چاپ کد خبر: 55077
5 خرداد 1400

بیانیه جبهه اصلاحات ایران در باره نامزد مورد نظر برای انتخابات

جبهه اصلاحات 2

جبهه اصلاحات ایران به عدم حضور برخی چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان، واکنش نشان داد و اعلام کرد:جبهه اصلاحات ایران نامزدی برای معرفی به مردم ندارد.
 به گزارش اول فارس، به دنبال اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، جبهه اصلاحات ایران پیش از ظهر امروز به عدم حضور برخی چهره‌های شناخته شده اصلاح‌طلب در این لیست، واکنش نشان داد و با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: جبهه اصلاحات ایران نامزدی برای معرفی به مردم ندارد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

جبهه اصلاحات ایران، تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا انتخاباتی پرشور، رقابتی و مشارکتی با حضور نمایندگان جریان‌های متکثر برگزار و زمینه برای حل مشکلات اساسی کشور و وضعیت ناگوار اقتصادی و معیشت مردم فراهم شود. اما فرآیند رسیدگی به صلاحیت‌ها ضربه شدیدی به اعتماد و امید مردم برای اصلاح امور از طریق انتخابات و صندوق رأی زد.

شورای نگهبان در اقدامی از پیش زمینه‌سازی‌شده، نمایندگان همه جریان‌های سیاسی مختلف کشور را به غیر از یک جریان مشخص حذف کرد. از میان نامزدهای معرفی‌شده توسط اعضای مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران، ۹ نفر ثبت نام کرده بودند و جبهه می‌خواست از میان آن‌ها نامزد نهایی‌اش را انتخاب کند. اما با رد صلاحیت همه آن‌ها، اینک جبهه، نامزدی برای معرفی به مردم در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد.

این اقدام از نظر ما فقط به معنای حذف اصلاح‌طلبان نیست، بلکه پیام اصلی آن حذف مردم از فرآیند تصمیم‌گیری در امور کشور است. اصلاح‌طلبان با معرفی طیف گسترده‌ای از افراد و گرایش‌ها کوشیدند تا از هرگونه تنش در جریان انتخابات جلوگیری کنند اما مشخص شد که گروهی مصرانه می‌خواهند کاری کنند که شما مردم و صاحبان سلایق مختلف سیاسی در انتخابات شرکت نکنید و انتخابات با حضور حداقلی شرکت‌کنندگان و یک سلیقه خاص برگزار شود. این گزارش را به مردم بزرگ ایران می‌دهیم تابه عنوان مالکان اصلی کشور، در جریان تلاش‌های ما و تخریب‌های دیگران باشند.

بیانیه تفصیلی جبهه در این زمینه و همچنین برنامه‌هایی که جبهه برای اداره کشور و خروج از وضعیت ناگوار کنونی تدوین کرده بود، به‌زودی منتشر خواهد شد.

جبهه اصلاحات ایران

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

زارع زادگان پنجشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶

جبهه به ظاهر اصلاحات نگران نباشه فردا رعبر کاندیدای شما رو قبول میکنه تا هم خودش اعلام حظور دوباره کنه هم مردم تحریک بشن بیان رای بدن
مهم اینه که آقای رییسی چه کسی رو معاون اول بکنه

آخرین اخبار