چاپ کد خبر: 118502
23 مرداد 1402

تخلف جدید در بلیط‌فروشی اتوبوس‌های بین شهری برای سرکیسه کردن مسافران

امانی در واکنش به تخلفاتی که در حوزه بلیط اتوبوس‌های بین شهری رخ می‌دهد، اعلام کرد که مردم گزارش بدهند تا برخورد کنیم.
بازارنیوز؛ با توجه به افزایش هزینه سفر‌های ریلی و هوایی، استقبال مردم به اتوبوس برای سفر‌های بین شهری افزایش یافته و همین امر موجب شده تا تخلفاتی در خصوص بلیط‌ فروشی‌ها انجام دهد.

یکی از این تخلفات، خرید ظرفیت بلیط‌ها در سایت‌های بلیط فروشی و فروش دستی آن‌ها و همچنین سوارکردن مسافر بین راهی برای درآمد بیشتر است. بدین صورت که مسافر برای خرید بلیط به سایت مراجعه می‌کند و با ظرفیت پر اتوبوس مواجه می‌شود، اما وقتی به پایانه می‌رود، می‌بیند که اتوبوس چندین صندلی جای خالی دارد.

تخلف جدید در بلیط‌ فروشی اتوبوس‌های بین شهری برای سرکیسه کردن مسافران

متخلفین از همان پایانه اقدام به فروش ظرفیت صندلی‌های خالی با قیمت بالاتر می‌کنند و این اتفاق در طول مسیر هم رخ می‌دهد. یکی از مشکلاتی که به این علت ایجاد می‌شود، افزایش زمان سفر، به دلیل توقف‌های زیاد اتوبوس برای پیاده و سوارکردن مسافرهاست. به عنوان مثال، یکی از مخاطبان بازارنیوز مطرح می‌کند که اخیرا، یکی از شرکت‌های اتوبوسرانی، مسافت شیراز به تهران را  ۱۲ ساعت اعلام کرده اما به دلیل بروز این تخلفات، طی مسافت حتی به ۱۶ ساعت هم رسیده است.

داریوش امانی، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در واکنش به پیگیری این تخلف تاکید کرد که مردم باید این موارد را به سامانه جامع ۱۴۱ که تدارک دیده شده گزارش دهند تا با متخلفین برخورد صورت گیرد.

شما هم نظر بدهید

آسیب هایی که سشوار کشیدن به مو وارد می کند را جدی بگیرید

دستور پخت کباب کوبیده مرغ ؛ کباب خوشمزه و پرطرفدار ایرانی

کانال اخبار فوری و بدون سانسور ، کانال اخبار فارسی ، خبر فوری خبر حوادث

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

 کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

مقدم شنبه , ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

قطعا تخلفات زیاد گرانفروشی قیمت بلیط اتوبوس های بین شهری ازسوی متصدیان دفاتر ونمایندگی های فروش بلیط اتوبوس بین شهری علنا قابل مشاهده ست!؟ولی هیچ برخورد قاطع ودرستی ازسوی مسئولین امربامتخلفین دیده نمی شود!؟چون هیچ نظارت بازرسی و کنترلی دقیقی بر عملکرد دفاتر و نمایندگی های فروش بلیط اتوبوس نیست!؟قطعا اگرنظارت وکنترل برعملکرددفاترفروش بلیط اتوبوس بود!؟هیچ کس جرعت گرانفروشی وسایزتخلفات را نداشت!!مقصراجحاف در حق مردم مسئولین بی کفایت هستند!!

بینام چهارشنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵

سرتاسرمملکت شده سرگردنه .هیچ نظارتی نیست .مسئولین هم شریک دزدن وهم رفیق قافله

ضیاء چهارشنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶

کجا سرکیسه نمی‌شویم نانوایی‌ها ، گوشت فروشی ها ، تعمیرکاران ، میوه فروشی ها ، خرید و اجاره خونه و…….. کجاست اخلاق.کجاست وجدان ، کجاست انسانیت ؟

ناشناس سه شنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۴۸

درست.ماچندروزپیش.ازهمدان.امدیم.زنگ.زدیم.گفت.بلیدندارم.امابدپیش.اتبوس.امدیر.دیدیم.اتبوس.۱۰نفرجاداردصندلی.خالی.دوبرابری لعنت.گرفت

ناشناس دوشنبه , ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷

یه تخلف دیگه اینه که شماره کارت بهت میده میگه برو بزن به کارت ازکارت خوان استفاده نمیکنن

ممداقا دوشنبه , ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶

با سلام. عین واقعیته. اگه مسئولین واقعا میخوان رسیدگی کنن یکبار اقدام به خرید بلیط از سامانه انجام بدن یا بصورت نامحسوس فروش بلیط رو کنترل کنن. تازه در بین راه مسافرهای بیچاره رو کف اتوبوس جا میدن. عکسشم موجوده.

آخرین اخبار