چاپ کد خبر: 121506
30 شهریور 1402

ساندویچ بوریتو مرغ با سبزیجات ؛ ۱ غذای واقعا خوشمزه مکزیکی ، متفاوت و کامل برای خانواده

بوریتو ساندویچ کامل مکزیکی است که از نان تورتیلا، گوشت یا مرغ در کنار سبزیجات خوشمزه درست شده است. در طرز تهیه ساندویچ بوریتو می توانید از مواد دیگری هم استفاده کنید تا آن را مطابق سلیقه و دلخواه خودتان در آورید.

بوریتو مرغ

بوریتو مرغ یکی از انواع غذاهای ساده مکزیکی است که معمولا در وعده صبحانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بوریتو مرغ در ادامه با اول فارس همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

گوجه فرنگی : ۲ عدد درشت

پیازچه : ۱ ساقه متوسط

فلفل دلمه ای : ۱ عدد کوچک

جعفری تازه : ۱ دسته کوچک

سیر تازه : ۱ حبه

لیموی تازه : ۱ عدد کوچک

نمک و فلفل و ادویه : به مقدار لازم

پیاز : ۱ عدد درشت

روغن : به مقدار لازم

سینه مرغ : ۴۰۰ گرم

ذرت پخته شده : ۱ پیمانه

برنج پخته شده : ۱ پیمانه

نان تورتیلا : به مقدار لازم

پنیر پارمزان رنده شده : نصف پیمانه

طرز تهیه بوریتو مرغ

طرز تهیه بوریتو مرغ

مرحله اول

برای تهیه بوریتوی مرغ خوشمزه در ابتدای کار مواد داخل بوریتو را تهیه می کنیم. برای این منظور، ذرت را با کمی آب درون قابلمه می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا بپزد. در ادامه برنج را  درون یک کاسه آب می ریزیم و ۳۰ دقیقه می خیسانیم.

مرحله دوم

در این مرحله برنج را با کمی آب روی حرارت قرار می دهیم تا بپزد. گوجه فرنگی را شسته و ریز خرد می کنیم. پیازچه و فلفل دلمه ای و جعفری را شسته و خرد می کنیم. سپس با هم مخلوط می کنیم. سیر را رنده کرده و به آن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

آب لیمو تازه را روی مواد می ریزیم و نمک و فلفل سیاه را اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شود. پیاز را شسته و خرد می کنیم. یک تابه را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود.

مرحله چهارم

پیاز را به روغن اضافه کرده و تفت می دهیم تا طلایی شود. مرغ ها را به صورت ریز خرد کرده و به پیاز اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا تغییر رنگ داده و طلایی شود. سپس مقداری فلفل قرمز و پودر کاری و تخم گشنیز اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری نمک اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم تا گوشت مرغ مزه دار شود. در این مرحله برنج و ذرت پخته شده را به مواد اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم. در آخر دو پیمانه سس گوجه اضافه کرده و مواد را حسابی با هم تفت می دهیم.

مرحله ششم

برای بوریتو، به نان ترتیلا احتیاج داریم. نان ترتیلا را برداشته و با مواد پر می کنیم. روی آن را از مخلوط سبزیجات و پنیر می ریزیم و درون ساندویچ ساز قرار می دهیم تا برشته و سوخاری شود. سپس آن را سرو می کنیم.

آموزش آشپزی کامل پخت کلم پلو شیرازی سنتی برای ۴ نفر

آموزش آشپزی|طرز تهیه مرغ بریان غذایی خوشمزه برای همه افراد

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ