• 17 / مرداد 1399 / 18:23
  • شناسه خبر : 33843
نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس یازدهم

تمامی جانباختگان کادر بهداشت و درمان در اثر کرونا «شهید خدمت» محسوب شوند

تمامی جانباختگان کادر بهداشت و درمان در اثر کرونا «شهید خدمت» محسوب شوند

به گزارش اول فارس به نقل از خانه ملت یحیی ابراهیمی، در رابطه با تصمیم ستاد ملی کرونا برای افرادی که شهید خدمت نام می‌گیرند، گفت: نیرو‌های مسلح طی‌نامه‌ای به مقام معظم رهبری درخواست کردند، تمام نیرو‌های نظامی و انتظامی که در حین خدمت در اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت می‌کنند، «شهید خدمت» محسوب شوند. اما متاسفانه در ستاد ملی کرونا تنها پرستاران، پزشکان و بهیاران فوت شده در اثر ابتلا به این بیماری را شهید خدمت نامیده است. این موضوع ظلمی آشکار نسبت به افرادی مانند نیرو‌های خدماتی، رادیولوژیست‌ها، نیرو‌های علوم آزمایشگاهی و نگهبانانی است که در جبهه مقاله با کرونا حضور داشته، اما نام از آن‌ها برده نشده است.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس یازدهم ادامه داد: معتقدم قانون و بخشنامه ستاد ملی کرونا باید به شکلی اصلاح شود که کلیه پرسنل بهداشت و درمانی اعم از بهورزان، پرستاران، پزشکان، راننده‌های آمبولانس، پرسنل اورژانس، نگهبانان و تمامی افرادی که در جریان مبارزه با کرونا قرار داشته و در اثر ابتلا به بیماری کویید-۱۹ جانشان را از دست می‌دهند، باید شهید خدمت محسوب شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خاطرنشان کرد: انتظار داریم دولت و ستاد ملی کرونا این بخشنامه را اصلاح کنند، در صورت بی‌توجهی دولت، ما به عنوان نمایندگان مردم این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

۲۳۵ فوتی و ۳۹۰۲ تن مبتلای جدید کرونا در کشور
مرگ بر اثر کرونا در کشور رکورد زد | ۳۱ تیر

ثبت دیدگاه