سایت رکنا نوشت: در هفته‌ای که سپری شد سه کارگزاری برای سهامداران سهام عدالت توضیحاتی دادند.
یکی از اپراتورهای کارگزاری کیان زمان تقریبی برای واریز پول سهام عدالت را حدود دو هفته اعلام کرد و گفت: پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ روز از ثبت فروش سهام عدالت از طرف سهامدار، سهام فروخته و پول آن به حساب فرد واریز می‌شود. مبلغ واریز شده دست ما نیست و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تعیین می‌کند.
به گفته وی: این که برخی از سهامداران می‌گویند هیچ وجهی واریز نشده، صحت ندارد؛ برخی با ما تماس می‌گیرند و این موضوع را مطرح می‌کنند ولی وقتی کد ملی را وارد می‌کنیم مشخص می‌شود که پرداختی انجام شده است.

کارگزاری آگاه

همچنین کارگزاری آگاه واریز پول سهام عدالت ی که فروخته است را در پیش گرفت، این کارگزاری پس از نخستین نوبت فروش سهام که در روز ۱۸ خرداد ماه انجام داد هیچ فروشی را ثبت نکرد، در نخستین نوبت واریزی ۸۵۰ میلیون تومان از طرف کارگزاری آکاه در روز چهارم تیر ماه به حساب سهامداران واریز شد.

از روز چهارشنبه ۱۸ تیر ماه فروش سهام عدالت در کارگزاری آگاه از سر گرفته شد و براساس آخرین اظهارات مدیرعامل این کارگزاری، طی پنج مرحله مبلغ ۸۷ میلیارد تومان فروش انجام شده که در چهار مرحله ۷۱ میلیارد تومان به حساب مشتریان واریز شده است.

محمدرضا سرافراز در این خصوص گفت: مرحله پنجم که مربوط به فروش‌های دیروز است را در صورت دریافت لیست اطلاعات سهامداران در روز شنبه هفته آینده واریز می‌کنیم.

کارگزاری بانک ملت

مهدی پورستار، مدیرعامل کارگزاری بانک ملت در واکنش به اظهارات مشتریان خود گفت: تمام درخواست‌های فروشی که تا روز ۱۸ تیر ماه از سوی شرکت سپرده‌گذاری تایید شده و لیست فروش و واریز آن برای ما ارسال شده است، فروخته شده و وجوه آن پرداخت شده است.

وی افزود: تا به امروز طی هشت مرحله وجوه حاصل از فروش سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده، پول فروش سهامی که مربوط به روز ۱۸ تیر ماه نیز آماده واریز شدن است.

به گفته وی، حدود ۳۵۰ میلیارد تومان تا به حال به حساب سهامداران واریز شده، که حدود یک میلیارد تومان آن به علت نقص اطلاعات سهامداران برگشت خورده است، آخرین واریزی نیز روز گذشته انجام شده و یک فابل واریزی نیز احتمالا امروز واریز می‌شود.

کارگزاری بانک شهر

در کنار پاسخگویی این سه کارگزاری، اما کارگزاری بانک شهر نسبت به مشکلات سهامدارانی که از طریق این بانک اقدام به فروش سهام عدالت کرده‌اند بی‌توجه هستند و پاسخ ندادن به مشکلات سهامداران را در پیش گرفته‌اند.

بیش از یک هفته از آغاز پیگیری برای بررسی مشکلات سهام عدالت از کارگزاری بانک شهر می‌گذرد، اما علی‌رغم این که مدیران این کارگزاری پس از این که به مدت یک هفته گزارش را به حالت تعلیق گذاشتند تا به سوالات سهامداران پاسخ دهند اما در نهایت بی‌توجهی و پاسخ ندادن به مشکلات سهامداران را در پیش گرفته‌اند.