تازه ترین خبر از شیوع مرگبار کرونا در استان فارس

کرونا در استان فارس

در آستانه هشتمین ماه از اپیدمی کروناویروس در ایران ، روز تلخ دیگری برای شهروندان استان فارس رقم خورد.

به گزارش اول فارس، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:  ۲۱ هم استانی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و آمار جانباختگان به هزار و ۳۰۶ نفر رسید.

دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به افزایش آمار موارد نمونه گیری در استان به بیش از ۳۵۰ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون افزود: از این تعداد تاکنون نتیجه نمونه ۷۹هزار و ۱۹۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی، آمار بیماران بستری در استان را نیز بالا خواند و با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۳۴۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهارداشت: از این تعداد ۱۷۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه، آمار بهبودیافتگان کروناویروس در استان را که از ابتدای شیوع این بیماری با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۶۶هزار و ۱۸۷ نفر، معادل ۸۴ درصد مبتلایان اعلام کرد.

همتی، از افزایش مراکز سرپایی تشخیص و درمان کروناویروس به عنوان یکی از تصمیمات مهم ستاد دانشگاهی کروناویروس برای بهبود فرآیند‌های ارائه خدمت به مردم خبر داد و افزود: تا پیش از این چهار مرکز در شیراز، شامل مرکز بوستان در شهرک گلستان، مرکز حضرت ابوالفضل (ع) در بلوار نصر، مرکز توحید در دروازه کازرون و مرکز فاطمه زهرا (س)، ابتدای همت جنوبی در شیراز و مراکز شهرستانی در این زمینه ارائه خدمت می‌کردند که از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ شب فعال هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با معرفی مراکز جدید افزوده شده در شیراز و بیان این نکته که این مراکز از ساعت هشت صبح تا ۱۴ و ۳۰ دقیقه فعال هستند، گفت: در این فاز جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهید سلطانی در خیابان قصرالدشت، نرسیده به میدان قصرالدشت، مرکز خدمات جامع سلامت حر ریاحی در ده پیاله، مرکز خدمات جامع سلامت امام علی (ع) در بوستان شقایق، میدان پاسارگاد، مرکز خدمات جامع سلامت گل سرخ در بلوار شهید دوران، چهارراه زمزم، مرکز خدمات جامع سلامت داریون واقع در شهر داریون، مرکز خدمات جامع سلامت مفتاحی در شهرک شهید مطهری، میدان عرفان جنوبی، مرکز خدمات جامع سلامت موسی بن جعفر (ع) واقع در خیابان لاله، بوستان هاشمی، مرکز خدمات جامع سلامت بهارستان در شهرک میانرود، بوستان طراوت، مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) واقع در خیابان فراشبندی، پشت بوستان جنت، به چرخه ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای رسیدگی به افراد مشکوک و دارای علامت کروناویروس از امروز آغاز به کار کرده است.

دکتر همتی اضافه کرد: با افزوده شدن مراکز جدید، تعداد مراکز سرپایی تشخیص و درمان کروناویروس در استان به ۵۳ مورد افزایش یافت.

وی، از برنامه ریزی برای پیوستن مرکز خدمات جامع سلامت صدرا به این مراکز طی ۱۰ روز آینده برای ارائه خدمات تشخیصی و درمان خبر داد.

در رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگام باشیم

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ابراز نگرانی از بالا بودن آمار ابتلا، بستری و جان باختن مردم استان فارس در اثر کروناویروس طی هفته‌های اخیر، گفت: در این روز‌ها شاهدیم عده‌ای به علت سهل انگاری برخی دیگر جان خود را از دست می‌دهند که از مردم استان می‌خواهیم برای حفاظت از جان خود و عزیزانشان، رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند.

توصیه دیگر دکتر همتی پرهیز از حضور در مکان‌هایی مانند مراکز خرید بود که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مردم خواست تا در این زمینه پیشگام بوده و با احساس مسوولیت، حامی سلامت خود و عزیزانشان باشند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار