تکنیک جدید جراحی قلب ” پزشک مشهور شیرازی ” در دنیا اول شد

دکتر احمد علی امیرغفران، به عنوان برترین مبدع نوآورانه در جراحی قلب دنیا معرفی شد.

دکتر احمد علی امیرغفران

به گزارش گروه دانش و تکنولوژی  اول فارس ، شبکه جهانی جراحی قلب به عنوان مرجع جهانی داوری دستاورد‌های این حوزه، در آخرین ارزیابی خود، عنوان برترین ابداع و تکنیک نوآورانه در جراحی قلب دنیا را به فوق تخصص جراحی قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اختصاص داد.

دکتر احمد علی امیرغفران فوق تخصص جراحی قلب و عروق و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از چند سال گذشته، تکنیک‌های جدیدی در ترمیم دریچه‌های قلبی ابداع و در سطح جهانی ارائه کرده ایم، اظهار کرد: در این ترمیم‌ها برای مبتلایان به مشکل دریچه‌های قلبی به جای اینکه از بافت فردی دیگر یا از بافت مصنوعی استفاده شود، از بافت قلب خود بیمار استفاده می‌شود، زیرا بدن آن را دفع نمی‌کند و عوارض دریچه‌های مصنوعی را نیز ندارد.

او ادامه داد: به عبارتی از قسمت‌هایی از بافت قلب که کاربرد کمتری برای بیمار دارد یا کاربرد آنچنانی ندارد، با یک تکنیک خاص برای سایر قسمت‌هایی که نیاز اساسی دارد، دریچه ساخته و استفاده می‌شود.

دکتر امیر غفران

دکتر احمد علی امیرغفران

این فوق تخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز با معرفی روش ابداعی خود در درمان بیماران دچار نارسایی‌های قلبی، گفت: استفاده از بافت قلبی بدن خود بیمار برای ساخت دریچه سه لختی، به عنوان جدیدترین تکنیکی است که در چند ماه گذشته بر روی ۳ بیمار انجام شده و تا کنون نتایج مطلوب و موفقیت آمیزی داشته است و به تازگی نیز چهارمین بیمار، در بیمارستان شهید دکتر فقیهی شیراز، تحت این روش جراحی قرار گرفت.

دکتر امیرغفران تصریح کرد: این روش جدید در مجامع علمی کشور مطرح و پس از آن به مجامع بین المللی نیز ارجاع داده شد که به عنوان برترین تکنیک و ابداع نوآورانه در سال ۲۰۲۳ میلادی در جراحی قلب شناخته و معرفی شده است.

او افزود: انجام این تکنیک جدید در جراحی قلب، به هیچ عنوان مشابهی نداشته است و از ایده، طراحی، ساخت و اجرا، مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه داوری ابداعات نوآورانه جراحی قلب در شبکه جهانی جراحی قلب انجام می‌شود، افزود: یکی از وظایف شبکه جهانی جراحی قلب، آموزش و ارتقای جراحی قلب در دنیا و ایجاد ارتباط جراحان قلب دنیا با یکدیگر است که با ارزیابی تکنیک‌های پیچیده و روش‌های ابداعی و جدید و ارائه به جراحان دنیا انجام می‌شود.

دکتر احمد علی امیرغفران با اشاره به رقابت سالانه میان تکنیک‌های جدید در جراحی قلب، ادامه داد: داوران این شبکه جهانی، تکنیک‌ها را بر اساس ۲ شاخص ابداع و نوآوری و رفع معضلی در جراحی قلب، بررسی می‌کنند که تکنیک ابداعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آخرین ارزیابی ها، به عنوان تکنیک برتر معرفی شده است.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: فیلم روش جدید جراحی قلب، برای درمان بیماران، از سوی شبکه جهانی جراحی قلب در اختیار جراحان سراسر دنیا قرار می‌گیرد.

داشتن گربه باعث بیماری روانی ” شیزوفرنی ” در افراد می شود

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

باهر شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷

احسنت و مرحبا دلاور

ناشناس شنبه , ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۴

درود بر پزشکان متعهد و متخصص ایرانی

آخرین اخبار