل طبیعت را درک نمیکنه دیگه مشکل از خودتان است ????

  ۱۰ ماده غذایی سالم که مصرف بیش از حد آن آسیب‌رسان است +اینفوگرافیگ

  بهترین روش برای تمیز و ضد عفونی کردن کنترل تلویزیون


 • مهدی

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  چقدر این خبر خنده دار بود

  اصلا حرفم نمیاد که جز جهل عوام و جهلِ روشنفکرانِ غربزدهِ حقیر چیزی نمیشه برداشت کرد

  یه بنده خدایی هم با قاطعیت تصدیق کرده بود که بله این اتفاقات به واسطه اختلاط سلول های چی با چی فقط و فقط در آمریکا رخ خواهد داد، الله اکبر

  یاللعجب به هوش سرشار این دانشمندِ نخبهِ وطنی
  ۱۳ ترفند برای تشخیص مرغ سالم از فاسد که به شما نمی گویند


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  همین الان هم که در قرن ۲۱زندگی میکنیم دانشمندان به کلمات و حدیث و دستورت و………. که در کتاب قرآن نوشته اما هیچ وقت درباره هچین حرف های الکی بحث نشده پس بی زحمت آبروی حداقل منطقه را حفظ کنید


 • آقایX

  تاریخ : ۱۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  به نظرم این ها همش حرف مفت هست هرکی به اینها گوش بدهد و دنبالشان کند لحظه های زندگی شان مفت خرج کرده پس بی خیال بشی درسته تر هست


 • سپنتا

  تاریخ : ۱۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  آدم یه موجود مزخرفی بیش نیس..داره برا نابودی خودش تلاش می‌کنه…اسمشو گذاشته پیش رفت علم…مث اون اسمی که رو خودش گذاشته..اسم .اشرف مخلوقات…زکی


 • سید

  تاریخ : ۱۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  به نظر من تعدادی از اینا رو یک عده آمریکایی با مخلوط کردن سلول های تخمی یا سلول های زاد و ولد و دستکاری در دو حیوان ! بوجود آورده اند و لذا زیستگاه آنها فقط در آمریکا ست !!!


 • علی رضا

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  چرا چرند میگید


 • محمود

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینها همه حرف است اصل جیزه دیگری است همه کشور ها پای میز نشسته آمد و دارند به ریش ما می خندند برید فکر نون بکنید که خربوزه ابه


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  چیزی برای گفتن ندارم چون این آقایان که مخالفت می نمایند با این دیدگاه افراطی های استند که نه از قرآن پاک و نه از علم سر در نمی آورند
  انسان ها تا حالا از ۴۰ در صد مغز که دارند استفاده نکرده اند اگر بتوانند از متباقی مغز شان استفاده بکنند خیلی از این عوامل که در زندگی ما وجود دارند فعلا شاید بر عکس آن شود


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام دوستان .تشکر میکنم از یک یک شما که فقط از چیزهای که گذشتگان به شما اموخته اند .کاری به راست ودروغشان ندارم .هرچی که هوش مصنوی میگه درسته وپیش میاد .به قول دوستمان ۷۰۰ سال دیگه همه از بین میرن .ای کاش این عدد به زیر ۷ سال میرسید .با این فقر ونکبتی که ما داریم به خودمان تحمیل میکنیم .برید فکر نان کنید که خربزه اب است


 • نجوم کیهانی

  تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  درود به دوستان عزیز
  دوستان این مطالب به ظاهر جالب و خواندنی اما جز جهل و نادانی چیزی بیش نیست بخاطر اینکه حدود ۷۰۰ سال بعد طوفان خورشیدی بسیار بزرگی خواهد آمد که هیچ موجود زمینی زنده نخواهد بود که به چنین تکاملی برسد
  در آن زمان تمام اتمسفر زمین از بین خواهد رفت بسیار تلخ است که زمین به چنین سرنوشتی دچار میشود اما حقیقت اصلی این است اگر حرف من شما را قانع نکرد میتوانید در گوگل سرچ کنید و می بینید که حرف من حقیقت خواهد داشت.
  اگر سوالی در مورد نجوم و کیهان داشتید به پیج اینستاگرام من….یا به آی دی روبیکا من ………. پیام دهید.


 • علیرضا رضایی

  تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  این چرندیات رو پاک کنید نشانه کفر است هوش مصنوعی چیزیه که داره توسط جنود ابلیس گندش میکنند دروغ بتمام معناست


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  چرند نگید توی کار خدا هم دخالت نکنید


 • جمال

  تاریخ : ۱۱ - مرداد - ۱۴۰۲

  فقط..شعر میگن


 • الیپ

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۲

  زمانی عده ای گالیله رو بخاطر بیان گرد بودن زمین میخاستن مجازات کنن
  بعد میخاستن داروین رو بخاطر نظریه تکامل مجازات کنن
  الان هم به هوش مصنوعی خرده میگیرن
  البته بین علم و مذهب همیشه مشکلاتی بوده چون گاها کلر مذهب با عدم اگاهی مردم بیشتر و بهتر پیش میره


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۲

  تو خودت که خری دیگران رو خر فرض نکن


 • amir

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۲

  چرت نگین بیو ها ????خدا بیکار نیست حرف های شمارو بشنوه هوش مصنوعی گندشو هم در آورده


 • مصطفی

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۲

  اون موقع انسان به اوج. علم و دانش میرسه و همه چیز زیبا تر میشه نه این که. انقد زشت بشه


 • خودم

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۲

  این رابهتون بگم این زمین بیشتراز۷۰۰سال عمر نمیکنه چ برسه که به ۱۰۰۰


 • ۹۰۹۰nnn۴۵۵۹. علیرصاایل بیگی

  تاریخ : ۱۰ - مرداد - ۱۴۰۲

  متن پیام شما پست الکترونیگی ثبت دیدگاه مطالب پیشنهادی یکتانت


 • ن

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  برای اون نفری که نوشته بزار در جهل و نادانی بمانند عقب مونده تو در جهل هستی که این مزخرفات هوش مصنوعی رو باور میکنی


 • ه

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  این ها تراوشات یک ذهن مریض هست چرا همه یه جور وحشت ناک هستند ؟؟؟درصورتی که اگر به تکامل حیوانات نگاه کنید از توحش و عجیب بودنشون در طی سال ها کم شده
  واقعا برای نویسنده متاسفم حتما به یک روانپزشک خودت را معرفی کن کابوسهات را نقاشی نکن


 • ن

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  نظردهنده های احمق، محقق ها ودانشمندان نادان نیستن ،اونا آینده نگر هستن ،منو شماییم ک به فکر الان هستیم ،اونا مغزشون دائم کار می‌کند که چرا ،چه خواهد شد ،چطوری می‌شود و…..


 • هوشنگ

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  ما که خیلی عمر کنیم ۴٠ سال دیگه عمر بکنیم‌ چکار داریم به ملیون سال دیگه ؟


 • حمید

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  بااین فرهنگ سازی که غربی‌ها دارندوازفطرت پاک انسانیت دارندسؤاستفاده می‌کنند و متأسفانه عده‌ای هم درکل این کره زمین اوناروهمراهی میکنن با پذیرفتن طراحی هاومدهایی که ایجادمیکنن نتیجه بدترازاینها خواهدشدوقتیکه مردی زیرابروبرمیداره یارنی که می‌ره لب شوکلفت میکنه یاغلطهای دیگه دراین زمینه ها انجام میدن مردهایی مومیشنداوبنه ای وزنهالب شتری وچشم گاوی چی بگم والاه


 • Alireza

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام چرا نگفته که چرا انسان موهاشو از دست میده ؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقا این چیزا رو به مردم نگین. بزارین در جهل و نادانی باشن و فکر کنن بزودی آخرت خواهد شد.مردم این چیزا رو نفهمن بهتره.میشه هنوز این ملت رو هزار سال دیگه هم گول زد و خورد و خوابید و ثروتمند شد. نگو آقا نگو


 • اشکان

  تاریخ : ۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  فرستاده:بجای آوردند امید باشد که خدا توبه آنان بپذیرد که البته خدا آمرزنده ومهربانست(آنها۱۰۲)ایرسول ماتواز مومنان صدقاترا دریافت دار تابدان صدقات نفوس آنهارا پاک و پاکیزه سازی و آنها را بدعای خبر یادکن که دعای *تودر*حق آنان موجب تسلی خاطر آنها شودوخدا (بدعای مخلصان)داناست(تودر۱۰۳) آیا مومنان ندانسته اند که محققا خدا توبه بندگان را بدعای مخلصان می پذیردو خدا صدقه آنها را قبول میفرماید والبته خدابسیار توبه پذیرو مهربان است(مینما۱۰۴)و(ایرسول ما)بگو بخلق که هر عمل کنید خدا آنعمل را بشما می‌نمایدوهم رسول و مومنان بر آن آگاه میشوند آنگاه بسوی خدائی که*دانای عوالم غیب و شهود است باز خواهید گشت تا شمارا بجزاء نیک و بد اعمالتان برساند(ود۱۰۵)برخی دیگر از گناهکاران آنهائی هستند**که کارشان بر مشیت خدا موقوفست**یا بعدل آنانرا عذاب کندو یا بلطف و کرم از گناهشان در گذردو خداداناوبحکمت نظام آگاهست*(۱۰۶)آن مردم منافقی که مسجدی*برای زیان باسلام برپا کردند وشاهد۱۸ مقصودشان کفر و عناد و تفرقه کلمه بین مسلمین ومساعدت با دشمنان دیرینه خداورسول*بود وبا این همه قسم های موکد یاد میکنند که ماجز قصد خیر و توسعه اسلام نداریم خدا گواهی میدهد که محققا دروغ میگویند،


 • امیر

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  خیلی جالب اینکه الان بتونیم تا حدودی موجودات اینده رو ببینیم واقعا هیجان انگیزه


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  هیچ ندانی بهْ از نیمه‌دانی بسیار ، به اعتبارِ خود دیوانه بودن ، بهْ از فرزانه بودن از نظرِ دیگران .


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  هوش مصنوعی حاصل تخیلات ذهن بیمار و پارانویید عده ای بیکار هست . چون برای دریافت خروجی باید دیتای اولیه بهش بدین و خروجی بگیرین وگرنه هوش مصنوعی که غیب گو نیست. دیتای اولیه رو از اطلاعات گوگل و بازی های کامپیوتری برمیداره پردازش میکنه یه چیزی به خوردتون میده واقعا که باید از خداوند طلب عقل و شعور کرد بین این همه روانی


 • علی

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام
  میگم اینا رو دانشمندای دیوونه دنیا که میخوان همه چی رو امتحان کنن میسازن دیگه؟
  همونا که تحمل آرامش دنیا رو ندارن و میخوان یه چیزی به جون بقیه بندازن ولی اول خودشون گیر میکنن


 • مسیح

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  با عرض سلام ……
  این متن های الکی چیه ک همش هوش مصندعی میزارین یعنی خدا ک اون بالا هست الکیه ک هوش مصنوعی از خدا جلوتره ک اینارو پیش بینی میکنه از کجا معلوم ک اینا وجود داشته باشن