چاپ کد خبر: 37548
16 آبان 1399

جان باختن ۳۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کووید۱۹ در فارس

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جان باختن ۳۷ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در فارس خبر داد. 

16aban drhoseini به گزارش اول فارس ، دکتر «سید روح الله حسینی» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس، از بررسی ۳۹۲ هزار و ۴۸۶ آزمایش در آزمایشگاه های تشخیصی استان فارس از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ خبر داد و افزود: تاکنون ابتلای قطعی ۹۹ هزار و ۳۲۳ بیمار به کرونا ویروس در فارس به اثبات رسیده است.

او با ابراز تاسف جان باختن ۳۷ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جانباختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا امروز به هزار و ۶۱۲ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: تاکنون ۸۴ هزار و ۱۵۵ بیمار کووید۱۹ نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او ادامه داد: امروز و بر اساس آخرین آمارها، هزار و ۶۹۰ بیمار مشکوک و دارای علامت در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۴۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان، خدمات درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی از مردم خواست با حساسیت و دقت بیشتر در رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، همکاری بیشتری با مدافعان سلامت داشته باشند تا کاهش شیوع بیماری کووید۱۹ و موارد بستری در بیمارستان ها را شاهد باشیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار