چاپ کد خبر: 125811
سه شنبه 23 آبان 1402

بروزرسانی جدید واتس‌اپ برای خلاص شدن از شر تماس‌های مزاحم و حمله‌های سایبری

واتس‌اپ اعلام کرده است که یک ویژگی جدید این نرم‌افزار باعث می‌شود نتوان با تماس تلفنی کسی را پیدا کرد.

به گزارش اول فارس ، این ابزار که «محافظ نشانی آی‌پی در تماس‌ها» نام دارد، باعث می‌شود که اطلاعات ناخواسته به فرد تماس‌گیرنده منتقل نشود.اکنون تماس‌های واتس‌اپ به یکی از این دو روش انجام می‌شود: همتابههمتا (peer-to-peer)، یا از طریق پایگاه [سرور] واتس‌اپ. تنظیمات جدید به کاربران امکان می‌دهد که از بین این دو یکی را انتخاب کرده و مطمئن باشند اطلاعاتشان محرمانه می‌ماند.

همتابه همتا مثل نامش کار می‌کند: دو تلفن با هم مستقیم درتماس‌اند. در این روش کیفیت تماس بهتر است، اما برای انجام این کار دو تلفن باید نشانی آی‌پی یکدیگر را بدانند.

بروزرسانی جدید واتس‌اپ

ویژگی جدید واتس‌اپ برای مخفی کردن نشانی آی‌پی

اگر به جای آن از راه پایگاه واتس‌اپ تماس برقرار شود، نشانی آی‌پی را می‌توان مخفی نگه‌ داشت. این نشانی احتمالا برای هکرها یا سایر مجرمان خطرناک سایبری مفید است چون می‌توان از آن برای تعیین موقعیت عمومی مکان افراد یا ارائه‌دهنده اینترنت آن‌ها استفاده کرد.

اکنون کاربران می‌توانند این ویژگی جدید را انتخاب و همیشه تماس‌های خود را با پایگاه‌ واتس‌اپ برقرار کنند و نشانی آی‌پی خود را محفوظ نگه دارند. واتس‌اپ نمی‌تواند آن تماس‌ها را حتی زمانی که از طریق پایگاه خودش برقرار می‌شود رهگیری کند چون رمزگذاری سرتاسری (end-to-end encrypted) شده‌اند.

واتس‌اپ تاکید کرد که ویژگی جدید را برای «کاربرانی که به حفظ حریم خصوصی بسیار حساس‌اند» طراحی کرده است. مثلا ممکن است اتصال کند‌تر برقرار شود و کیفیت تماس‌ها پایین‌تر بیاید.

این به‌روزرسانی جدید بعد از به‌روزرسانی دیگری در تابستان ارائه شده است و واتس‌اپ آن را «سکوت تماس‌های ناشناس» می‌نامد. واتس‌اپ گفت که این امر باعث می‌شود تماس‌های تلفنی از شماره‌های ناشناس حتی به تلفن شما نرسد – یعنی این به‌روزرسانی نه‌تنها هرزنامه و سایر تماس‌های مزاحم را محدود می‌کند، بلکه جلو حمله‌های سایبری افراد را نیز می‌گیرد.

این ادویه‌های غذایی ۱۰۰% در تقویت میل جنسی نقش دارند

Locked Chats قابلیت جدید واتساپ که چت‌ها را در گوشی مخفی کنید

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال