چاپ کد خبر: 38575
2 آذر 1399

تپسی اولین استارتاپ ایرانی وارد بورس شد

شرکت تاکسی آنلاین تپسی، به عنوان اولین استارتاپ کشور در فرابورس پذیرش شد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با اعلام پذیرش اولیه شرکت تپسی در بازار بورس، گفت: «این موضوع یک اتفاق خوش یمن و مبارک برای زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. این که یکی از شرکت‌های استارتاپی به بازار بورس رسیده و بدنه اصلی اقتصاد، حضور آن را پذیرفته است نشان از توانمندی دانشی و تخصصی جوانان کشورمان که به عرصه فعالیت‌های اقتصادی کشور وارد شده‌اند، دارد.» رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین یادآور شد: «ورود تپسی به بازار بورس قدم اول است. این اتفاق می‌تواند شروعی برای ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های توانمند دیگر به این بازار سرمایه باشد تا با این کار شاهد حضور و اثرگذاری سرمایه‌های دانشی فرزندان کشور در جامعه باشیم.»

مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در این باره در صفحه شخصی توییتر خود اعلام کرد: «پس از چند ماه مذاکره از سوی اتاق بازرگانی تهران، با تسهیلگری وزارت اقتصاد و سازمان بورس، یکی از استارت‌آپ‌های پیشرو کشور در فرابورس پذیرفته شد. «تپسی» نخستین شرکت از چهار استارت‌آپی است که برای ورودشان به بازار سهام تلاش کردیم و به زودی نمادش در تابلوی فرابورس جای می‌گیرد».

میلاد منشی‌پور، مدیرعامل تپسی نیز در واکنش به پذیرش این شرکت در فرابورس، در توییتی نوشت: «این جمله ملکه ذهنمه: «شکست کشنده نیست، موفقیت هم پایان کار نیست؛ این شجاعت ادامه راهه که تعیین‌کننده است». خوشحالم که علی‌رغم همه سختی‌های یک سال اخیر، ادامه دادیم؛ و امروز تونستیم مسیر جدیدی رو ایجاد کنیم. نه فقط برای تپسی، بلکه احتمالا برای کل اکوسیستم استارتاپی کشور». گفتنی است تعدادی از استارتاپ بزرگ و پیشروی کشور، از چندی پیش تلاش خود برای ورود به بازار سرمایه را آغاز کرده بودند. تابستان امسال نیز وزیر اقتصاد کشور، با برگزاری جلسه‌ای، موانع پیش روی استارتاپ‌ها برای ورود به بازار سرمایه را بررسی کرده و خواستار حل مسائل شرکت‌های این حوزه به بازار سرمایه شده بود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار