چاپ کد خبر: 114634
28 خرداد 1402

ثبت‌نام آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش +شرایط

ثبت‌نام آزمون استخدام دبیر و هنرآموز از امروز در سایت سازمان سنجش آغاز شده است و تا ۳۱ خرداد ادامه دارد.

ثبت‌نام آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش از امروز +شرایط

به گزارش اول فارس، ثبت‌نام آزمون استخدام دبیر و هنرآموز در سایت سازمان سنجش به  آدرس www.sanjesh.org آغاز شده است و تا ۳۱ خرداد ادامه دارد.

صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در این خصوص  گفت: در آزمون استخدام دبیر و هنرآموز تعداد ۲۲ هزار و ۱۸۴ نفر در ۳۱ رشته پذیرفته خواهند شد و آزمون نیز روز ۱۲ مرداد امسال(۱۴۰۲) برگزار خواهد شد.

آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شامل سنجش حیطه‌های عمومی، تخصصی و اختصاصی است که براساس شغل محل اعلام شده در دفترچه آزمون استخدامی به صورت کتبی برگزار می‌شود.

شرط سنی برای شرکت در آزمون:

داشتن حداقل سن بیست (۲۰) سال تمام و داشتن حداکثر چهل (۴۰) سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس)

زمان برگزاری، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتیجه آزمون:

کارت شرکت در آزمون استخدامی رشته مشاغل دبیری و هنرآموز از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲.۰۵.۰۹ برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۲.۰۵.۱۲ در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی است که در تقاضانامه درج خواهند کرد.

نتیجه آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲.۰۵.۲۶ اعلام خواهد شد.

الف) تعیین حدنصاب

معرفی داوطلبان جهت انجام سایر مراحل استخدامی، منوط به کسب حد نصاب در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش(کتبی) بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر اساس ترتیب نمرات مکتسبه، سهمیه‌های قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر است:

پس از برگزاری امتحان مشترک فراگیر (کتبی)، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه‌های عمومی، اختصاصی و تخصصی محاسبه خواهد شد. بر این اساس کسب حداقل پنجاه (۵۰) درصد میانگین نمره مکتسبه سه نفر اول با ارزش وزنی چهل (۴۰) درصد برای حیطه عمومی و شصت (۶۰) درصد برای حیطه‌های اختصاصی و تخصصی در هر شغل- شهرستان محاسبه و مبنای سایر مراحل معرفی داوطلبان قرار می‌گیرد.

تذکر: داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفاً کارنامه آزمون استخدامی(کتبی) از طریق درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org جهت اطلاع برای آنها قابل مشاهده خواهد بود.

ب) اعلام نتایج اولیه سه (۳) برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط، جهت ارزیابی تکمیلی از بین داوطلبان دارای حدنصاب انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت معرفی همزمان به مرحله ارزیابی تکمیلی و گزینش از بین داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب نموده‌اند، بر اساس نمره مکتسبه آنان و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی به تعداد سه برابر ظرفیت پذیرش برای داوطلبان آزاد، سهمیه معلولین و سهمیه ایثارگری در هرشغل-محل-جنسیت و به ترتیب نمرات فضلی صورت می‌پذیرد.

ج) معرفی به مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی و گزینش براساس نمره مکتسبه افراد در امتحان مشترک فراگیر و با در نظر گرفتن سهمیه‌های قانونی، به تعداد سه برابر ظرفیت در هر شغل- محل جهت طی مراحل مربوط معرفی خواهند شد.

مرحله اول: بررسی اسناد و مدارک خود اظهاری داوطلب در زمان ثبت‌نام و بررسی ویژگی‌های جسمانی و روانی؛ مدارک و مستندات خود اظهاری داوطلب معرفی شده و ویژگی‌های جسمانی و روانی، برابر ضوابط و مقررات مربوط و مفاد این دفترچه، بررسی و در صورت تأیید به مرحله ارزیابی تکمیلی معرفی خواهد شد.

مرحله دوم: صلاحیت و شایستگی‌های معلمی داوطلبانی که اسناد و مدارک خود اظهاری و ویژگی‌های جسمانی و روانی آنان، بررسی و مورد تأیید قرار گرفته در مرحله ارزیابی تکمیلی از طریق مراکز ارزیابی آموزش و پرورش، مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت و همزمان فرایند بررسی صلاحیت‌های عمومی توسط گزینش انجام خواهد شد.

تذکر۱: در صورتی که تعداد داوطلب دارای حدنصاب و واجد شرایط در هر شغل محل جنسیت کمتر از تعداد اعلام شده باشد، تمامی افراد واجد شرایط دارای حدنصاب آن شغل محل جنسیت برای مرحله ارزیابی تکمیلی معرفی خواهند شد.

تذکر۲: داوطلبان باید پس از مرحله ارزیابی تکمیلی صلاحیت معلمی توسط مراکز ارزیابی و سایر عوامل مربوط در مجموع حداقل ۴۷۰ امتیاز از حداکثر امتیاز ممکن (۱۰۰۰ امتیاز) را کسب نمایند.

تذکر۳: از مجموع نمره آزمون استخدامی آموزش و پرورش (کتبی) و ارزیابی تکمیلی، کسب حداقل (۱۰۰) امتیاز از شایستگی‌های حیطه عمومی، حداقل (۶۰) امتیاز از شایستگی حیطه اختصاصی و (۶۰) امتیاز از شایستگی حیطه تخصصی الزامی است.

تذکر ۴: با توجه به تبصره (۳) ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ایثارگران مشمول سهمیههای ۲۵ و ۵ درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش، باید حداقل هشتاد درصد (۸۰ درصد) حداقل امتیازات مندرج در تذکر (۲) و (۳) را کسب نمایند.

تذکر۵: شیوه اجرای ارزیابی تکمیلی و جزئیات موارد مربوط پس از اجرای آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش(کتبی) اعلام می‌شود. بر این اساس ارزیابی تکمیلی، مطابق ضوابط مربوط توسط کانون‌های ارزیابی آموزش و پرورش صرفاً برای افراد معرفی شده واجدشرایط صورت خواهد گرفت. آموزش و پرورش نمره مرحله ارزیابی را جهت گزینش نهایی و اعلام نتیجه آزمون، به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد کرد.

ثبت‌نام آزمون استخدام دبیر و هنرآموز آموزش و پرورش +شرایط

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار