چاپ کد خبر: 55255
7 خرداد 1400

اطلاعیه جبهه اصلاحات ایران در باره معرفی نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری

جبهه اصلاحات 2
به گزارش اول فارس؛ متن این اطلاعیه بدین شرح است:

به نام خدا

 جبههٔ اصلاحات ایران، تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا انتخاباتی پرشور، رقابتی و مشارکتی با حضور نمایندگان جریان‌های متکثر برگزار و زمینه برای حل مشکلات اساسی کشور و وضعیت ناگوار اقتصادی و معیشت مردم فراهم شود. اما فرآیند رسیدگی به صلاحیت‌ها ضربه‌ٔ شدیدی به اعتماد و امید مردم برای اصلاح امور از طریق انتخابات و صندوق رای زد. 

 شورای نگهبان در اقدامی از پیش زمینه‌سازی‌شده نمایندگان همه جریان‌های سیاسی مختلف کشور را به غیر از یک جریان مشخص حذف کرد. از میان نامزدهای معرفی‌شده توسط اعضای مجمع عمومی جبههٔ‌اصلاحات ایران، ۹ نفر ثبت نام کرده بودند و جبهه می‌خواست از میان آن‌ها نامزد نهایی‌اش را انتخاب کند. اما با رد صلاحیت همهٔ آن‌ها، اینک جبهه نامزدی برای معرفی به مردم در انتخابات ۱۴۰۰ ندارد. 

این اقدام از نظر ما فقط به معنای حذف اصلاح‌طلبان نیست، بلکه پیام اصلی آن حذف مردم از فرآیند تصمیم‌گیری در امور کشور است. اصلاح‌طلبان با معرفی طیف گسترده‌ای از افراد و گرایش‌ها کوشیدند تا از هرگونه تنش در جریان انتخابات جلوگیری کنند اما مشخص شد که گروهی مصرانه می‌خواهند کاری کنند که شما مردم و صاحبان سلائق مختلف سیاسی در انتخابات شرکت نکنید و انتخابات با حضور حداقلی شرکت‌کنندگان و  یک سلیقه خاص برگزار شود. این گزارش را به مردم بزرگ ایران می‌دهیم تابه عنوان مالکان اصلی کشور، در جریان تلاش‌های ما و تخریب‌های دیگران باشند.

ببیانیهٔ تفصیلی جبهه در این زمینه و همچنین برنامه‌هایی که جبهه برای اداره کشور و خروج از وضعیت ناگوار کنونی تدوین کرده بود، به‌زودی منتشر خواهد شد.»

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس شنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰:۰۹

جبهه اصلاحات بعد از هشت سال چه کارنامه درخشانی داشته است. آیا ده برابر شدن قیمت ها ، دلار و خودرو و …. و اعتماد به امضاء کری کاری دیگری انجام داده اند.

عماد جمعه , ۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳

شورای نگهبان بهتون لطف کرد.

یعنی واقعا هنوز فکر میکنید کسی به اصلاح طلبان رای میدهد؟

بابا زکی به سنگ پای قزوین

آخرین اخبار