• 27 / تیر 1400 / 15:04
  • شناسه خبر : 61211

جان باختن ۱۲ شهروند استان فارس بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش اول فارس، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام جان باختن ۱۲ استان فارسی دیگر دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۶۰ نفر عنوان کرد.
او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۴ هزار و ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۹۶ هزار و ۵۸۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۲۰ هزار و ۵۱۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۰ هزار و ۴۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۷ هزار و ۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶۱ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در سطح بیمارستان های استان بستری شدند، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را دو هزار و ۱۵۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۱۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
دکتر همتی معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۸۱ هزار و ۹۳۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
او با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های مرجع کووید۱۹ دانشگاه، از همکاری ویژه بیمارستان های خصوصی برای پذیرش این بیماران خبر داد.
معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: تاکنون ۵۴۳ هزار و ۱۰۳ دوز واکسن علیه بیماری کووید۱۹ به مردم استان فارس تزریق شده است که امیدواریم با توزیع محموله جدید واکسن، از چند روز آینده بتوانیم واکسیناسیون گروه های سنی بالای ۵۵ سال انجام دهیم.
این مقام مسوول در دانشگاه با بیان اینکه سن ابتلا و مرگ ناشی از کروناویروس در حال کاهش است، به طوری که بیشتر مبتلایان و جانباختگان ناشی از این بیماری را افراد زیر ۵۰ سال تشکیل می دهند، تاکید کرد: جوانان ضمن رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در برابر کروناویروس، با مشاهده هر گونه علایم مشکوک به این بیماری، بلافاصله به پزشک مراجعه کنند تا از حاد شدن وضعیت بالینی خود جلوگیری کنند.

مطالب مرتبط

تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان فارس از شنبه ۳۰ تیر تا چهارشنبه سوم مرداد

از مامور دلاور نیروی انتظامی شیراز تقدیر شد

تاکید رئیس شورای تبلیغات اسلامی فارس بر ضرورت بر ضرورت پشتیبانی از رئیس جمهور جدید

نظرات