• 20 / تیر 1403 / 10:25
  • شناسه خبر : 148734

بنگاه‌های املاک حق تنظیم قرارداد برای امتیاز مسکن‌ ملی را ندارند

رییس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی زنجان، از ممنوعیت و غیرقانونی بودن خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.


به گزارش اول فارس، بهزاد کردلو گفت: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی تأمین مسکن در قالب نهضت ملی مسکن برای افراد واجد شرایط، طبق دستورالعمل‌های مربوطه است اما متأسفانه بعضی از سوداگران تحت عنوان خرید، اقدام به اخلال در شبکه توزیع می‌کنند.

وی، با تاکید بر اینکه به اتحادیه‌های املاک، در سراسر کشور اعلام شده است که حق تنظیم قرارداد خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن در این حوزه را ندارند، اظهار داشت: ادارات ثبت اسناد و املاک کشور هم به دفاتر ثبت اسناد اعلام کرده است که حق تنظیم سند در این خصوص را ندارند.

رئیس اداره برنامه‌ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی زنجان، ادامه داد: مطابق ماده ۱۳ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها هم، به این موضوع تاکید شده است که بنگاه‌های املاک حق تنظیم قرارداد برای امتیاز مسکن‌های حمایتی را ندارند.

کردلو تاکید کرد: از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن به سازمان‌های مربوطه از جمله اتحادیه مشاورین املاک، اتاق اصناف، اداره صمت، اداره ثبت اسناد و املاک، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دادستانی در استان نیز این موضوع ابلاغ شده است که ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن اطلاع رسانی شود.

وی گفت: از زمان ثبت نام نیز در فرم‌های ثبت نام به متقاضیان اطلاع رسانی لازم صورت گرفته که خرید و فروش مسکن ملی ممنوع و غیر قانونی است.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان خاطرنشان کرد: همچنین از طریق اتاق اصناف به اتحادیه مشاورین املاک ابلاغ شده که بنگاه‌های معاملات املاک، قرارداد خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن را تنظیم نکنند و این امر غیرقانونی است.منبع:مهر

مطالب مرتبط

اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس معطل زمین است (+آمار تکراری)

متوسط سقف اجاره بهای مسکن در استان‌ها ۲۵ درصد تعیین شده که ابلاغ می‌شود

سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهرها به ۸۰۰ میلیون تومان شد

نظرات