چاپ کد خبر: 954
23 مهر 1397

بلاتکلیفی نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان با اشاره به اینکه ساختمان کنونی توسط یک نیک‌اندیش در اختیار ما قرار گرفته است، گفت: هر زمان که مالک بخواهد می‌تواند درخواست تخلیه کند و ما به دلیل نداشتن مکان با مشکل روبه‌رو می‌شویم

بلاتکلیفی نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان؛ ساختمان کنونی از سوی خیرین داده شد

به گزارش اول فارس به نقل از تسنیم محسن ملایری‌زاده  در لارستان، با اشاره به اینکه در ابتدا نمایندگی وزارت امورخارجه لارستان دارای مصوبه نبود اما به دلیل مصوبه‌ای که فرودگاه‌های بین‌المللی می‌توانند صدور روادید فرودگاهی داشته باشند دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در لارستان شکل گرفت و فعال شد، اظهار داشت: در آن مصوبه تجهیز امکانات برعهده اداره کل فرودگاه و ادارات دیگر که به نوعی مرتبط بودند، قرار گرفت.

وی با بیان اینکه درحال حاضر مصوبه ایجاد دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان اخذ و جهت تامین نیروی انسانی چارت سازمانی ایجاد شده است، افزود: چارت سازمانی به آن معنا نیست که اخذ مجوزی جهت تامین نیروی جدید باشد بلکه در کل تامین نیروی انسانی از مرکز صورت می‌پذیرد و استخدام تنها از طریق فراخوان وزارت امورخارجه انجام می‌گیرد.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان با اشاره به اینکه در نمایندگی‌‌های داخلی بخشی از نیروها بومی و از استانداری و ادارات محل به نمایندگی مامور می‌شوند، تصریح کرد: آخرین فراخوانی که از وزارت امورخارجه صورت پذیرفت در سال ۱۳۹۵ بوده که خود دارای مراحل مختلف جذب و استخدام است.

وی با اذعان به اینکه از آنجا که در بعضی رشته‌های شغلی آوردن نیرو از مرکز هزینه بر است، معمولا از ارگان‌های در محل تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه نیروهای اعزامی نیاز به محل اقامت و تسهیلات دارند، در حال حاضر این نمایندگی از ۳ نیروی بومی که توسط فرمانداری وقت معرفی شده‌اند، استفاده می‌کند.

ملایری‌زاده بیان کرد: تا سال گذشته هزینه‌های جاری نمایندگی وزارت خارجه در لارستان به دلیل نداشتن مصوبه بودجه‌ای از طرف دولت برای این نمایندگی توسط خیرین و از طریق فرمانداری صورت می‌پذیرفت که با تلاش و پیگیری‌های معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه، این نمایندگی مصوبه‌دار و از طریق مرکز بودجه هزینه‌های جاری تامین و ارسال می‌شود.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه لارستان عنوان کرد: در سال ۹۷ از فرمانداری لارستان هیچ‌گونه بودجه‌ای دریافت نشده است.

وی با برشمردن گوشه‌هایی از مزایای وجود دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در لارستان، افزود: یکی از ویژگی‌های دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه لارستان این است که سبب اعتبار و امتیاز برای این شهرستان می‌شود و علاوه بر آن از تردد شهروندان جهت انجام امور مربوطه به نمایندگی شیراز یا تهران پیشگیری و کارها در لارستان انجام می‌پذیرد.

ملایری‌زاده با بیان اینکه وجود دفتر صدور روادید فرودگاهی سبب رونق بیش از پیش فرودگاه لارستان شده است، اظهار داشت: در واقع مسافری که دارای روادید نیست باید از فرودگاهی وارد شود که دارای دفتر صدور روادید باشد و این امکان جهت این افراد که مشمول صدور روادید فرودگاهی هستند در لارستان مهیا و این مهم به کلیه ایرلاین‌های مربوطه اعلام شده است.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه لارستان با اشاره به اینکه ساختمانی که در حال حاضر در آن حضور داریم توسط یک نیک‌اندیش در اختیار ما قرار گرفته و در تملک ما نیست، تصریح کرد: مذاکراتی در سال گذشته با فرمانداری لارستان و همچنین  اداره کل راه و شهرسازی جهت تعیین و تخصیص زمین به منظور استقرار این نمایندگی انجام شده و آن اداره کل خواستار تهیه طرح و میزان اعتبار مصوب شد که مراتب به مرکز اعلام شده است.

وی عنوان کرد: با عنایت به پاسخ تهران مبنی بر محدودیت اعتبار عمرانی و هزینه‌های مترتب بر احداث ساختمان پیشنهاد شد ترتیبی اتخاذ تا ساختمانی آماده با کاربری اداری و مناسب بهره‌برداری به عنوان دفتر و اقامتگاه به این نمایندگی اختصاص و برابر مقررات مربوط به املاک دولتی  سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی وزارت امور خارجه ثبت شود.

وی بیان کرد: همانگونه که گفته شد ساختمان فعلی از طرف خیر در اختیار ما قرار گرفته که بابت اجاره مبلغی دریافت نمی‌کند و هر زمان که مالک بخواهد می‌تواند درخواست تخلیه کند و ما به دلیل نداشتن مکان ممکن است با مشکلات فراوانی رو به رو شویم.

انتهای پیام/م

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار