چاپ کد خبر: 130054
7 دی 1402

نحوه فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان هدیه دولت برای همه

دولت با ارسال پیامکی به کاربران اینترنت اعلام کرد: برای فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان اهدایی دولت، از تاریخ ۱۲ دی ماه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه و شماره پیش فرض خود را انتخاب کنید.

فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان اهدایی دولت

ایرنا: روز گذشته «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت درباره اصلاح تعرفه‌های اینترنت اپراتورها، اعلام کرد دولت برای جبران اصلاح تعرفه که پس از پذیرش شاخص‌های رگولاتوری از سوی اپراتورها برای آن تصمیم‌گیری می‌شود، یک بسته هدیه اینترنت درنظر دارد.

امروز  قبل پیامک‌هایی مبنی بر دریافت اینترنت هدیه برای مردم ارسال شده که تحقق وعده روز گذشته وزیر ارتباطات در خصوص اینترنت هدیه است. پیام ارسالی به این شرح است: برای فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان اهدایی دولت، از تاریخ ۱۲ دی ماه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه و شماره پیش فرض خود را انتخاب کنید.

فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان اهدایی دولت

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عیسی زارع‌پور» روز گذشته، چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به سوالات خبرنگاران، اظهار کرد: افزایش تعرفه در تمامی بخش‌ها مطرح است و صرفا مربوط به حوزه ارتباطات نیست. در ۱۰ سال گذشته تورم‌های سنگین داشتیم و طبیعی است که هزینه‌های اپراتورهای ارتباطی افزایش یافته است.

وی افزود: اپراتورها مدت‌هاست که درخواست افزایش تعرفه دارند، چراکه به اعتقاد آن‌ها با درآمد کنونی امکان توسعه شبکه را ندارند و حتی برخی از اپراتورها استدلال می‌کنند که با درآمد خود نمی‌توانند وضع موجود را حفظ کنند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: جلسات متعددی در وزارت ارتباطات برگزار شده و مسائل مورد بررسی قرار گرفته است. اخیراً نیز نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتند و درخواست افزایش تعرفه زیادی داشتند که ما برخی از استدلال‌های آن‌ها را نپذیرفتیم.

زارع‌پور گفت: از سال ۹۶ تعرفه‌ها تغییر نکرده است، اما در حوزه نیروی انسانی و تجهیزات و قیمت ارز افزایش قیمت را داشتیم. سازمان تنظیم مقررات شرط و شروطی را برای افزایش تعرفه‌ها به اپراتورها اعلام کرده و آن را منوط به افزایش کیفیت شبکه ارتباطی کشور کردیم.

وی ادامه داد: ما دنبال سود اپراتور نیستیم و هدف ما افزایش کیفیت شبکه است. اگر شرایطی که رگولاتوری به اپراتور ابلاغ کرده بپذیرند، ما درباره آن تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وزیر ارتباطات بیان کرد: هر چند درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی تعرفه را به هیچ وجه نمی‌پذیریم، چراکه در شرایط فعلی کشور امکان‌پذیر نیست. اگر تصمیمی گرفته شود حتماً بر سقف تورم کشور خواهد بود، البته اگر شرایط وزارت ارتباطات برآورده نشود، حتماً اپراتور را جریمه خواهیم کرد. شرط و شروط نیز به الحاقیه پروانه فعالیت آن‌ها تبدیل می‌شود.

زارع‌پور اعلام کرد: با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک هستیم و هزینه‌های مردم در حال افزایش است، اگر تصمیمی گرفته شود حتماً بسته‌هایی را از سوی اپراتورها به عنوان هدیه برای مردم درنظر خواهیم گرفت.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه سال ۹۶ برای اینترنت همراه یک سقف و کفی تعریف شده است و ما افزایش تعرفه‌ای نخواهیم داشت. همه چیز بر اساس همان سقف و کف قیمتی است که در سال ۹۶ مصوب شده است. اصلاح تعرفه‌ها در آن قالب انجام خواهد شد.

شرایط ثبت نام وام مسکن روستایی ۱۴۰۲ ؛مبلغ و میزان اقساط آن

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

mani سه شنبه , ۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴

MANI

ناشناس شنبه , ۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳

دولت جیب ما را نزنه، هدیه پیشکش

ناشناس شنبه , ۹ دی ۱۴۰۲ - ۹:۱۶

شما اینترنت رو هم مثل صدا و سیمای میلی کردین مثلا شبکه هایی که اصلا مخاطب و بیننده نداره چه با پارازیت پخش بشه چه فول اچ دی مخاطبی نیست اینترنت هم با این همه فیلتر و به قول خودتون صیانت به چه دردی میخوره سرغتش و کیفیتش کم و زیاد بشه مشکل اینترنت کشور ترس شما از اینترنت و فیلتره و الا سرعت و کم فروشی و فروش وی بی ان از طرف خودی ها پیشکش این مثل قدیمی خانه از پای بست پیزان است چقدر در مورد تمام کارهای شما مصداق پیدا میکنه اصلا انگار ساخته شده برای تمام کارهای شما

آخرین اخبار