• 25 / اسفند 1400 / 8:48
  • شناسه خبر : 78175

تکنیک‌های سریع ، ارزان و موثر برای تمیزکاری وسایل منزل و خانه تکانی

برای این که خانه‌ای پاکیزه داشته باشید و از طرفی همه وقت و پول خود را نیز صرف شستن و سابیدن نکنید، بهتر است ترفند‌هایی را به کار ببندید.

به گزارش اول فارس، اگرچه تمیز کردن خانه کار مشکلی به نظر می‌رسد، اما اگر نگذارید وسایلتان بیش از حد کثیف شود و مرتب آن‌ها را تمیز کنید، این کار برایتان راحت‌تر خواهد شد. برای تمیز کردن منزل اصول و شیوه‌های مختلفی وجود دارد که بتوانید با عمل کردن به آن‌ها تمیزکاری راحت و سالمی داشته باشید.

اگر می‌خواهید خانه خود را تمیز کنید یا آن را قبل از رسیدن مهمان‌ها کمی مرتب کنید، دانستن این تکنیک‌های سریع و ارزان قیمت می‌تواند روند کار را برایتان بسیار ساده‌تر کند.


تمیز کردن وسایل چوبی با سس مایونز
برای تمیز کردن میز و یا وسایل چوبی کثیف و لک شده، از سس مایونز استفاده نمایید یعنی کمی سس مایونز بر روی لک‌ها بمالید تا لکه‌ها بعداز ۱۰ دقیقه تمیز شوند.

برای تمیزکردن وسایل چوبی و زدودن لکه‌های قدیمی از یک محلول خانگی استفاده کنید. برای تهیه این محلول دو قاشق غذاخوری سرکه در یک لیتر آب گرم بریزید سپس دستمال خود را به این محلول آغشته نموده و با آن وسایل چوبی را تمیز کنید. مخلوط دو قاشق غذاخوری آمونیاک در یک لیتر آب گرم نیز همین تأثیر را خواهد داشت. همچنین پاک کردن وسایل چوبی با ترکیب جوش شیرین و آب نیز بسیار مناسب است.

تمیز کردن تنگ با سرکه
برای تمیز کردن، کدری کف تنگ آب، کمی نمک و سرکه را با هم مخلوط کنید و در کف تنگ بریزید و اجازه دهید کمی بماند سپس تنگ خود را تمیز بشویید و خشک کنید.

از بین بردن لکه‌های توالت
برای از بین بردن لکه‌های به وجود آمده در توالت، ماهی یک مرتبه، یک فنجان سرکه سفید تقطیر شده روی لکه‌ها بریزید و اجازه دهید یک شب بماند، سپس آن را بشوئید.

تمیز کردن کاغذ دیواری با صابون
برای تمیز کردن کاغذ دیواری ابتدا باید به نوع کاغذدیواری و مواد به کار رفته در آن، توجه نمایید. برای شستشوی کاغذ دیواری ابتدا گرد وغبار روی کاغذ دیواری را پاک کنید و سپس از آب گرم، صابون و اسفنج نرم برای شستشو استفاده نمایید. سپس با استفاده از اسفنج تمیز، نرم آبکشی را انجام دهید وبعد با یک دستمال کتان تمیز و خشک، کاغذ‌ها را خشک کنید.

تمیز کردن پشت تلویزیون
با تمیز کردن وسایل برقی مانند یخچال و تلویزیون دوام آن‌ها را بالا ببرید، زیرا این وسایل هر چه بیشتر خاک بگیرند زودتر خراب می‌شوند. برای تمیز کردن پشت تلویزیون و گرد و غبار آن هر دو هفته یکبار روی سوراخ‌های تلویزیون جاروبرقی بگیرید، تا خاک‌های داخل آن خارج شود.

تمیز کردن گلدان با سرکه
برای تمیز کردن گلدانی که خاک آن را خالی کرده اید، اما هنوز جرم دارد، باید آن را با آب سرد بشویید و بعد داخل آن محلول غلیظی از سرکه و نمک بریزید و تا جرم‌ها از دیواره گلدان جدا شود.

تمیز کردن چتر با محلول
برای تمیز کردن چتر، روی آن محلول آب و آمونیاک با اسفنج بمالید و پس از خشک شدن، روی آن محلول آب و سرکه مالیده و صبر کنید تا خشک شود.

سرکه و روزنامه برای تمیز کردن آینه و شیشه
استفاده از پارچه برای تمیز کردن شیشه و آینه‌های می‌تواند باعث باقی ماندن لکه و پرز روی آن‌ها شود. روزنامه ماده‌ای بسیار متراکم و دارای الیاف نرم است که از خط افتادن شیشه و آینه جلوگیری کرده و بنابراین برای تمیز کردن آن‌ها مناسب‌تر است.

علاوه بر این، روزنامه در اکثر خانه‌ها به راحتی در دسترس است. اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه هستید یا می‌خواهید از محلول‌های تمیز کننده شیمیایی کمتری استفاده کنید، سرکه یک ماده تمیز کننده عالی و جایگزین پاک کننده‌های گران قیمت پنجره است. استفاده از روزنامه برای محیط زیست نیز بهتر است، زیرا روزنامه کثیف پس از استفاده می‌تواند بازیافت شود. نحوه تهیه محلول سرکه به این صورت است:

یک بطری اسپری خالی برداشته و آن را با ۵۰ درصد سرکه سفید و ۵۰درصد آب پر کنید.
بطری را خوب تکان دهید و روی آینه یا شیشه اسپری کنید.
از روزنامه برای پاک کردن سطح آینه و شیشه استفاده کنید.

استفاده از لیمو برای از بین بردن بوی بد زباله‌ها
یک لیمو را برش بزنید و چند برش کوچک از آن را در ظرف آشغال قرار دهید، با این کار می‌توانید یک رایحه تازه به آشپزخانه خود اضافه کنید.

تمیز کردن مخلوط کن با مایع ظرفشویی
ظرف مخلوط کن خود را با آب گرم و یک قطره مایع ظرفشویی پر کنید. آن را روشن کنید و بگذارید برای چند ثانیه روشن بماند. سپس با آب گرم بشویید.

تمیز کردن اسکاچ با حرارت
اسکاچ‌ها می‌توانند باکتری‌های زیادی را به خود جذب کنند، به خصوص اگر در سینک مانده باشند. شما باید مرتباً آن‌ها را تمیز کنید.

کار بسیار آسانی است کافی است اسکاچ مرطوب را به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا باکتری‌های آن از بین بروند! سپس قبل از بیرون آوردن آن یک یا دو دقیقه صبر کنید، زیرا هنوز داغ است.

همچنین می‌توانید اسکاچ خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا دوباره تمیز شود.

براق کردن کاشی‌های کف با مسواک
پس از اینکه کف را جارو کردید، با استفاده از یک سطل آب، مقداری شوینده سبک و یک دستمال شروع به شستشو کنید. مرتباً پارچه و آب را تمیز کنید تا آلودگی بیشتری را به کاشی‌ها انتقال ندهید.

اگر می‌خواهید لکه‌های سخت را از بین ببرید، از مسواک استفاده کنید. باور کنید زندگی شما را تغییر خواهد داد.

تمیز کردن قرنیز‌ها با دستمال مرطوب
برای پاک کردن گرد و غبار از جارو یا پارچه خشک استفاده کنید، سپس جاروبرقی بکشید. برای از بین بردن گرد و غبار یا خاک باقی مانده از پارچه یا جوراب مرطوب استفاده کنید.

برای تمیز کردن قرنیزها، به یک اسکاچ (یا مسواک نرم) و یک سطل آب با مقدار کمی مایع ظرف شویی نیاز دارید. بعد از اینکه شستشو را انجام دادید، از یک دستمال مرطوب برای پاک کردن باقیمانده‌های صابون استفاده کنید.

باز کردن منافذ هواکش با چاقو
اگر مدتی هواکش‌های خود را تمیز نکرده باشید احتمالا کاملاً کثیف و گرد و غبار گرفته شده اند و این نه تنها گرد و غبار را به داخل اتاق می‌فرستد بلکه مانع خروج هوا به بیرون نیز می‌شود.

ابتدا سعی کنید گرد و غبار را با یک برس نرم پاک کنید. اگر با این کار به نتیجه نرسیدید، یک دستمال را با هر ماده تمیزکننده‌ای که دارید خیس کرده و آنرا دور یک چاقوی صبحانه خوری بپیچید و منافذ را تمیز کنید.

 پاک کردن لکه‌های آب روی شیرآلات
سرکه می‌تواند لکه‌های آب روی شیر‌ها را کاملا از بین ببرد.

 تمیز کردن پرده کرکره
یک راه حل آسان برای پاک کردن پرده کرکره وجود دارد:

آب و سرکه را به میزان مساوی در یک کاسه ترکیب کنید و دستتان را با یک جوراب بپوشانید. جوراب را درون محلول فرو کنید و سپس آن را روی پرده حرکت دهید تا هرگونه گرد و غبار و آلودگی را از بین ببرد.

نوشابه سیاه برای از بین بردن لکه‌های ماندگار
یکی از مشهورترین نکات و ترفند‌های نظافت و تمیزکاری منزل، استفاده از نوشابه سیاه برای تمیز کردن سرویس بهداشتی است. نوشابه سیاه معمولا برای از بین بردن زنگ زدگی و گرد و غبار استفاده می‌شود، اما می‌تواند برای زدودن سایر لکه‌ها نیز کاربردی باشد.

نوشابه حاوی اسید فسفریک و کربنیک است که آن را به یک محلول تمیز کننده بسیار موثر تبدیل می‌کند. اکثرا گفته شده که نوشابه برای نظافت سرویس بهداشتی بسیار کاربردی‌ست. برای کمک به تمیز کردن دستشویی و توالت، فقط به یک قوطی نوشابه و یک برس نیاز دارید.

نوشابه را اطراف کاسه توالت یا دستشویی بریزید و اجازه دهید تا جاری شود.بگذارید حدود یک ساعت بماند.
در این مرحله، لکه‌ها را با استفاده از برس توالت پاک کنید.

تمیز کردن صفحات نمایشگر با فیلتر قهوه
با کمک فیلتر کاغذی قهوه، صفحه تلویزیون یا رایانه خود را تمیز کنید. به نظر می‌رسد که مخروط‌های کوچک موج‌دار کاغذی که قهوه صبحگاهی شما را فیلتر می‌کنند، برای تمیز کردن صفحه نمایشگر تلویزیون و رایانه شما مناسب باشند. استفاده از فیلتر قهوه به جای پارچه مانع از تجمع الیاف ناخواسته و پرز روی صفحات نمایشگر‌هایتان خواهد شد.

شستشوی تمیزتر لباس‌ها با جوش شیرین و نمک
کافی است یک لیوان جوش شیرین را به مواده شوینده خود اضافه کنید و لباس‌های روشن‌تر و تمیز‌تر تحویل بگیرید.

برای از بین بردن لکه‌های روی پارچه از نمک استفاده کنید.

تمیز و براق کردن لوازم استیل با الکل
اکثر اوقات روی وسایل استیل اثر انگشت دیده می‌شود. اما برای درخشش آنها، تنها به یک دستمال میکروفیبر (یا فقط یک پارچه نرم) و مقداری الکل نیاز دارید!

اگر می‌خواهید استیل خود را فوق العاده تمیز کنید، می‌توانید از چند قطره روغن زیتون استفاده کنید!

راه‌های دیگر برای تمیز کردن استیل
از صابون و آب برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید، لکه‌های آب را خشک کنید و برای ایجاد درخشش بیشتر از چند قطره روغن بچه یا روغن معدنی و یک پارچه دوم استفاده کنید.
اسپری WD-۴۰ را روی وسایل اسپری کرده و سپس با یک پارچه نرم پاک کنید.

تمیز کردن دوش
تمیز کردن دوش چیزی نیست که بیشتر مردم بخواهند انجام دهند، اما باید انجام شود! خبر خوب این است که یک روش آسان برای از بین بردن جرم صابون و لکه‌های روی دوش وجود دارد.

یک ظرف را با سرکه و مایع ظرف شویی (به اندازه برابر) پر کنید، سپس به شستشو مشغول شوید. همچنین می‌توانید از یک اسکاچ یا مسواک قدیمی نیز استفاده کنید.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
جوش شیرین می‌تواند برای از بین بردن هر گونه بوی ماندگار و لکه‌های روی پارچه استفاده شود.

ابتدا سطح مبل را مسواک بزنید، سپس جوش شیرین را روی محلی که می‌خواهید تمیز کنید، بپاشید. بگذارید حدود ۲۰ دقیقه در محل باقی بماند، سپس با استفاده مسواک آن را پاک کنید.

پاک کردن رایانه 
مواد شیمیایی خاصی وجود دارند که هرگز نباید از آن‌ها در نزدیکی رایانه‌ها استفاده کنید، از جمله:

استون
الکل اتیلیک
تولوئن
اسید اتیل
آمونیاک
متیل کلراید
به عنوان یک قاعده کلی هنگام تمیز کردن رایانه خود، از استفاده از محصولات کاغذی خودداری کنید، از مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید و هرگز محصول را مستقیماً روی صفحه نمایش اسپری نکنید.

روش‌های ایمن و آسان برای تمیز کردن رایانه
برای تمیز کردن صفحه کلید، مقداری سرکه سفید را روی دستمال میکروفایبر بریزید و صفحه کلید را به طور کامل پاک کنید.
برای تمیز کردن نقاطی که نیاز به توجه بیشتری دارند از پنبه آغشته به سرکه استفاده کنید.

برای تمیز کردن صفحه نمایش، یک دستمال میکروفایبر بردارید و با حرکات دایره‌ای آن را به آرامی پاک کنید.
در صورت لزوم از مخلوطی از آب سبک و سرکه استفاده کنید.

تمیز کردن عینک با سرکه
کافی است از یک حوله کاغذی و مقدار کمی سرکه استفاده کنید تا عینک شما براق و تمیز شود!

 از بین بردن لکه‌های روغنی
برای تمیز کردن لکه‌های روغنی روی فرش یا سطوح دیگر، الکل و نمک را مخلوط کنید (نسبت چهار به یک) سپس مخلوط را روی لکه بمالید. در صورت لزوم بگذارید سطح خشک شود سپس جاروبرقی بکشید.

پاک کردن گرد و غبار و خاک با نوار چسب  یا پرز گیر‌
می‌توانید از نوار چسب قوی یا پرزگیر برای پاک کردن گرد و غبار و خاک تقریبا در هر جای خانه استفاده کنید.

تمیز کردن کفش‌های ورزشی با خمیر دندان
برای سفید کردن کفش‌های ورزشی خود تنها به یک مسواک قدیمی و کمی خمیر دندان احتیاج دارید.

 از بین بردن چربی‌های روی کابینت
روغن نباتی و جوش شیرین را مخلوط کنید، سپس از یک مسواک قدیمی استفاده کنید و تمام سطوح کابینت را با آن پاک کنید.

تمیز کردن تابه سوخته با سرکه، آب و جوش شیرین
ماهی تابه را با آب پر کرده و سپس یک فنجان سرکه سفید اضافه کنید. آن را به جوش بیاورید، سپس از روی اجاق بردارید و ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید. بگذارید چند ثانیه بگذرد تا خنک شود سپس مخلوط را از قابلمه پاک کنید!

جمع کردن قطعات کوچک شیشه
برای برداشتن تکه‌های کوچک شیشه از دستان خود استفاده نکنید این ایده‌ی خوبی نیست. کافی است یک تکه نان بردارید و آن را روی سطح مورد نظر فشار دهید. قطعات کوچکی که نمی‌خواهید به انگشتان یا کف پایتان گیر کنند، جمع خواهند شد!

 تمیز کردن اکلیل ریخته شده
اگر دوست دارید خانه را مرتب نگه دارید، ریختن الکیل می‌تواند بدترین کابوس شما باشد. خبر خوب این است که یک راه حل برای مشکل شما وجود دارد.

از خمیر بازی برای پاک کردن اکلیل‌های ریخته شده استفاده کنید! (اگر خمیر بازی ندارید، از نوار چسبنده‌ای مانند نوار چسب استفاده کنید!)

 براق کردن حلقه ازدواج
از پاک کننده‌های خانگی که ممکن است حاوی مواد شیمیایی قوی باشند برای پاک کردن حلقه خود استفاده نکنید. آسانترین و ایمن‌ترین روش برای تمیز کردن حلقه ازدواج یا هر نوع فلز گرانبهای دیگر استفاده از آب گرم، مقدار کمی مایع ظرفشویی و مسواک نرم است.

محلول آب و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و بگذارید حلقه حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه خیس بخورد. سپس از یک مسواک نرم برای پاک کردن هرگونه آلودگی یا لکه استفاده کنید.

از بین بردن لکه‌های مختلف
بیشتر این موارد مربوط به مبلمان و فرش هستند:

آبمیوه: یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب گرم حل کنید و لکه را از بین ببرید.
آدامس: لکه را با سشوار گرم کنید، بخراشید و سپس با محلول شوینده بشوئید و پاک کنید.
سس: لکه را با خمیر صابون تمیز کنید، سپس بشویید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. تا زمانی که لکه از بین نرود شی مورد نظر را در خشک کن قرار ندهید.
خردل: برای از بین بردن مواد جامد، از محلول‌های شوینده استفاده کنید. وقتی لکه کم رنگ شد، آن را بشویید و زیر نور خورشید خشک کنید.

نوشیدنی‌های رنگی: روی لکه آب بپاشید. اگر لکه همچنان باقی ماند، مواد شوینده را امتحان کنید.


باز کردن لوله
خرید محصولات تمیز کننده گران قیمت را فراموش کنید. سرکه، جوش شیرین و آب جوش این کار را برای شما انجام می‌دهند.

 از بین بردن بوی بد کفش‌های ورزشی
کافی است مقداری جوش شیرین را داخل کفش بپاشید تا بوی آن از بین برود- قبل از استفاده مجدد جوش شیرین را بیرون بریزید.

تمیز کردن کف کفش‌های ورزشی با مسواک
یک راه آسان برای تمیز کردن آن آب گرم و استفاده از مسواک برای پاک کردن گل و لای باقی مانده‌ای است که با آب شسته نمی‌شود.

تمیز کردن مایکروویو
مایکروویوها می‌توانند بسیار کثیف شوند، اما یک راه آسان برای درخشش دوباره آن‌ها وجود دارد.

مقادیر مساوی آب و سرکه را در یک ظرف قابل قرار دادن در مایکروویو قرار دهید (به همراه یک جسم چوبی کوچک مانند یک خلال دندان برای جلوگیری از جوش یا خطرات دیگر). سپس، آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی حرارت بالا تنظیم کنید. چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود، وقتی آن را باز کردید، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که داخل مایکروویو را با اسکاچ یا حوله کاغذی پاک کنید.

همچنین برای ایجاد یک رایحه تازه و تمیز می‌توانید به مخلوط بالا لیمو اضافه کنید!

تمیز کردن ماشین ظرفشویی
اگر ماشین ظرفشویی شما تمیز نباشد، نمی‌تواند کار خود را برای تمیز کردن ظروف انجام دهد. نگه داشتن دستگاه‌ها به بهترین شکل باعث دوام بیشتر آن‌ها می‌شود

خوشبختانه، یک روش آسان برای خلاص شدن از شر لکه‌های مواد غذایی، چربی و شوینده‌ها وجود دارد.

مقداری سرکه سفید و جوش شیرین را در مخزن ماشین ظرفشویی قرار دهید – و این سه مرحله را دنبال کنید تا ماشین ظرفشوییتان بدرخشد!

تمیز کردن دستگیره‌های اجاق گاز، رنده‌ها و قطره چکان‌ها
آن‌ها را در ماشین ظرفشویی بیندازید مثل روز اول می‌شوند!

از بین بردن لکه‌های نوشیدنی روی دیوار
بله، هر چند وقت یکبار، ممکن است نوشیدنی روی دیوار ریخته شود. پاک کننده‌های جادویی برای از بین بردن این لکه‌ها نیز مناسب هستند

خشک کردن سریع لباس‌ها
زمان زیادی ندارید و کمی دیر لباس خود را در خشک کن قرار داده اید؟ از یک حوله خشک استفاده کنید و رطوبت اضافی آن را بگیرید و اگر نگران کرک‌های حوله هستید، قبل از خشک کردن آن را پشت رو کنید.

استفاده از اتصالات جاروبرقی
از اتصالات جاروبرقی خود برای گرد گیری و تمیز کردن پرده کرکره، دریچه ها، کابینت‌ها و هر چیز دیگری که گرد و غبار دارد استفاده کنید. این کار برای تمیز کاری سریع قبل از رسیدن مهمان‌ها بسیار عالی است. اتصالات را بردارید و با عجله کار این کار را انجام دهید.

توصیه‌هایی برای انجام کار‌های خانه و تمیزکاری
۱. کار‌های روتین تمیزکاری خانه خود را به طور روزانه انجام دهید.
اگر کار‌های روتین روزانه خود را به طور مرتب انجام دهید، طبیعتا کار‌های خانه تان از ابتدای امر قابل کنترل خواهد بود و کار برایتان ساده خواهد شد از طرفی خانه شما به قدر کافی تمیز و منظم باقی می‌ماند. داشتن یک روتین برای تمیزکاری خانه کمک بزرگی خواهد بود.

۲. لباس مخصوص تمیز کاری به تن کنید
تجربه ثابت کرده است که لباسی که برای انجام کار‌های خانه یا همان تمیزکاری به تن می‌کنید تاثیر بسیار زیادی بر روی فعالیت‌های شما دارد. حدس می‌زنید برای تمیز کاری در منزل چه مدل لباسی بهتر است بپوشید؟ یا بهتر است بگوییم چه سبکی لباس بپوشید؟ راحت یا برعکس؟ حقیقت این است که لباس‌های بیش از حد راحت به هیچ وجه ما را تشویق به انجام کار‌های خانه نمی‌کنند.

۳. زمان برای تمیز کاری منزل البته با تمرکز تعیین کنید
حتما برای شما هم پیش امده که موقع تمیز کردن خانه وقتتان را صرف کاری کرده اید که نباید زمان به این زیادی را وقت صرف آن کرد. اختصاص دادن زمانی مشخص برای انجام هر کار موجب می‌شود تا تمرکز خود را بر روی انجام آن کار مشخص و البته مهم حفظ کنید و چیزی حواس شما را پرت نکند.

۴. وسایل مربوط به تمیزکاری را در یک مکان مناسب قرار دهید
نکته‌ای ساده، ولی کاملا موثر و آن هم جمع کردن لوازم تمیز کننده در یک جای مشخص؛ مطمئن باشید اگر در حال انجام کاری در طبقه بالا باشید به وسیله‌ای در طبقه پایین نیاز پیدا کنید تمرکز خود را برای انجام کار‌های خانه از دست خواهید داد.

همانطور که برای شما بار‌ها اتفاق افتاده است در این شرایط بین راه و رسیدن به طبقه بالا شاید مشغول کار دیگری شوید و زمان از دستتان در برود در صورتی که اگر تمام وسایل مورد نیاز را در مکان مناسبی قرار دهم دیگر نیازی به طی مسافتی نیست و بدون حواس پرتی می‌توانید کارهایتان را به سرعت انجام دهید.

۵. در حالی که کار‌های دیگر انجام می‌دهید تمیزکاری کنید
انجام کار‌های خانه داری و تمیزکاری هنگام و یا بعد از کار‌های دیگر موجب صرفه جویی در زمان می‌شود. حتی اگر در نگاه اول به نظر برسد که شما دائما در حال تمیزکاری هستید، اما این کار تبدیل به طبیعت ثانویه شما شده و دیگر به این مسئله فکر نخواهید کرد.

۶. کار‌های تمیزکاری را طبق یک نظم منطقی انجام دهید
اگر نیاز باشد که کل یک اتاق یا کل یک خانه را از بالا تا پایین تمیز کنید، فکر کردن به یک نظم منطقی در انجام کار‌ها بسیار مفید خواهد بود پس با دقت بیشتری نظم تمیزکاری خانه را دنبال کنید.

برای مثال، برخی از خانم‌ها قبل از گردگیری جاروبرقی می‌کشند به این علت که اگر این کار را به روشی دیگر انجام دهند، تمام خانه دوباره پر از گرد و غبار می‌شود چراکه بعد از کشیدن جاروبرقی دوباره گرد و غبار در فضا جمع می‌شود.

در جا‌های دیگر خانه مثل آشپزخانه هم این روش را اجرا کنید و هرگز بدون نظم وارد تمیزکاری نشوید؛ نظم و ترتیب در انجام کار‌های خانه داری باعث می‌شود تا شما انرژی کم تری مصرف کنید. فراموش نکنید که نظم و ترتیب در انجام کار‌های خانه داری باعث می‌شود تا شما انرژی کم تری مصرف کنید

توصیه‌هایی مفید در زمینه انجام کار‌های خانه 
دوش حمام را بعد دوش گرفتن تمیز کنید.
پس از شستن و مسواک زدن دندان ها، سینک دستشویی را تمیز کنید.
قبل از انجام کاری که چندان فوری نیست، تمام لباس‌های کثیف را داخل ماشین لباسشویی بیندازید تا حین انجام کار‌های دیگر لباس‌ها شسته شوند.
لباس‌ها را سریعا از خشک کن درآورید و آن‌ها را آویزان کنید و هرگز آن‌ها را روی هم انباشته نکنید.
قابلمه‌ها را سریعا پس از غذا پختن در آب قرار داده تا خیس بخورند.
پس از شام به سرعت میز غذاخوری را تمیز کنید و بدون آنکه به سراغ نشستن روی مبل بروید دست به کار شوید تا شستشوی ظروف به تاخیر نیفتد.

بیشتر بخوانید:

۷ جایگزین وایتکس بدون بوی تند و زننده‌ برای شستشو وخانه تکانی
چند ترفند طلایی برای خانه‌تکانی سریع قبل از عید نوروز
صفر تا صد تمیز کردن خانه قبل از نوروز

ثبت دیدگاه