چاپ کد خبر: 84381
1 خرداد 1401

تصمیم سختی که رئیسی قرار است بگیرد بنزینی است؟!

پیش از ظهر روز گذشته رئیسی در اولین رویداد خصوصی‌سازی در ایران سخن گفت که بخشی از اظهاراتش مبنی بر اینکه «قرار است تصمیم‌های سختی بگیریم» مورد توجه قرار گرفت.

رئیسی 2

برخی رسانه‌ها این تعبیر رئیس جمهور را مرتبط با شایعه افزایش قیمت بنزین تفسیر کردند اما نگاهی به متن سخنان رئیسی نشان می‌دهد آنچه او درباره اخذ تصمیمات سخت گفته مربوط به برچیدن بسترهای فسادزا بوده است.

 

قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

سخنگوی دولت با رد خبر افزایش قیمت بنزین، گفت: منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت اقتصادی، خصوصی سازی و مبارزه با رانت خواران بود نه افزایش قیمت بنزین یا دیگر حامل‌های انرژی.

 علی بهادری جهرمی درباره اینکه آیا دولت برنامه یا تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین یا دیگر فرآورده‌های نفتی در دستور کار دارد؟ افزود: خیر، دولت هیچگونه تصمیم یا حتی برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین یا سایر فراورده‌های نفتی وجود ندارد.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در پاسخ به این سوال که منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت اقتصادی چه بود، خاطرنشان کرد: سخنرانی رئیس در «نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران» و مرتبط با مسأله خصوصی سازی بود و به شکل شفاف هم نسبت به لزوم گرفتن تصمیمات سخت و جدی در مقابله با رانت‌خوارانی که سال‌ها حقوق مردم را پایمال کرده‌اند بیان کرد.

بهادری جهرمی ادامه داد: این صحبت پیش از این هم مطرح و تاکید شده بود که به‌جای برخورد صرف با مفسد باید ریشه فساد خشکانده شود و بستر‌های فسادزا از بین رود.

وی تاکید کرد: از آنجا که برخورد قضاییِ صِرف به تنهایی نمی‌تواند راه حل برخورد با مفاسد باشد، رئیس‌جمهور این موضوع را مطرح کرد.

شما هم نظرتان را برای ما بنویسید

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

عباس جنتی یکشنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۸:۳۸

اتفاقا برعکس،،،،،دقیقا افزایش حاملهای انرژی در راه است هر چه تکذیب شود واقعی تر است

مهرزاد یکشنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۸:۳۰

بنزین هم گرون بشه و نشه توفیقی نداره

ایران یکشنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۸:۱۶

تصمیمات سخت رئیس جمهور همه اش اصراربرگرانی که تاکنون خونه مردم راسوخته ، اگرهدفش هم بنزین باشه به باددادن جان مردم رامدنظرقرارداده ، ایشان فکرمیکند قوه قضاییه رادردست داردهی دستوردهی دستورمیدهد ، دولت بادستورقضایی موفق نمیشه ، دولت باتعیین وزرای کارآمدومشاورین معتبراقتصادی ودرعمل بایداصلاح شه چندساله ایشان ازقوه قضاییه شعارفسادسرداهده کاری ازپیش نبرده حتی چگونه وچطوری میخوادفساددردولت راپیگیرشود؟.باتشکر

آخرین اخبار