چاپ کد خبر: 57752
28 خرداد 1400

بهترین ماده‌ی غذایی ضد سرطان دنیا چیست؟

سیر
به گزارش اول فارس، در طول تاریخ از سیر برای پیش گیری از عفونت‌ها و حفاظت از بیماری‌ها استفاده شده است. سیر ممکن است به اندازه اهرام قدیمی باشد، ولی مطالعات علمی روز مدرن فواید طبیعی سیر و ترکیبات فعال آن را تایید کرده اند. آلیسین مهم‌ترین ماده کشف شده در این عضو خانواده آلیوم می‌باشد. این ترکیب سولفوریک چیزی است که سیر را به یک مبارز تبدیل می‌کند.
 
روش‌های اثبات علمی که سیر به بدن کمک می‌کند:
سیر غنی از مواد مغذی است. مانند منگنز، ویتامین b۶ و c, سلنیوم و فیبر. حتی مقداری پروتئین و کربوهیدرات هم دارد.
گلبول‌های قرمز، ترکیبات سمی سیر را به گاز سولفید هیدروژن تبدیل می‌کنند که به گسترش رگ‌های خونی و فشار کم‌تر کمک می‌کند. سیر نیز کلسترول بد ” ldl ” را تا حدودی کاهش می‌دهد و اثبات شده است که به جلوگیری از سخت شدن شریان‌ها هم کمک می‌کند.
 
سیر سیستم ایمنی را افزایش می‌دهد. یک مطالعه انجام شده در طول فصل سرما در انگلستان نشان داد شرکت کنندگانی که سیر می‌خوردند ۶۰% کمتر سرماخوردگی می‌گرفتند (با علایم کم تر) نسبت افرادی که فقط دارونما می‌خوردند.
 
روش خیساندن سیر در چای (با کمی لیمو و عسل) می‌تواند باعث تسکین سرماخوردگی شود.
 
سیر، یک آنتی اکسیدان قوی است. آسیب رادیکال‌های آزاد که منجر به التهاب در بدن می‌شود، علت اصلی بیماری‌های قلبی، چاقی، دیابت، پیری، آلزایمر و سرطان است.
سیر ” توانایی بدن شما برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد را افزایش می‌دهد. اگر از یک بیماری خود ایمنی (یک بیماری همه گیر در سراسر جهان) رنج می‌برید، به سیر در رژیم غذایی خود نیاز دارید!
 
سیر در مقابله با قارچ و انگل‌ها موثر است. مصرف منظم سیر می‌تواند به پیش گیری از اثرات منفی باکتری و انگل‌ها در غذای شما (از جمله مسمومیت غذایی) کمک کند. مطالعات شامل استفاده از سیر تازه برای درمان‌ای کولای، استافیلوکوک اورئوس و سالمونلا تیفی موریوم بود. همچنین برای کسانی که از درد پای ورزش کاری خود رنج می‌برند یا خارش، اضافه وزن دارند، سیر روش بسیار خوبی برای تحت کنترل دراوردن این مشکلات است.
 
اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که کرم‌ها و انگل‌ها مشکل ساز هستند، دوباره سیر می‌تواند برایتان مفید باشد. شما می‌توانید سیر را به یک خمیر تبدیل کنید، با روغن نارگیل مخلوط کنید و به صورت موضعی به نواحی مشکل دار اعمال کنید.
سیر طبیعی است. نه تنها در پاک کردن رادیکال‌های آزاد عالی است، بلکه علیه فلزات سنگین موجود در خون نیز موثر است. در یک مطالعه مشخص شد که سرب در بدن مردانی که در یک کارخانه باتری کار می‌کنند، با استفاده از سیر کاهش یافته است.
 
سیر برای پوست خوب است. ترکیبات اسیدی در سیر در برابر شرایط التهابی پوست مانند پسوریازیس، اگزما و آکنه عالی هستند.
در حالی که نمی‌خواهید خیلی بوی سیر بدهید، باید یک سیر و کمی روغن نارگیل را امتحان کنید!
 
دفعه بعد که جوش زدید، تکه‌ای از سیر خام را روی منطقه بمالید.
 
سیر چه فواید و خواصی برای بدن دارد؟
سیر برای مبارزه با سرطان:
سلول‌های سرطانی از سموم و سموم محیطی، التهاب شایع، و یک سیستم ایمنی که به خطر افتاده، آسیب می‌بینند. سیر به طور خاص این نقاط ضعف را هدف قرار می‌دهد و یک لایه اضافی محافظت بدون عوارض جانبی خطرناک به شما می‌دهد.
 
در محیط‌های آزمایشگاهی، سیر به نظر می‌رسد که سلول‌های لوکمی را به خوبی کشت و رشد تومور‌ها را در پروستات، مثانه، کولون و معده کند میکند.
آزمایش‌های انسانی بیشتری مورد نیاز است,، اما دلایل زیادی برای بخش سیر زندگی ضد سرطان شما وجود دارد. در کنار اثرات قوی آلیسین، سیر نیز حاوی کوئرستین می‌باشد. در طی چند سال مردان و زنانی که به طور منظم سیر مصرف می‌کردند، دارای خطر ابتلا به سرطان کولورکتال، مری و معده کمتری بودند. بزرگ‌ترین سود حاصل از سیر خام یا خرد شده، سیر پخته بود.
 
شیمی درمانی و پرتودرمانی در سیستم ایمنی شما قرار می‌گیرد.
 
اگر در حال حاضر تحت درمان‌های سنتی مبتلا به سرطان قرار دارید، اضافه کردن سیر به رژیم غذاییتان می‌تواند به سیستم ایمنی کمک کند. این امر در کمک به بیماران مبتلا به سرطان، از سرماخوردگی و عفونت حیاتی است.
 
چگونه بیش‌ترین فواید سلامتی را از سیر دریافت کنیم:
شما نباید سیر را فقط پس از پختن بخورید، چون بسیاری از خواص آنتی اکسیدانی قوی خود را از دست می‌دهد. آن را خام (یا نزدیک به خام) بخورید، چون می‌توانید بیش‌ترین تاثیر را بگیرید.
 
هنگام پختن، ابتدا سیر را خرد کنید و بگذارید به مدت ۵ – ۱۰ دقیقه بماند، تا بقیه مواد تشکیل دهنده آن حاضر شوند.
این به آلیسین زمان رهاسازی می‌دهد و سپس طبق معمول بپزیدش.
 
یکی از روش‌های بسیار مورد علاقه برای استفاده از سیر، این است که دهانشویه‌ای از سیر له شده و گل کلم بسازید، که تاثیر فوق العاده‌ای خواهند داشت.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار