چاپ کد خبر: 44906
21 بهمن 1399

تست روانشناسی| مدل شخصیت شما بر مبنای نحوه دست دادن

شما چگونه دست می‌دهید؟ 1

به گزارش گروه خانواده اول فارس ، در هنگام دست دادن، افراد از یکدیگر درکی به دست می‌آورند. آداب دست دادن در هر جای دنیا و در هر کشوری متفاوت است و هر فرهنگی آداب مخصوص به خود را برای دست دادن دارد، زیرا فرصتی برای شناخت طرف مقابل است و از شخصیت وی صحبت می‌کند.

شما چگونه دست می‌دهید؟

شما چگونه دست می‌دهید؟ 2

۱- دست دادن غالب

ممکن است دست طرف مقابل شما بالا به نظر برسد، اما ماهیت اصلی این نحوه دست دادن می گوید کسی که انگشت شست او در بالا قرار دارد، دنبال موقعیتی است که در آن برجسته و حکم فرما باشد. این نحوه‌ی دست دادن اغلب توسط تاجرانی استفاده می‌شود که اشتیاق به قدرت دارند.

شما چگونه دست می‌دهید؟ 3

۲- دست دادن مطیع

اگر اجازه می‌دهید انگشت شست طرف مقابل بالا باشد، دست دادن شما مطیع مانند است. به نظر می‌رسد که شما عمدا اختیار و کنترل را به شخص مقابل می‌دهید و آمادگی برعهده گرفتن نقش چیره و غالب را ندارید.

شما چگونه دست می‌دهید؟ 4
۳- دو دستی دست دادن

اگر هنگام دست دادن از دست دیگرتان نیز استفاده می‌کنید و آن را روی دست طرف مقابل می‌گذارید، به شخصی که مسلط و غالب است نشان می‌دهید که آمده‌اید در شرایطی برابر با او باشید یا حتی کنترل را به دست بگیرید.

شما چگونه دست می‌دهید؟ 5

۴- ماهی خیس

همانطور که در تصویر می‌بینید، اگر در هنگام دست دادن دست شما مانند ماهی سرد و شل است، شما فردی بی تفاوت هستید. این طریقه‌ دست دادن بیانگر کمبود تعهد و گاهی ضعف است. با این حال، در برخی از کشور‌های آفریقایی این نحوه‌ی دست دادن مرسوم است درحالی که محکم دست دادن می‌تواند توهین آمیز تلقی شود.

شما چگونه دست می‌دهید؟ 6

۵- یک دسته هویج

این روش دست دادن نسبتِ خویشاوندی دوری با ماهی خیس دارد. این دو تقریبا یکسان هستند، اما درحالی که قبلی نشان دهنده‌ بی تفاوتی بود، این مورد نشان دهنده‌ی انفعال است. به شوخی گفته شده است که افراد با این طرز دست دادن، دست خود را مانند یه دسته هویج جلو می‌آورند و بدون اینکه تلاش کنند شخصیت خود را نشان دهند، دست می‌دهند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس سه شنبه , ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴

یک دو باهم(گاهی یک گاهی دو بیشتر یک)

Arsalan سه شنبه , ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

??جالب نبود

آخرین اخبار