چاپ کد خبر: 140378
27 فروردین 1403

تخلف کدام کارمندان شهرداری شیراز نادیده گرفته شد؟ تهدید اعضای شورای شهر به برکناری!

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اگر قرار است کارمندان متخلف شهرداری مورد حمایت قرار بگیرند و کسی به آن‌ها کاری نداشته باشد؛ اعلام کنید تا ما هم کارمند متخلف، پر حاشیه و پر پرونده شویم تا شاید حمایتی صورت گیرد.

به گزارش اول فارس از شیراز ، غلامحسن اسکندری روز یکشنبه، بیست‌وششم فروردین در یکصد و چهل و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: وی با تاکید بر تزریق و ایجاد روحیه امیدآفرینی در میان مردم در جامعه، افزود: یکی از کارهایی که نمایندگان مجلس به عنوان خادمین مردم در مجلس شورای اسلامی می‌توانند سر لوحه کار خود قرار دهند، این است که به مردم اطمینان بدهند که برنامه‌های مدنظر اجرایی بر اساس خواسته‌های آن‌ها است.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: توانایی و حمایت از رأی مردم یکی از مهم‌ترین اقدامات هر نماینده است و نباید این اجازه داده شود تا کسی به رأی مردم توهین کند.

اسکندری تاکید کرد: در دو ماه پایانی سال گذشته اتفاقاتی رقم خورد و به وضوح این موضوع را شاهد بودم که جریاناتی رقم خورده است و فردی از کارمندان شهرداری شیراز به تمام اعضا شورای اسلامی شهر با بیان نامناسب به اعضای شورای شهر توهین کرد و با وقاحت تمام این موضوع را به اعضا اعلام کرده که هیچکس نمی‌تواند کاری انجام بدهد و همان گونه که دو عضو سابق شورا کنار زده شد شما نیز برکنار خواهید شد.

وی ادامه داد: این اتفاقات و تهدیدی که از سوی این فرد می‌شود برایمان به هیچ عنوانی ارزش ندارد، اما آنچه که حائز اهمیت بوده این است که در پشت صحنه‌ها اتفاقاتی در جریان است که اگر ورود جدی نداشته باشیم و برخورد قاطعانه نداشته باشیم بی احترامی به رأی مردم خواهد بود و ما نیز این موضوع را برنمی‌تابیم.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: پس از طرح موضوع با شهردار شیراز اعلام کردم که این فرد کارمند شهرداری است و شهرداری باید مستقیماً ورود کند و اجازه ندهد که پرسنل مجموعه مدیریت شهری به کارمندان و اعضای شورا که نمایندگان مردم در شورای اسلامی هستند، اهانت کنند. از سوی دیگر طی تماس تلفنی که یک ماه گذشته با شهردار شیراز گرفتم اقدام و برخوردی با فرد اهانت کننده صورت نگرفت و نتیجه آن برخورد توهین‌آمیز با یکی دیگر از اعضای شورا بود.

غلامحسن اسکندری

اسکندری در خطاب به شهردار شیراز با طرح این پرسش اظهار کرد: جناب شهردار اینکه شما در مقام شهردار شیراز انتخاب شدید، این انتخاب را مدیون ۱۳ عضو شورای شهر شیراز هستید و اگر قرار باشد که هر گونه توهین و بی احترامی به اعضای شورا برای شما بی اهمیت باشد نشان دهنده انتخاب نادرست ما و یا درست انجام ندادن وظایف شما است!

وی ادامه داد: مردم شیراز بدانند در زمانی که به اعضای شورا توهین و بی احترامی می‌شود پس از آن اتفاقی نمی‌افتد و هیچکس کاری نمی‌کند.

هر فردی بخواهد به رأی مردم بی احترامی کند شهردار شیراز باید برخورد جدی داشته باشد

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در خطاب به رئیس شورا و شهردار شیراز تاکید کرد: اگر قرار است کارمندان متخلف شهرداری مورد حمایت قرار بگیرند و کسی به آنها کاری نداشته باشد؛ اعلام کنید تا ما هم کارمند متخلف، پر حاشیه و پر پرونده شویم تا شاید حمایتی صورت گیرد.

اسکندری تصریح کرد: اگر ما نتوانیم وظایف نماینده مردم بودن را انجام بدهیم چرا باید بر روی صندلی خدمت بنشینیم! شهردار شیراز مدیون مردم است و هر فرد و یا کارمند شهرداری بخواهد به رأی مردم بی احترامی کند شهردار شیراز باید برخورد جدی با این مسئله داشته باشد تا این موضوعات دیگر تکرار نشود.

وی تاکید کرد: اگر دیوار اعتماد بین اعضا شورا و شهرداری فرو بریزد شرایط برای هیچکس خوب نخواهد بود. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز از مردم درخواست کرد تمام تحرکات ۱۳ عضو شورای شهر شیراز را تا سال آینده برای برگزاری انتخابات زیر در نظر داشته باشند تا بدانند چه کسانی برای دوره بعد ورود خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

چکار کنیم تا از درد و رنج ناشی از غم و اندوه رها شویم؟

ترفندی ساده برای تعمیر و براق کردن برق انداختن شیرآلات حمام و دستشویی[+ویدئو]

اسکندری اضافه کرد: با توجه به اینکه در دوره دوم تبلیغات مجلس شورای اسلامی هستیم شهردار شیراز باید پاسخگو باشد که چرا یک عضو کاندید اجازه دارد در تمام سازمان‌های تابعه شهرداری ورود داشته باشد و اقدام به تبلیغ کند و مابقی کاندیدها این فرصت را نداشته باشند. این در حالی است که این اقدام مصداق رانت و ظلم است.

نظر بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

شهروند چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۴:۳۵

امان از فساد و تخلف در دستگاههای دولتی.
خداوندا ما را از شر مسئولین ریاکار و رانت خوار نجات بده

شهروند چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۰:۳۱

سلام
متاسفانه همین که نظارتی بر عملکرد شهرداری نیست و شورا هم سواد نظارت را ندارد و فردی مثل شهردار کنونی شیراز که در زمان مدیریت مالی با شهردار سابق اقای پاک فطرت چه عملکرد مثبتی داشته که الان انجام دهد. تحمیل هزینه های سنگین شهرداری، مدیران نالایق، پروژه های سلیقه ای، وضعیت اسفناک ترافیک، خیابانهای پر از چاله و دست انداز، و شاهکار بزرگ پل کابلی پر هزینه به درد نخور، سنگ فرش خیابان حافظیه، بن بست خیابان حافظبه، تبدیل خیابان قدیمی مقابل شاهچراغ به صحن . هزینه های ایجاد خط ویژه ها و جمع اوری

علی اصغر لقمانی دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۴

سلام
خود آقای شهردار بزرگترین .. و .. ترین فرد در شهرداری است.برای نمونه خدمتتان عرض کنم که بخشنامه یا به اصطلاح قانون آن را شما همین سایت اول فارس اطلاع رسانی کردید.منظورم قانون عدم دفن درگذشتگان از تاریخ ۱۴آبان ۱۴۰۲ بود.(البته طبق همان قانون بجز آنهایی که از قبل قبر خریداری کرده اند)کسی در بخش عمومی دارالرحمه دفن نشود اما بنده چندین بار که برای تشییع جنازه کسانی که از قبل در دارالرحمه قبر داشته اند رفته ام هر بار دیدم …شهرداری مجوز دفن میگیرند.پوقتی این اوضاع را مشاهده کردم چند بار تصمیم به حضور در شورای شهر گرفتم تا این تخلف شهرداری که خودش قانون وضع کرده و با پارتی بازی و رشوه قانون شکنی میکند به اطلاع شورای شهر برسانم که متاسفانه هنوز موفق نشدم.
شما مسئولین سایت اول فارس لطف کنید با مراجعه به قطعه چهار و پنج مکرر دارالرحمه قبرهای چهار طبقه مراجعه و با مشاهده تاریخ فوت اموات که بعد از تاریخ ۱۴ آبان ۱۴۰۳ میباشد گزارشی تهیه و در این باره شهردار را وادار به پاسخگویی و این تخلف را به اطلاع شورای شهر هم برسانید تا ببینیم واقعاً شورای شهر میتواند شهردار را برای این تخلف آشکار پاسخگو کند.متشکرم.

همشهری دوشنبه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۸:۵۰

سلام وقت بخیر
متاسفانه در چندین سال اخیر شاهد عملکرد نامناسب و ضعیف شوراهای اسلامی شهر بوده و شهر شیراز نه تنها پیشرفتی در مباحث عمرانی و شهرسازی نداشته بلکه شاهد رو به افول رفتن شهر شیراز هستیم . اعضای محترم شورای شهر اگر به جای مسائل حاشیه ای به وظایف اصلی خود بپردازند قطعا ارزش آراء مردم و اعتماد مردم حفظ خواهد شد و در دوره های بعد هم رای خواهند آورد.

آخرین اخبار