چاپ کد خبر: 133383
15 بهمن 1402

برای کمربندی شیراز تا دلت بخواد دوربین گذاشته اند روشنایی نُچ ! شیراز فقط ۱۱۰ نقطه حادثه خیز دارد؟

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نقاط حادثه خیز شیراز را حدود ۱۱۰ نقطه برآورد کرد و گفت: ۵۰ درصد از آن‌ها آن اصلاح و بهسازی از این نقاط اصلاح و رفع خطر شده است و در خصوص مابقی نقاط نیز تا پایان سال تمرکز جدی شده است.

کمربندی شیراز
به گزارش اول فارس ، هادی شه‌دوست‌شیرازی  با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در کمربندی شیراز از اضافه شدن ۵۳ سامانه نظارت تصویری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه خبر داد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین و فراوان‌ترین انواع تابلو‌های جاده‌ای، تابلو‌های مربوط به علائم راهنمایی و رانندگی هستند و با توجه به این که پایه باید مقاومت خوبی داشته باشد تا در مقابل تغییرات آب و هوایی یا وارد شدن ضربه، گرد و غبار و … خراب نشده یا در صورت خراب شدن به آسانی قابل تعمیر باشد و همچنین از سرقت آن‌ها جلوگیری شود، تصمیم بر آن شد این تابلو‌ها کامپوزیت شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز نقاط حادثه خیز شیراز را حدود ۱۱۰ نقطه برآورد کرد و گفت: پنجاه درصد از آن‌ها آن اصلاح و بهسازی از این نقاط اصلاح و رفع خطر شده است و در خصوص مابقی نقاط نیز تا پایان سال تمرکز جدی شده است تا این نقاط قبل از نوروز به حداقل برسد.

شه‌دوست‌شیرازی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه غالب پروژه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیکی در هفته‌ای به این عنوان مطرح و عملیات اجرایی آن آغاز شده است، یادآور شد: پروژه‌های هفته حمل و نقل و ترافیک تا امروز در حال انجام است و ما به وعده‌های خود عمل کردیم.

وی به انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی شریف در حوزه هوش مصنوعی و مهم‌تر از آن ایجاد دفتر مشترک میان شهرداری و این دانشگاه خبر داد و افزود: قطعاً در کنترل ترافیک که یکی مشکلات شهر شیراز است تأثیر خواهد داشت.

شه دوست شیرازی با بیان اینکه مدیریت شهری شیراز تمام تلاش خود را برای انجام خدمات زیرساختی و توسعه خطوط حمل و نقل ریلی به کار برده است است، گفت: مشکل اصلی که امروز به صورت چالشی برای شهرداری شیراز تبدیل شده است، مسئله تأمین واگن است.

این مسئول شهری از افتتاح دو ایستگاه قطار شهری از خط دو -دولت و رحمت- تا هفته آینده خبر داد و افزود: این دو ایستگاه با حضور مقام کشوری به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی در خصوص محدودیت‌های ترافیکی شهر شیراز گفت: گام‌های اولیه طرح ترافیکی زوج و فرد خرداد و تیر برداشته می‌شود.

معاون حمل و نقل ترافیکی شهرداری شیراز همچنین از افزوده شدن حداقل ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تا سال آینده خبر داد وخاطر نشان کرد: خطوط شبانه هم اکنون در چهار خط از پایانه نمازی از ساعت ۲۱ یک تا ۱ بامداد مشغول به کار هستند.

در ادامه این نشست نیز رضا محمدیان، رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به توسعه خطوط مترو گفت: عملیات اجرایی خط ۳ مترو شروع شده است و خط ۴ نیز از بلوار مدرس تا ایستگاه استقلال به عنوان فاز اول در دستور کار قرار گرفته و از سال آینده شروع به کار خواهد کرد.

وی با اشاره به چالش تأمین واگن با بیان اینکه این موضوع مختص شیراز نیست و همه کلان شهر‌ها با این مشکل مواجه هستند، گفت: شیراز سهم خود را در سنوات مختلف گرفته است و با رایزنی‌های انجام شده با وزارت کشور تا نیمه سال آینده بخشی از این مشکل مرتفع می‌شود و همچنین رایزنی‌ها برای تامین واگن خطوط ۳ و ۴ سازمان حمل و نقل واگن از طریق وزارت کشور در حال انجام است.

مردم هم میتونن نظر شونو بنویسن 

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار