چاپ کد خبر: 127938
18 آذر 1402
تسهیلات طالبان برای مهاجران بازگشته به افغانستان

توزیع زمین زراعی با مالکیت دائمی و معافیت مالیاتی برای مهاجران افغانی

همزمان با افزایش روند بازگشت مهاجران افغانستان از پاکستان و ایران به کشورشان، مقام‌های وزارت کشاورزی و آبیاری حکومت سرپرست افغانستان از توزیع زمین های کشاورزی میان افراد بازگشته به وطن خود خبر داد.

مهاجرین افغان

ایرنا به نقل از صدای افغان نوشت:  مولوی عطاءالله عمری، سرپرست وزارت کشاورزی و آبیاری در جریان بازدید از اردوگاه مهاجران در گذرهای مرزی تورخم گفته که طرح انتقال ملکیت و اشتغالزایی به مهاجران تصویب شده است.

براساس این گزارش، “حکومت سرپرست افغانستان طرحی را برای انتقال ملکیت و اجاره زمین جهت اشتغالزایی مهاجران بازگشته از پاکستان تصویب کرده است تا مردم از مشکلات و مهاجرت خلاص شوند و باعزت به وطن آمده و صاحب سرنوشت شوند.”

سرپرست وزارت کشاورزی افغانستان گفته که بخشی از این طرح شامل انتقال دائم ملکیت جهت ایجاد سرپناه و دادن زمین برای کار می‌باشد تا مردم در آن زمین کار کنند و یک سال از مالیات معاف خواهند بود و بعد از آن موظف به پرداخت مالیات خواهند بود.
اکنون که بیش از دو سال از خروج اشغالگران آمریکایی از افغانستان و استقرار حکومت سرپرست در این کشور می گذرد، روند بازگشت پناهجویان و مهاجران افغان به ویژه از پاکستان و ایران به کشور خود رو به افزایش است و حکومت سرپرست افغانستان نیز وعده داد که تسهیلات و امکاناتی را برای مهاجرانی که به وطن خود باز می گردند، ارائه خواهد داد.

ارسال پیام‌های صوتی خودتخریب‌شونده در واتس‌اپ ممکن شد

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار