چاپ کد خبر: 141189
5 اردیبهشت 1403

تولید سالانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن عسل در استان فارس

مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از تولید سالانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن عسل در این استان خبر داد و گفت: این میزان عسل در بیش از یک میلیون و دویست هزار عدد کندوی زنبور عسل مستقر در استان در سال ۱۴۰۲، تولید و روانه بازار می شود.

کندوی زنبور عسل

به گزارش اول فارس ، رضا فزونی با بیان اینکه هفت هزار زنبورستان در سطح استان فارس فعال است ، تصریح کرد: صنعت زنبورداری استان فارس در رتبه سوم تولید عسل کشور قرار دارد .

وی با اذعان به اینکه بیش از ۷۶۰۰ نفر در حوزه زنبورداری مشغول به کار هستند، اظهار کرد: فعالیت زنبورداری از جمله مشاغل مورد استقبال بهره برداران بخش کشاورزی است که در سال‌های اخیر مورد استقبال قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه صنعت زنبورداری محصولات جانبی دیگری نیز دارد که به بازار عرضه می‌شود، افزود: سالانه بیش از یک تن ژل شاهانه، ۳۰۰ تن موم، ۱۸ تن موم و ۶۵ تن گرده گل در این استان تولید و برداشت می‌شود.

فزونی گفت: شهرستان‌های فیروزآباد، کازرون، و ممسنی از مهم‌ترین مناطق زنبورداری استان فارس است.

مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: در سال زراعی گذشته و به دنبال آن طغیان آفات با مشکلاتی در صنعت زنبورداری مواجه بوده‌ایم که امید است در صورت بهبود شرایط اقلیمی و از طرف دیگر با مدیریت بهتر زنبورداران و همچنین بالا بردن فرهنگ زنبورداری و آشنایی کشاورزان و باغداران با فواید زنبور عسل و نقش آن در گرده افشانی، با بهبود تولید در این بخش طی سال‌های آتی روبرو باشیم.

نظر بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار