چاپ کد خبر: 126122
جمعه 26 آبان 1402

تیپ بختیاری هادی چوپان +عکس

هادی چوپان در ۱۳۶۶ در شهرستان سپیدان، استان فارس زاده شد.

فیگور هادی چوپان

هادی چوپان در کودکی به فیلم‌های رزمی و فیلم‌هایی با بازی آرنولد علاقه‌مند بوده. در ۱۳ سالگی اولین بار در یک باشگاه ورزشی ثبت‌نام کرده‌است. او در ابتدا ورزش کشتی و ورزش‌های رزمی را شروع کرد، بعد از آسیب دیدگی در ورزش رزمی با تشویق مربی کشتی خود شروع به فعالیت در پرورش اندام کرد. سال ۱۳۷۹ شروع بدن‌سازی‌اش با ۴۷ کیلو وزن از باشگاه پارس متعلق به جمشید اوجی بوده‌است و اولین مدال ملی خود را در سال ۸۴ در ۱۸ سالگی به‌دست‌آورد.

وی دلیل انتخاب این ورزش را این‌گونه بیان می‌کند:

دلیل اینکه به این ورزش روی آوردم این بود که کنجکاو بودم دربارهٔ بدن انسان بیشتر بدانم. همه ورزش‌ها قرار نیست قدرتی باشد. ورزشکاری که نمای بدنی زیبای نداشته باشد مشخص نمی‌شود که ورزشکار است. پرورش اندام تابلوی تبلیغاتی ورزش است. علاوه بر آن با رشته‌هایی که خشم یا قدرت‌نمایی انسان‌ها را به یکدیگر نشان می‌دهد، مخالف هستم. معتقدم ورزش باید مهربان باشد و انسانیت را ترویج دهد. عقیده ندارم که با خم کردن کمر حریفم به پیروزی برسم. در پرورش اندام ورزشکاران به هم لطمه نمی‌زنند.
نخستین مربی او به‌مدت ۵ سال جمشید اوجی بود، پس از آن ۳ سال مربی نداشت، سپس از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ علی نعمتی مربی‌گری او را بر عهده داشته که فعالیت‌های بین‌المللی او در همین زمان آغاز شده‌است، بعد از آن هنی رامبد عهده‌دار مربی‌گری او بوده‌است. او در سال ۸۹ به تیم ملی راه‌پیدا کرد. هادی چوپان در محافل جهانی ملقب به «گرگ ایرانی»  است.


عکسی از هادی چوپان نایب قهرمان مسترالمپیا در یک خانه در فضای مجازی منتشر شد.

حضور هادی چوپان  در مستر المپیا

هادی  چوپان هم چنان ساکن شیراز است و در حال حاضر یک باشگاه مجهز بدنسازی را در این شهر مدیریت می کند.

حضور هادی چوپان  در مستر المپیا

مستر المپیای ۲۰۱۹
در سال ۲۰۱۹ چوپان توانست عنوان سومی مستر المپیا ۲۰۱۹ را کسب کند و برندهٔ ۱۰۰ هزار دلار جایزه شود. او همچنین موفق به دریافت جایزه بخش انتخاب بدن‌ساز محبوب توسط تماشاگران با عنوان «قهرمان مردمی» که به‌تازگی به این مسابقات افزوده شده‌بود، نیز گردید. چوپان برای حضور در این رقابت‌ها با مشکلات مالی و سیاسی مواجه بود. چرا که در سال پیروزی‌اش، طبق فرمان اجرایی ۱۳۷۶۹ صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان ممکن نبود و به گفته خودش جایزه‌اش تنها بخشی از هزینه‌های قهرمانی‌اش را پوشش می‌دهد.

مستر المپیای ۲۰۲۱
او موفقیت خود را در سال ۲۰۲۱ با کسب مقام سوم مسترالمپیا و دریافت مدال برنز تکرار کرد.

مستر المپیای ۲۰۲۲
چوپان در چهل و هشتمین دوره مستر المپیا در سال ۲۰۲۲ که از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ دسامبر در لاس وگاس برگزار شد توانست ممدوح السبیعی را شکست دهد و در نهایت در فینال درک لانسفورد با فاصله بسیار کمی رقابت را به او واگذار نمود و چوپان به عنوان نخستین ایرانی و آسیایی به مقام قهرمانی دست یافت و صاحب مدال طلا شد، او همچنین برنده جایزه ۴۰۰ هزار دلاری قهرمانی مسابقات شد.

مستر المپیای ۲۰۲۳
او در سال ۲۰۲۳ به فینال مسابقات راه یافت و موفق به دریافت مقام دوم شد.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال