چاپ      کد خبر: 639
16 مهر 1397
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه «سگد» نیز منعقد می‌شود

توسعه همکاری‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کشورهای فرانسه و مجارستان

به گزارش  اول فارس | avalfars>  به نقل  به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علی بهادر ضمن دعوت از رئیس دانشگاه پواتیه و رئیس دانشکده پزشکی آن دانشگاه برای سفر به شیراز به پیشینه ارتباطات علمی ایران و فرانسه اشاره کرد و اظهار داشت: توانمندی‌های دانشگاه پواتیه و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نیز سیاست گسترش ارتباطات بین‌المللی هر دو دانشگاه زمینه‌ساز همکاری‌های مشترک و اجرایی شدن تفاهم نامه مزبور است.

نصرالله عرفانی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: این تفاهم نامه همکاری حوزه‌های مختلف تبادل علمی از جمله تبادل استاد و دانشجو، همکاری در امور آموزشی و بالینی و نیز پژوهش‌های مشترک را شامل می‌شود.

عرفانی افزود: با توجه به توانمندی‌های دانشگاه‌های پواتیه در جنوب فرانسه، امکان همکاری اساتید در تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه‌های روانپزشکی، علوم اعصاب و مطالعات ترک اعتیاد فراهم است و به زودی یک گروه کاری از اساتید و متخصصان مرتبط با این حوزه‌ها برای توسعه همکاری‌ها در این زمینه به دانشگاه «پواتیه» سفر می‌کنند؛ برنامه‌ریزی برای حضور اساتید و متخصصان دانشگاه پواتیه و آشنایی با امکانات و توانمندی‌های دانشگاه نیز در دستور کار است.

توسعه همکاری‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کشورهای فرانسه و مجارستان

براساس این گزارش رئیس و معاون بین‌الملل دانشگاه در جریان سفر خود و با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مجارستان در قالب تیم ایران در نشست روسای دانشگاه‌های قرن ۲۱ در بوداپست نیز شرکت کردند.

در این نشست که با موضوع ویژگی‌های دانشگاه‌های قرن ۲۱ و با محوریت بحث بین‌الملل‌سازی دانشگاه‌ها برگزار شد، روسای دانشگاه‌هایی از اروپا، آمریکای جنوبی، استرالیا و آفریقا حضور داشتند و درباره بایدها و نبایدهای بین‌الملل‌سازی و نقش آن در توسعه دانشگاه‌ها بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز علاوه بر دیدار با روسای برخی دانشگاه‌های مجارستان، در سفر به شهر «سگد» (Szeged) ضمن بازدید از دانشگاه «سگد» (University of Szeged) در نشست با مسئولان دانشگاه درباره توسعه ارتباطات بین‌المللی رایزنی کرد.

به گفته عرفانی معاون بین‌الملل دانشگاه و به دنبال رایزنی‌های صورت گرفته، به زودی تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه «سگد» نیز منعقد می‌شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار