• 17 / آذر 1397 / 18:55
 • شناسه خبر : 2460

برای شکایت دارویی در فارس با این سامانه تماس بگیرید!

سامانه پیامگیر نظرات مردمی در خصوص داروخانه ها به شماره ۳۲۱۲۲۲۴۰ راه اندازی شده است.راه اندازی سامانه پیامگیر نظرات مردمی در خصوص داروخانه ها

به گزارش اول فارس، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ۷۰۰ داروخانه موجود در شیراز، ۶۰۲ داروخانه خصوصی است و بازرسی‌ از تمامی داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی انجام می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار و ۳۸۱ مورد بازرسی از داروخانه‌های تحت پوشش بخش خصوصی انجام شده است.

دکتر محمدجواد خشنود افزود: در این بازرسی‌ها ۳۲۴ تخلف در خصوص عدم حضور مسئول فنی، ۱۶۴ مورد نسخه پیچی، ۱۶۷ مورد عدم نظارت کافی، ۹ مورد وجود داروی خارج از فهرست رسمی کشور و ۸۸ مورد گرانفروشی ثبت شده است.
وی اظهارداشت: شهروندان در صورت مشاهده تخلف در داروخانه‌ها می‌توانند از طریق سامانه پیامگیر به شماره ۳۲۱۲۲۲۴۰ موضوع را مطرح کنند تا ظرف مدت ۲۴ ساعت بررسی و نتیجه به ایشان اعلام شود.
خشنود افزود: شهروندان برای اطلاع از تداخلات دارویی و سموم با شماره‌های ۱۹۰ و ۱۸۱۹ و ۱۴۹۰ تماس بگیرند و از راهنمایی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بهره‌مند شوند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجم دارو‌ها و مکمل‌های داوریی غیرمجاز کشف شده از شهریور ماه ۹۶ تا نیمه اول آذر امسال در شیراز را ۱۰ تن و ارزش ریالی آن را بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۰ درصد از دارو‌های کشف شده مکمل‌های بدنسازی و پودر‌های لاغری، ۲۵ درصد انواع مخدر، ۲ درصد دارو‌های سقط جنین، ۷ درصد دارو‌های هورمونی، ۱۳ درصد دارو‌های افزایش قوای جنسی، یک درصد روانگردانها، ۲ درصد مسکن‌ها و مابقی مربوط به سایر دارو‌ها بوده است.
خشنود در خصوص داروی بیماران خاص گفت: در حال حاضر فاکتور‌های انعقادی مورد نیاز بیماران هموفیلی، دارو‌های ایرانی و خارجی بیماران مبتلا به تالاسمی، ام اس و بیماران پیوند در استان موجود است و کمبود در این زمینه گزارش نشده است.
وی افزود: در برخی موارد بیماران تالاسمی و یا ام اس تمایل به مصرف داروی خارجی دارند، اما شرکت‌های بیمه‌ای مابه التفاوت این دارو‌ها با نمونه ایرانی آن‌ها را تقبل نمی‌کنند و بیمار باید این هزینه را شخصا پرداخت کند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به تحریم‌ها در مقاطعی کمبود دارو‌های شیمی درمانی بیماران مبتلا به سرطان گزارش می‌شود که این کمبود مختص فارس نبوده و در سطح کشور رخ می‌دهد.
خشنود گفت: با مدیریت توزیع شیر خشک، تاکنون در استان مشکلی در خصوص کمبود شیرخشک و شیر‌های خشک رژیمی وجود نداشته است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه در حال حاضر شیرخشک به اندازه کافی در استان فارس وجود دارد، اظهار داشت: از آنجایی که توزیع آن را مدیریت کرده‌ایم، تاکنون موردی بر کمبود شیرخشک و شیر‌های خشک رژیمی گزارش نشده است

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • علی رضا صیدی

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۱

  این شماره ای که برای شکایت از داروخانه گذاشتین که اصلا همیشه اشغاله. کلا باید گل گرفت در این مملکت بی صاحاب رو


 • محمد

  تاریخ : ۱۰ - مهر - ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشید سامانه ۱۹۰ رو راه انداختید دمتون گرم
  ولی یکی هم بذارید اونجا جواب مردم رو بدن
  خودتون رو مسخره کردین یا مردم رو


 • محمد

  تاریخ : ۱۰ - مهر - ۱۴۰۱

  سلام و خسته نباشید سامانه ۱۹۰ رو راه انداختید دمتون گرم
  ولی یکی هم بذارید اونجا جواب مردم رو بدن


 • رضا

  تاریخ : ۱۵ - آذر - ۱۴۰۱

  یه مشت …جمع شدید دور هم خب پس کی جواب میده این تلفن رو ؟حتما هم واسه این سامانه خدا تومان…