• 18 / تیر 1403 / 19:02
  • شناسه خبر : 148638

تفاوت های بسیار مهم طرز تفکر و نگرش انسان های موفق در زندگی

برای رسیدن موفقیت و پیشرفت در زندگی لزم است طرز فکر روشن و متفاوتی نسبت به افراد عادی داشته باشیم.در این مطلب می خواهیم به شما تفاوت طرز تفکر انسان های موفق و افراد معمولی را معرفی کنیم.برای دانستن این تفاوت ها تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

تفاوت طرز تفکر افراد موفق با انسان های معمولی

۱-لیست های بی پایان 

لیست کارهای موجود وجود دارد، اما آنها تنها شامل پروژه های برتری هستند که امروز باید رویشان کار کنید. معمولا تکمیل سه عنصر کلیدی در روز به این معنی است که روز تولیدی و خوبی داشتید اگر آنها را تکمیل کنید، می توانید به پروژه های دیگرتان ادامه دهید. نگاه کردن به فهرست نامحدود کارها چیزی نیست که مردم فکر کنند. لیست وظایفتان را راحت قابل کنترل و قابل انجام کنید.

۲-بر روی آنچه مهم است تمرکز کنید

تنها ۲۴ ساعت در روز وجود دارد، اما در آن ساعت ها، کجا وقتی را برای خودتان صرف کنید؟ مردم موفق می دانند که در امروز و روز بعدشان چه اتفاقی می افتد. قبل از تماشای ویدیوهای یوتیوب ویروسی کار لازم را انجام دهید.

۳- ایده هایتان با دیگران مطرح کنید

آیا یک ایده عالی دارید که می خواهید راه اندازی کنید؟ خوب، آن را مخفی نگه ندارید. شروع به به اشتراک گذاری ایده تان با دیگران در صنعت خود، دوستان، غریبه ها، مردم در کافی شاپ کنید. ببینید بازخورد آنها به این ایده چیست؟ شاید آنها چیزی را که قبل از آن هرگز فکر نکرده اید، مشخص کنند و به ایده شما بیافزایند.

۴-مثبت اندیش هستند

ریچارد وایزمن، روانشناسی از دانشگاه هرتفورد در انگلستان تحقیقی را در خصوص صد فرد بسیار خوش شانس و یا بسیار بدشانس انجام داده است. افراد خوش شانس در این گروه همیشه انتظار بهترین ها را دارند. انتظارات مثبت ما با کمک به مقاومت در برابر شکست به واقعیت تبدیل می شوند و ارتباطات ما را با دیگران به سمت و سویی مثبت سوق می دهند.

۵-از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید

اصل پارتو این است که ۸۰% از نتایج شما از ۲۰% مورد از تلاش های شما حاصل می شود. آن ۲۰% را شناسایی کنید و بر آن تمرکز کنید.

تفاوت طرز تفکر افراد موفق با انسان های معمولی

۶- یاد بگیرید که ذهنتان را آرام کنید

مراقبه برای افراد موفق ضروری است. زمانی بین ۵ د یا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا ذهن شما پاک شود و روزتان را در راه درستش قرار دهد. ما در اطلاعات غرق شده ایم و ذهن باید راهی برای پاک کردن همه سر و صدا ها داشته باشد.

۷-خطرپذیر

شکست در هر اقدامی ممکن است یکی از نتایج حاصله باشد. اما افراد موفق از اشتباهات خود برای بهتر شدن و پیشرفت کردن درس می گیرن دو در واقع این موضوع یکی از اصلی‌ترین تفاوت افراد موفق و ناموفق محسوب می‌شود. ممکن است فکر کنیم که کاملا نسبت به نتیجه گام بعدی که بر می داریم آگاهیم، ولی اگر با شکست مواجه شدیم باید از آن درس بگیریم و به تدریج بتوانیم موانع بین خود و موفقیت را از بین ببریم.

۸-داشتن چشم انداز خوش بینانه 

فکر کردن به تمام راه ها و پروژه و ایده هایی که کار نمی کنند و موفق نمی شوند را کنار بگذارید و به سراغ آنچه جواب می دهد، بروید.هنگامی که مثبت فکر می کنید، پروژه شما احتمال بیشتری دارد که موفق شود ؛ افکار منفی ذهن و همه کارهای شما را نابود می کند.

۹-نگران غیر متعارف ها نباشید

تفکر مردمی همیشه به نتیجه مورد انتظارشان منجر نمی شود ممکن است زیاد طول بکشد و ریسکی برای به دست آوردن نتیجه ای که شما می خواهید را داشته باشد. اگر تفکری متعارف منجر به نتیجه مورد نظر شما نشد، ممکن است زمان شروع برای کاری متفاوت باشد.

۱۰- راه را دنبال کنید

مردم موفق همیشه راه را پیروی می کنند. اگر می گوئید که قصد انجام کاری دارید، آن کار را انجام دهید فرد یا سازمانی دیگر این را تشخیص می دهد و شما در بالای جمعیت قرار می دهد.

تفاوت طرز تفکر افراد موفق با انسان های معمولی

۱۱-بدون در دست داشتن کل اطلاعات قادر به تصمیم گیری هستند

با وجودیکه اطلاعات از اهمیت بسزایی برخوردار است، اما هیچوقت حصول اطمینان ۱۰۰% ممکن نیست، یا حداقل زمانی که حرکت به جلو مطلوب است این امکان وجود ندارد. بسیاری از افراد موفق اظهار می کنند که به ندرت به تمام اطلاعاتی که برای اخذ یک تصمیم نیاز است دسترسی دارند. البته تصمیم گیری بدون هیچ پایه و اساسی اصلا” صحیح نیست، اما باید به جای انتظار طولانی مدت برای دستیابی به اطلاعات کامل، قادر بود بر اساس آنچه در دست است تصمیمی عقلانی و کارشناسانه اخذ کرد

۱۲-می دانید که می توانید آن را انجام دهید 

اگر فکر می کنید که می توانید، پس ممکن است همه چیز با اعتقاد به خودتان آغاز می شود اگر می خواهید بهترین نویسنده باشید، ابتدا باید باور کنید که شما یک نویسنده هستید ، بدانیدکه اعتقاد کلید موفقیت شماست.

۱۳-همکاری با دیگران

آیا یک پروژه عالی دارید که می خواهید آن را راه اندازی کنید؟ شاید همکاری با کسی برای آنکه بهتر انجامش دهید و راحت تر به هدفتان برسید، بتواند یک دنیا تفاوت را برایتان ایجاد کند. بسیاری از افراد موفق می دانند که پروژه هایشان می توانند از جرقه خلاقیت دیگران بهره بگیرد ؛ شاید شما یک عکاس هستید که همکاری با یک هنرمند گرافیتی را قطع کرده اید و یا یک نویسنده برای نوشتن یک پروژه شگفت انگیز هستید.

۱۴-پای چیزی که به آن اعتقاد دارید بایستید

افراد موفق تمایل دارند که در مقابل چیزی که به آن اعتقاد دارند، یک ارتش بسازند شما همیشه ارتشی حمایتگر از خودتان را ندارید، اما می توانید بدو عقب نشینی پای عقاید و ایده های خود بایستید.

۱۵-از شکست ها درس بگیرید

آیا کار می کند یا خیر، باید وضعیت را پس از آن تحلیل کنید.

  • چه چیزی خوب پیش می رود؟
  • چه چیزی خوب پیش نمی رود؟
  • چه چیزی را می توان بهبود داد؟

افراد موفق همیشه پس از انجام پروژه ها از طرح شان عقب می روند و به نتایج نگاه می کنند و از شکست هایشان درس می گیرند تا دوباره اتفاقی نیفتند.

مطالب مرتبط

۱۵ جمله جادویی که تکرار آنها می تواند زندگی شما را متحول کند

۷ مهارت مهمی که برای مستقل بودن باید بلد باشید

۷ راز جادویی افرادی که در زندگی خوش شانس هستند

نظرات