• 06 / خرداد 1402 / 21:01
  • شناسه خبر : 113006

جزئیات آتش سوزی های بامدادی در شهرک ها گلدشت حافظ و بهار شیراز+عکس

در ساعات مختلف بامداد شنبه ۶ خرداد و طی عملیات‌های جداگانه‌ای، آتش‌نشانان در شیراز موفق به مهار آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی و یک دستگاه خودرو پژو، در نقاط متفاوت این کلانشهر شدند.

به گزارش اول فارس  به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، درساعت ۵:۰۰ صبح شنبه مورخ ۶ خرداد ماه ، گزارشی مبنی بر مشاهده حریق یک دستگاه خودروی سواری واقع در گلدشت حافظ خیابان حیات ، به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی شیراز اطلاع داده شد و تیم های عملیاتی ایستگاه ۸ شهرک گلستان به همراه دو دستگاه خودروی اطفایی و ۶ نیروی آتش نشان به محل اعزام شدند.

جزئیات آتش سوزی های بامدادی در شهرک ها گلدشت حافظ و بهار شیراز+عکس

در این حادثه که خودروی سواری که طعمه حریق شده بود پس از رسیدن نیروهای آتش نشانی به محل حادثه بیدرنگ همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی ،نسبت به عملیات اطفاء حریق خودروی مورد نظر اقدام و موفق شدند در کمترین زمان ممکن شعله های آتش را مهار کنند .

 این گزارش حاکی است ،یک فقره  آتش سوزی نیز در منزل یک طبقه با تلاش آتش نشانان اطفا شد.

درساعت ۳:۰۳ شنبه مورخ ۶ خرداد ماه ، وقوع آتش سوزی منزل یک طبقه در شهرک بهار خیابان کدیور ، به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی شیراز گزارش و تیم عملیاتی ایستگاه ۱۹ سیبویه به همراه دو دستگاه خودروی اطفایی و ۸ نیروی آتش نشان به محل اعزام شدند. آتش سوزی با سرعت عمل آتش نشانان ایستگاه ۱۹ سیبویه قبل از سرایت به نقاط مختلف اطفاء شد.

جزئیات آتش سوزی های بامدادی در شهرک ها گلدشت حافظ و بهار شیراز+عکس

این آتش سوزی در یک منزل یک طبقه حدود ۴۰ متری طعمه حریق شده بود، که با حضور به موقع آتش نشانان و با استفاده از تجهیزات آبرسانی موفق شدنددر لحظات ابتدایی شعله های آتش را پیش از سرایت به اطراف مهار کنند. در این حادثه که شخص حدود ۵۰ ساله از ناحیه پا دچار سوختگی جزئی شده بود به عوامل اورژانس تحویل داده شد. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته و علت

علت این حوادث حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است
️رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از شهروندان درخواست کرد نسبت به رعایت موارد ایمنی کوشا باشندو با فراگیری آموزش های لازم و اولیه و نحوه استفاده صحیح از خاموش کننده های آتش نشانی اقدامات لازم را انجام دهند ایشان تاکید داشتند:این تجهیزات باید همیشه آماده به کار و در دسترس باشند زیرا رعایت این موارد باعث نجات جان و مال خود و دیگران میشود.

بیشتر بخوانید:

آتش سوزی خونین یک مجمتع مسکونی در شهر جدید صدرا
جزئیات آتش سوزی گسترده یک خانه مسکونی در شهرک میانرود شیراز
تصاویر حادثه آتش سوزی مرگبار در روستای تیون شیراز

ثبت دیدگاه