چاپ کد خبر: 142617
17 اردیبهشت 1403

تخریب ۴۷ باغ شهری و ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان مرودشت

سرپرست اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از تخریب ۴۷ مورد باغ شهری و ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای رشمیجان بخش مرکزی شهرستان مرودشت خبر داد.

به گزارش اول فارس از مرودشت، اسماعیل مظفری پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، تعداد ۴۷ مورد باغ شهری به مساحت تقریبی ۸۵ هزار متر مربع در قالب تفکیک اراضی، قطعه بندی ، دیوارکشی، فنس کشی و مستحدثات غیر مجاز در روستای رشمیجان بخش مرکزی شهرستان مرودشت، قلع و قمع شد.
تخریب ساخت و ساز غیر مجاز

وی، ضمن تشکر از همکاری و مساعدت دادستان شهرستان و با قدردانی از دستگاه‌هایی که در اجرای حکم تخریب، همکاری داشته اند، گفت: زمانی می شود از تخریب جلوگیری کرد که افکار عمومی ارزش خاک را درک نموده و حفظ زمین های کشاورزی را بر ویلاسازی ترجیح دهند، در غیر اینصورت مطابق قانون، هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز، مساوی با تخریب و قلع و قمع آن است.

مظفری با بیان اینکه مردم قبل از هرگونه ساخت و ساز وتغییر کاربری اراضی کشاورزی از اداره امور اراضی استعلام بگیرند، افزود: دخل و تصرف و کاربری غیراصولی اراضی کشاورزی موجب کاهش تولید محصولات، آسیب به نسل آینده و وابستگی به خارج از کشور خواهد شد.

سرپرست اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بیان کرد: مردم، هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را می‌توانند از طریق تلفن ۱۳۱ اطلاع دهند تا از سود جویی ‏برخی افراد و تخریب اراضی ارزشمند کشاورزی که ضامن امنیت غذایی جامعه است جلوگیری شود.‏

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار