چاپ کد خبر: 3216
11 دی 1397
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرودشت تصریح کرد:

بر ملا شدن راز برداشت‌های غیرمجاز با پلمب دفتر پیشخوان

9191368 264

به گزارش اول فارس سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده نیروی انتظامی مرودشت گفت: با ارجاع چند فقره پرونده با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی افراد، رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی پرونده‌ها مشخص شد مبالغی بین ۲ تا ۱۵ میلیون ریال از حساب شاکیان از طریق دستگاه خودپرداز و پایانه‌های فروشگاهی در استان‌های مختلف کشور برداشت غیر مجاز شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرودشت تصریح کرد: در ادامه تحقیقات و با توجه به دست آمدن سرنخ‌هایی از این پرونده ها، فرضیه کپی شدن کارت بانکی مالباختگان قوت گرفت و ماموران پلیس فتا همه تراکنش‌های صورت گرفته را بار دیگر به دقت مورد بررسی قرار دادند.

این مقام انتظامی بیان کرد: بررسی‌های صورت گرفته کارشناسان پلیس فتا را به یکی از دفاتر خدمات پیشخوان سوق داد و آنان با هماهنگی مراجع قضایی مسئول این دفتر را بازداشت و تجهیزات را برای بررسی‌های دقیق‌تر به پلیس فتا انتقال دادند.

رئیس پلیس شهرستان مرودشت گفت: در تحقیقات مشخص شد در این دفتر با نصب یک دستگاه اسکیمر از کارت‌های بانکی مشتریان کپی تهیه و در فرصت مناسب اقدام به برداشت‌های غیر مجاز می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این خصوص اطلاعات بیش از ۱۰۰ کارت بانکی کپی شده است، افزود: متهم ضمن دستگیری، در بازجویی فنی و تخصصی به برداشت بیش از ۳۵۴ میلیون ریال از حساب شاکیان اقرار کرد.

سرهنگ زراعتیان با اشاره به اینکه تخلفات دیگری از جمله پرداخت نکردن قبوض آب، برق و گاز مشتریان با توجه به دریافت وجه نقد از آنان هم در این دفتر صورت پذیرفته است، تصریح کرد: متهم تحویل مراجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شد.

رئیس پلیس شهرستان مرودشت به شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را به فروشندگان نگویند و حتماً خودشان رمز را وارد کنند و هنگام استفاده از پایانه‌های فروشگاهی مراقب باشند دستگاه کارت خوان شکسته، معیوب و یا دارای قطعات اضافی نباشد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار