• 04 / مرداد 1402 / 16:47
 • شناسه خبر : 117066

تصمیمات کارشناسی نشده شهرداری عامل کلافه شدن مردم در ترافیک کور شیراز

اتخاذ تصمیمات بدون کارشناسی توسط شهرداری شیراز مبنی بر عملیات لوله گذاری و هدایت آب‌های سطحی در تقاطع چهل‌مقام-هفت‌تنان تا میدان قرآن در گرم‌ترین روزهای سال چنان گره کوری بر ترافیک شیراز زد که روزهای گذشته شاهد حجم انبوه ترافیک در بعضی از نقاط شیراز هستیم.

خبرگزاری ایلنا:  چند روزی است که شهرداری شیراز با هدف عملیات لوله‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی پر ترددترین نقاط شیراز را در اوج گرما با مشکل مواجه کرده است و این در حالی است که مسیرهای جایگزین هم توان این حجم از ترافیک را ندارند و عملا خیابان‌های شهر در ساعاتی از شبانه روز قفل می‌شود.

در روزهایی که حتی ادارات هم به دلیل افزایش دما و گرم بودن زودتر از موعد تعطیل می‌شوند مردم برای تردد و گذر از یک مسیر باید بیشتر وقت‌شان را در ترافیک بگذرانند.

آن طور که معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: عملیات لوله‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی در تقاطع چهل‌مقام-هفت‌تنان تا میدان قرآن به دستور شهردار این کلان‌شهر و به‌منظور تدبیری برای جلوگیری از تکرار حادثه در مواقع بحرانی سیلابی، به‌طور شبانه‌روزی در سه نوبت کاری در حال اجرا است.

ترافیک شیراز

هادی شه‌دوست شیرازی از تداوم پروژه‌های زیر‌ساختی به‌منظور حل گره ترافیکی و تدبیر برای جلوگیری از تکرار حادثه در مواقع بحرانی سیلابی در این کلان‌شهر خبر داد.

وی با قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان بیان کرد: پروژه‌های تعریض پل سلمان فارسی و عملیات لوله‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی در تقاطع چهل‌مقام-هفت‌تنان تا میدان قرآن به دستور شهردار کلان‌شهر شیراز به‌طور شبانه‌روزی در سه نوبت کاری در حال اجرا است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به پروژه تعریض سلمان فارسی بیان کرد: اجرای پروژه تعریض عرشه پل سلمان فارسی به دلیل وجود پل کابلی و ترافیک شمال به جنوب و برعکس در این مسیر، می‌تواند با تسهیل در عبورومرور یکی از گره‌های ترافیکی این کلان‌شهر را به شکل مطلوب مرتفع کند‌.

شه‌دوست شیرازی عنوان کرد: عملیات اجرایی پل سلمان فارسی حداکثر تا دو هفته آینده ادامه دارد.

این مقام حوزه ترافیک در مدیریت شهری شیراز با بیان اینکه در راستای رفع گره‌های ترافیکی، بهسازی و ایمن‌سازی معابر، پروژه‌های متعددی در دستور کار شهرداری شیراز قرار دارد، افزود: مدیریت شهری برای سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه‌های عمرانی و اصلاح هندسی معابر، رضایت شهروندان را در اولویت قرار داده و تمهیدات ویژه‌ای را در مدت زمان اجرای پروژه برنامه‌ریزی کرده است.

وی در بیان جزئیات عملیات حفاری و لوله‌گذاری تقاطع چهل مقام-هفت‌تنان تا میدان قرآن و ورودی شیراز از بلوار هفت‌تنان که منجر به مسدود شدن این مسیر از یکشنبه یکم مرداد ماه به مدت ۱۵ روز شده است، گفت: هدایت آب‌های سطحی و جلوگیری از بروز آب گرفتگی و سیلاب در مواقع بحرانی در حیطه وظایف شهرداری است که با توجه به ضرورت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه به منظور جلوگیری از سرازیر شدن آب‌های سطحی در مسیر اعلام شده، عملیات لوله‌گذاری، دفع و هدایت آب‌های سطحی به خرم‌رود در دو فاز اجرا خواهد شد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز درخصوص اطلاعیه اعلام شده توسط این معاونت قبل از اجرای پروژه مذکور اظهار کرد: با توجه به اینکه مقرر شده بود هماهنگی و پیش‌بینی‌های لازم به منظور عملیات توسعه شبکه آب رسانی شهری از سد درودزن توسط شرکت آبفا به صورت همزمان با عملیات حفاری و لوله گذاری دفع آب‌های سطحی انجام پذیرد، اطلاع‌رسانی اولیه با هدف پیش آگاهی شهروندان فهیم شیرازی انجام و با تعیین تکلیف نهایی تاریخ قطعی آغاز عملیات از یکم مرداد ماه در نظر گرفته شد.

شه‌دوست شیرازی تصریح کرد: در مدت زمان اعلام شده با هدف تسریع در روند اجرایی پروژه و رفاه شهروندان، نیروی های کار در همه ساعات شبانه روز در حال فعالیت هستند.

وی با تقدیر از صبر و شکیبایی شهروندان در مدت اجرای پروژه‌ها یادآور شد: شهروندان از سفر‌های درون‌شهری غیرضروری در مسیرهای اعلام شده، پرهیز و جهت تردد از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

شهردار شیراز: شهروندان همراهی کنند

شهردار شیراز  نیز در بازدید شبانه از  عملیات لوله‌گذاری محور دروازه قرآن، از صبر، شکیبایی و همراهی مردم با مجموعه مدیریت شهری در اجرای این پروژه حیاتی تقدیر کرد.

محمدحسن اسدی در حاشیه بازدید شبانه از عملیات اجرایی لوله‌گذاری آب‌های سطحی دروازه قرآن که از یکم مردادماه آغاز شده، اظهار کرد: این پروژ‌ه از پروژه‌های مهم و حیاتی کلان‌شهر شیراز بوده که باید اجرا می‌شد.

وی عنوان کرد: این لوله‌گذاری به طول بیش از ۱۲۰۰ متر و به سه‌راهی بولوار چهل‌مقام و در نهایت به رودخانه خرم‌رود می‌رسد.

شهردار کلان‌شهر شیراز با ابراز تأسف از اینکه چهارسال پیش در این نقطه به خاطر سیلاب شاهد جان ‌باختن بیش از ۲۰نفر از هموطنان خود بودیم، تصریح کرد: اهمیت این پروژه به خاطر کنترل سیلاب است؛ چراکه بسیاری از افرادی که قصد ورود و خروج از شیراز را دارند، در دروازه قرآن دچار مشکل می‌شوند.

بنا به اظهار  شهردار شیراز؛ به خاطر جلوگیری از سیلاب این موضوع با اهمیت در حال اجراست.

اسدی از صبر، شکیبایی، همراهی و همکاری مردم  با مجموعه مدیریت شهری قدردانی و ابراز امیدواری کرد: این پروژه که به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام است، هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.

بنابراین گزارش؛ عملیات لوله‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی در تقاطع چهل‌مقام-هفت‌تنان تا میدان قرآن به به‌منظور تدبیری برای جلوگیری از تکرار حادثه در مواقع بحرانی سیلابی، به‌طور شبانه‌روزی در سه نوبت کاری در حال اجرا است.

نشانه های کمبود کلسیم در بدن که باید جدی بگیرید

عکس های زیرخاکی ۱۲۴ سال پیش عزادارای مردم شیراز در ماه محرم

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

مطالب مرتبط

اعلام محدودیت های «تکراری» استانداری برای سیل اتباع افغانستانی در استان فارس(+ویدئو)

اطلاعیه محدودیت ترافیکی یکماهه در مسیر غرب به شرق بلوار چمران شیراز

مرگ ۵ نفر بر اثر بیماری هاری در شیراز

نظرات

 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  لااقل میشد پل سلمان فارسی ودروازه قرآن رو با هم شروع نکنن
  دقیقا هر دو رو با هم شروع کردن
  مثل این که واقعا میخان مردم رو اذیت کنن????????????????


 • Better call me

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  کل ادارات و سازمان های مملکت دستورات و اقداماتی برای اذیت و آزار مردم اتخاذ کردند
  تا همیشه در گیر و گرفتار باشند.


 • احمد

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  فقط باید … به کسانی که ..را بر مردم مسلط کرده اند و کار را به دست.. ها داده اند.من تا حالا این وضعیت را در هیچ شهری ندیده بودم.فقط میخوان مردم را عاصی کنند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  وقتی مدیران لایق نداشته باشیم همین میشه…


 • مریم

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  حتی به این فکر نکردن که چند روز دیگه بعد از دهه محرم شروع کنن این کارو… همین جوریم هر سال این شبها شلوغ بود و ترافیک. بعد دقیقا گذاشتن از این دهه شروع کردن که ترافیک چند برابر شه… از پلیس راه تا دم در خونه این روزا باید تو ترافیک باشیم…


 • ایمان

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  برای اینکه جایی از شهر بازسازی و تعمیر شود نیاز است مردم مقداری صبر و تحمل داشته باشند تا وضعیت مطلوب حادث شود


 • مهندس

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  ترافیک محور گویم چه رفت وبرگشت که حداقل ۲ساعت باید تو ترافیک بمونی چن سال میخواد ادامه داشته باشه چقدر سوخت هدر بره چرا بجای وسط گویم فکری بحال کمربندی اطراف گویم می‌کردید وسط گویم با این حجم ترافیک محور اصلی ورودی به شیراز شامل یاسوج و سپیدان میشه همچنین ورودی آزاد راه اصفهان شیراز هم وصل میشه به گویم خدا به داد برسه من شخصا از رفتن به هماشهر که خانه پدری ست برم سر بزنم از این رفتن نفرت پیدا کرم آخه تا کی عصر می‌خوای برگردی ۶۰ کیلومتر مسیر ۳ساعت باید تو ترافیک بمونی


 • مسعود

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  یاد این افتادم که میگه …دوستیه خاله خرسه …من نمیدونم این کارشناسا از کجا میان …چندین میلیارد هزینه میشه زمان میزارن ..بعد میبینی …پل ساختن خروجی نداره …ورودی نداره …اونجایی که نباید رو میان میبندن ..اونجایی که باید چراغ باشه نیست …یجایی مثل این کمربندی دیگه نقطه ای هست که وقتی داخلش میری ..واقعا میفهمی چه به سر این شهر بااین مسولان خدومش اومده ومیاد من راننده هستم شغلم هست …برای یک مدیر توانا بالا وپایین شهر نباید فرق داشته باشه …واقعا متاسفم که اسیر این افراد هستیم ..


 • محمود

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  من خارج کشور رو مثال نمیزنم ، ای کاش مسئولین شهرداری و سازمان ترافیک یه سری میرفتن اصفهان و ببینند چه مدیریت شهری قوی داره .قبل از انجام هر پروژه اول مسیر جدید معین می کنند
  خیابانها خط کشی دارن و ..


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  شما اصلا واسه مردم ارزش قائل نیستید.هرکاری که دوست داریددرسطح شهر انجام میدهید بدون اینکه قبلش فکری باحال ترددمردم بکنید..شما میدونید بیشترین تردد در کنار گذر هست بار ترافیک راروی پل سلمان فارسی و ولیعصر هست که باعث غافلگیری مردم بی اطلاع می باشد


 • عباس حسبن پور

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  شایسته است که در کنارانجام این پروژه ادارات وارگانهای دیگر هم کمک کنند
  بطور مثال مامورین راهنمابی هم چند روزی از زیر کولر و اسپیلت به خیابان بیاییند و نظم و ترافیک را ساماندهی کنند
  مدتهااست که حضور مامورین راهنمایی در سطح شهر کمرنگ وبی اثر شده
  فراموش نکنید که همین شهروندان حقوق شما را میدهند


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  واقعا خجالت داره قبل از انجام هر کاری باید راهکار ارائه دهند که متاسفانه دریغ از حتی یک بنر بعد راحت میوه از شکیبایی مردم تشکر وقدردانی میکنم اگه راست میگه ظهر گرما بیاد ترافیک سلمان فارسی این حرفو بزنه