چاپ کد خبر: 2335
15 آذر 1397

تودیع و معارفه جنجالی روسای جدید و قدیم بنیاد شهید کهگیلویه / دولت‌خواه همه حرف‌ها را زد و رفت (+تصاویر)

به گزارش اول فارس به نقل ازسایت خبری کبنا؛ آئین تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم بنیاد شهید کهگیلویه با حضور مسولان استانی و شهرستانی، محمود منطقیان و برخی هم فکران دولتخواه و بدون حضور مدیر کل بنیاد شهید در این اداره برگزار شد.
این آئین در حالی برگزار شد که دولتخواه مدیر سابق بنیاد شهید کهگیلویه از زیر پوست بنیاد شهید و سیاست پنهان آن و هم باند بودن با «رئیسی» خبر داد و گفت: هیچ گونه از سیاست‌های دولت در بنیاد شهید اجرایی نمی‌شود، همچنین نصب تابلو و جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار تمثال شهدا در دهدشت، باج ندادن به نماینده کهگیلویه بزرگ را از دلایل اصلی تودیع خود دانست و گفت: نیروی‌های انتظامی بدانند که با انتخاب امروز، بنیاد شهید وارد فاز انتخابات آینده می‌شود و کسانی آمده‌اند که جاده صاف کن یک نماینده خاص هستند!
دولتخواه در ادامه استاندار را مخاطب قرار داد و گفت: وقتی ذهنت درگیر مدیران می‌شود باید هم هر چه اقتصاد می‌دانستید در کهگیلویه وبویراحمد فراموش کنید، لذا پایشی صورت دهید اعتدال اصلاح طلبی را به کار گیرید که استان به ورطه نابودی رفته است!
مدیر سابق بنیاد شهید و امور ایثار گران کهگیلویه اظهار کرد: امروز در آئین تودیع و معارفه خواهم گفت که زیر پوست بنیاد شهید چه خبر است، این یک بنیاد سیاسی پنهان است که متعلق به یک طیف خاص بوده است و هیچ گونه از سیاست‌های دولت در بنیاد شهید اجرا نمی‌شود، همه متعلق به باند رئیسی بودند، حتی به روسای شهرستان‌ها زنگ زده بودند که در جلسات ستاد روحانی شرکت نکنید!
کمال الدین دولتخواه با اشاره به اینکه تودیع و معارفه روالی عادی و مثبت در ارائه خدمت به هم نوعان است، عنوان کرد: اما این آئین تودیع و معارفه گمنام و بی سرو صدا، مناسب کسی که ۱۷ ماه خدمت بی منت می‌کند نیست، کجا رفتند کسانی که ترسیدند ودر این جمع حاضر نشدند، بدانید امروز، روزی به یاد ماندنی در فرهنگ کهگیلویه خواهد شد!
دولتخواه بیان کرد: من با روسای دیگر فرق دارم یک جوان و فرزند شهید هستم، نیروی سیاسی صرف از گفتمان اصلاح طلبی هستم، باید بدانید امروزه، نظام ما به چنین سرمایه و گفتمانی نیاز دارد.
وی ادامه داد: کاسه لیس هیچ دولتی نبودم، در این استان کسانی بودند که در همه دولت‌ها پست گرفتند، در دولت‌های گذشته، در دولت احمدی نژاد پیشنهاد ۴ شهرستان را به من دادند ولی نپذیرفتم و گفته‌ام تنها در دولتی که منتسب به اصلاح طلبی باشد، خدمت می‌کنم.
مدیر سابق بنیاد شهید کهگیلویه افزود: به عنوان عضو کوچکی از جامعه ایثارگری، مسولیت رادر ۲۴ تیر ماه ۹۶ پس از مشقت‌ها و برچسب‌های مختلف به دست گرفتم تا خدمتی کنم، ا گر چه نگاه‌ها به طرف من سیاسی صرف است، اما در این مدت هرگز اجازه ندادم که رنگ قومیت و یا نگاه اصلاح طلبی در این نهاد مقدس اجرایی شود، چون معتقدم که نباید شهید و شهادت را آلوده می‌کردم!
دولتخواه با بیان اینکه اگر امروز مرا برداشته‌اند به این دلیل است که مقابلشان ایستاده‌ام و نگذاشتم بنیاد شهید سیاسی شود، تصریح کرد: مسولین، نیروهای نظامی و انتظامی، بدانید بنیاد شهید با این همه تحول و انتخاب امروز، وارد فاز انتخابات آینده می‌شود، کسانی می‌خواهند حضور پیدا کنند  که جاده صاف کن یک نماینده خاص هستند و خواهید دید در آینده استفاده ابزاری از بنیاد شهید صورت می‌گیرد!
وی افزود: دولتخواه یک سنگ و مانعی بزرگ برای موفقیتشان در انتخابات است لذا
نگاه‌ها را رصد کنید و نظارت کنید بر کسانی که می‌خواهند باشند  چرا که  انتخابات را کانالیزه می‌کنند و به سمت و سوی یک نماینده و طیف خاص می‌برند!
رئیس سابق  بنیاد شهید کهگیلویه، نصب تمثال و پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی در تابلوی تجمعی شهدای پد خندق را یکی از دلایل اصلی تودیع خود می‌داند و گفت: تابلوی آیت الله هاشمی رفسنجانی را برای من پیراهن عثمان کرد، ازمن خواست تابلو هاشمی را پایین بکشم اما نیاوردم گفتم تو چه سهمی در انقلاب داری ولی هاشمی رفسنجانی  زحمت کشیده است، تنها مسئولی که در نظام در رابطه با پد خندق صحبت کرد آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که گفتند «سلام مرا به رزمندگان تیپ ۴۸ برسانید که غیور مردانه در پد خندق به شهادت رسیدند»
باج به نماینده ندادم
دولتخواه  باج ندان به نماینده کهگیلویه بزرگ را دلیل دیگر تودیع خود دانست و گفت: من باج به نماینده نمی‌دهم لذا می‌دانند چه کسی را بردارند تا بتوانند کارهایشان را انجام دهند!
مدیر کل هیچ بودجه‌ای به شهرستان نداد!
وی با اشاره به اینکه مدیرکل هیچ بودجه‌ای برای این شهرستان نیاورد و عملاً من را در شبه جزیره ابوطالب گذاشت افزود:۲ مجوز به کار گیری ۲ نیروی پروژه‌ای را در مرکز کشور به من داده‌اند، می گویم مجوز دارم باید ۲ نیرو جذب شود ولی شخصی  زنگ می زند و تهدیدش می کندو وموافقت نکرد.
ضعف مدیر کل برای کشور هم مشهود بود
دولتخواه عنوان کرد: کشور نیز مدیر کل بنیاد شهید کهگیلویه وبویراحمد را ضعیف می‌داند و می گویند ۳ سال می‌خواهد نیروهایش را در مرکز استان عوض کند ولی نتوانسته است لذاچگونه با فردی تا این حد ضعیف همکاری کنم وقتی از او بزرگتر بودم.
عزت بنیاد را زیر سوال بردند، و فضا را مسموم کردند در حالی که من بارها گفته بودم من حاضرهستم  با تمام نهادهای مردمی و فرهنگی همکاری کنم، صحبت‌های هر امام جمعه‌ای را قبول می‌کردم، فقط کافی بود تماسی بگیرند!
رئیس سابق بنیاد شهید کهگیلویه مطرح کرد:۲۶ مادر شهید در زمان مدیریتی من دار فانی را وداع گفتند به خدا قسم، مدیر کل بنیاد شهید در مراسم ایشان شرکت نکردند، مگر در یک مراسم که آن هم در سرفاریاب بود، یک بار هم در مراسم پدر شهید نیامد.
دولتخواه گفت: جناب مدیر کل، کدام سرکشی‌ها را با من آمده‌اید که حال از هرجایی هر کسی تماس بگیرد می‌آیید، چند روز پیش «بزرگواری» تماس گرفت و بدون مطالعه در شهرستان حاضر شدید!
اقتدار مدیریتی ما را زیر سوال بردید در کدام جلسات اداری مربوط به من شرکت کردید؟
وی بیان کرد: همایش‌ها یادواره‌ها، بیش از ۳ هزار سرکشی از خانواده ایثارگران، پرداخت وام و…به خوبی و با عدالت اجرا شد و الان وجدانم راحت است اما کسانی که باید می‌دیدند، کور شده بودند و کسانی که باید می‌شنیدن کر، کسانی هم که باید نوازش می‌کردند سیلی زدند!
وی استاندار را خطاب قرار داد و بیان کرد: استاندار، مسئولین و حوزه وزارت کشور، بدانید آشفتگی سیاسی در استان ما بیش از اندازه است، یک جریان فکری و سیاسی را از جامعه ترد می‌کنید، کسی را با برچسب‌های مختلف از قطار انقلاب پیاده نکنید، شبه اصلاح طلبان خودشان را به بدنه دولت قالب می‌کنند به طرفداران دولت اجحاف شده است، باید جلوی مسائل گرفته شود.
دولتخواه با اشاره به صحبت‌های اخیر استاندار مبنی بر اینکه در کهگیلویه و بویراحمد هر چه اقتصاد می‌دانستم فراموش کردم گفت: وقتی من مدیرو دیگرمدیران ذهنت را مشغول کنند قطعاً هرچه داشتی از یاد می‌بری؟!
مدیر سابق بنیاد شهید کهگیلویه افزود: آقای استاندار و کسانی که دل در گرو این ملت دارید، استان کهگیلویه و بویراحمد آزمایشگاه و پله ترقی عده‌ای نیست، نیروی‌های خدوم را روی کار بیاورید نه از استان‌های دیگر، مگر فرزندان کهگیلویه چه مشکلی دارند؟
دولتخواه ادامه داد: از گفتمان اعتدال و توسعه، اعتدال و اصلاح طلبی در این استان استفاده کنید  چرا که استان به ورطه نابودی رفته است،
وی گفت: جناب آقای استاندارکه می دانیم اقتصاد دانید، خوب هستید و برای توسعه استان آمده‌اید ولی انتظار می‌رود پایشی صورت گیرد مدیران کلی که شبانه در ستاد روحانی بودند و جلسات ما را استراق سمع می‌کردند و پخش می‌کردند که در رسانه‌های استان نیز آمدند، جلوی اینها گرفته شودو آدم‌های خالص روی کار بیایندو مشکلات مردم را حل کنند.
دولتخواه رسانه‌ها را نیز خطاب قرار داد وعنوان کرد: امروزه رسانه‌ها وظایفشان را  انجام نداده‌اند و بی اخلاقی‌هایی صورت گرفته است در خصوص، تیتر و مطالبی که نشر داده‌اند، اصحاب رسانه وظیفه دارید تا مسئولیت‌تان را به درستی انجام دهید!
وی در پایان از استاندار فعلی و مدیر کل سیاسی و همچنین مدیر کل انتخابات و سیاسی استاندار، خادمی استاندار سابق، پوزش فرماندار سابق کهگیلویه، مدیران دستگاه‌های خدمت رسانی که با وی همکاری داشتند، هم فکرانش و محمود منطقیان را که استاد خود معرفی کرد، قدردانی کرد و در پایان پیروزی شریعت پور و شکوفایی بنیاد شهید را خواستار شد.
سرپرست جدید بنیادشهیدو امور ایثارگران کهگیلویه نیز تودیع ومعارفه مدیران را امری طبیعی دانست وگفت: هدف خدمت است و ماباید به جامعه ایثارگری خدمت نماییم.
عادل شریعت پور افزود: با اصرار این مسئولیت راپذیرفتم و دوست نداشتم که جایگزین سیدکمال دولتخواه شوم زیرا فرزند شهید است.
وی با بیان اینکه نمی‌گذارم بنیاد شهید سیاسی شود از سخنان دولتخواه گلایه کرد.
شریعت پور ادامه داد: احترام فرماندار کهگیلویه، نماینده کهگیلویه بزرگ و ائمه جمعه را دارم ولی در مدیریت اداره مستقل خواهم بود همانگونه که پیشتر بودم.
وی با اشاره به حضور منطقیان در جلسه نیز گفت: به شاگردی استاد منطقیان افتخار می‌کنم.
حاشیه
در پایان این مراسم، یکی از خبرنگاران نیز با صدای بلند اعتراض خود را نسبت به عزل دولتخواه نشان داد و خواستار پاسخ گویی مسولان استانی شد ولی در ادامه چهره سیاسی  کهگیلویه «محمود منطقیان» وی را به آرامش دعوت کرد و دولتخواه نیز در پاسخ گفت، مدیر ضعیف می‌خواهند.
جنگ تمام نشدنی احزاب سیاسی در استان!
به گزارش کبنا از دهدشت، کمال الدین دولتخواه از اصلاح طلبان کهگیلویه و طیف منطقیان است که اختلافات شدید بین او و مدیر کل پیش آمده بود، البته باید گفت دولتخواه تنها مدیر اصلاح طلب کهگیلویه‌ای نیست که بین او و مدیرکل اصولگرایش اختلافاتی پیش آمده است!
به راستی آنچه مشهود است، این است که خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم زیر سایه سیاست زدگی‌ها و جنگ تمام نشدنی احزاب سیاسی در کهگیلویه و استان گم شده است، و آنچه مایه تاثر بیشتر است، تقلیدهای کورکورانه و تعصبانه جوانان و نسل جدید است، که جای پای پدران و به اصطلاح بزرگان عالم سیاست گذاشته‌اند که از ابتدا راه را کج رفته‌اند!
فضا به قدری مسموم است که هیچ کس خطای خود را نمی‌بیند، به امید روزی که فرهنگ گفتگو، پذیرش مخالف و مسئولیت پذیری را در مدارس و مهدهای کودک بیاموزیم.
——————————
گزارش از فاطمه خطیبی
——————————

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار