چاپ کد خبر: 17848
4 آذر 1398

ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در فارس به زودی آغاز می شود

سرپرست راه و شهرسازی فارس گفت: ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه در استان فارس به زودی آغاز می شود.

به گزارش اول فارس،  فرزاد جمشیدی سرپرست این اداره کل اظهار داشت: هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، تامین مسکن و سهولت دسترسی فاقدین مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه است.

وی تصریح کرد: این طرح بر اساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی با نام برنامه اجرایی اقدام ملی مسکن در اداره کل راه و شهرسازی فارس در دست اقدام می باشد و محل اجرای آن زمینهای موجود متعلق به اداره کل راه و شهرسازی استان فارس خواهد بود.

فرزاد جمشیدی

جمشیدی در خصوص سهمیه اداره کل راه و شهرسازی فارس در طرح اقدام ملی مسکن خاطر نشان ساخت:  سهمیه این اداره کل در طرح اقدام ملی ۱۱ هزار و ۸۸۱ واحد است که شامل ۲۹۸۹ واحد در قالب تولید مسکن مشارکتی ۳۳۷۳ واحد در قالب واگذاری زمین ۹۹ ساله ۴۹۰ واحد تامین زمین برای اقشار ویژه و همچنین ۱۶۷۲ واحد تکمیل ، واحدهای نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام در قالب مشارکت است.

وی اذعان داشت : ۱۷۴۰ واحد نیز واگذاری در قالب سایر تفاهم نامه ها و ۱۶۱۷ واحد استفاده از ظرفیت های بانکی مصوب تامین شده است.

سرپرست راه و شهرسازی فارس در خصوص واجدین شرایط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: ۸ شرط برای ثبت نام در این طرح وجود دارد که شامل ۱- متقاضی و افراد تحت تکفل فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از تاریخ ۱/۱/۱۳۸۴  به بعد و از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

وی افزود: دومین شرط متقاضی متاهل و یا سرپرست خانوار باشد و سومین شرط نیز زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن باشند.

جمشیدی چهارمین شرط را حداقل ۵ سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا داشت و گفت: پنجمین شرط را نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی و تسهیلات معوقه و … است.

وی همچنین در خصوص سایر شروط لازم برای ثبت در طرح اقدام ملی مسکن خاطر نشان ساخت: توانایی تامین هزینه ساخت مسکن یعنی مازاد بر تسهیلات بانکی و امکان سپرده گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوط و توانایی اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی از دیگر شروط لازم هستند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار