چاپ کد خبر: 46931
14 اسفند 1399

جزئیات دریافت وام مسکن ۱۵۰ میلیونی قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد

مسکن مهر در امارات
 به گزارش اول فارس ؛ وزارت راه و شهرسازی و بانک رسالت، تفاهم‌نامه‌ای برای ساخت مسکن ارزان قیمت امضا کردند.بر اساس این تفاهم‌نامه، این وام به ۵۰ هزار خانواری تعلق می‌گیرد که جزو دهک‌های کم درآمد جامعه (دهک اول تا سوم) باشند.
مبلغ این وام مسکن ، ۱۵۰ میلیون تومان است که در قالب وام قرض‌الحسنه و با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود. مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه سه سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه پنج سال تعیین شده است.
بانک قرض‌الحسنه رسالت به دهک‌های کم درآمد وام ۱۵۰ میلیون تومانی خرید مسکن می‌دهد اما نکته مهم این است که بازپرداخت وام ۶۰ ماهه و مبلغ اقساط آن ماهانه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
دو گروه از خانوار‌ها در اولویت دریافت این وام هستند؛ اول سرپرستان خانوار‌هایی که دارای ۳ فرزند و بیشتر باشند. دوم خانوار‌های کم درآمدی که تازه ازدواج کرده‌اند.

همچنین بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این تسهیلات و مشارکت در این طرح هستند از سوی معاونت مسکن و ساختمان به بانک قرض‌الحسنه رسالت اعلام و معرفی می‌شود.

درآمد دهک‌های اول تا سوم چقدر است؟
براساس گزارش مرکز آمار، درآمد خانواده‌های دهک اول، ماهانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار است. درآمد دهک دوم ماهانه یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان است و درآمد دهک سوم ماهانه دو میلیون و ۲۲۰ هزار تومان است.

عضو کانال تلگرام اول فارس شوید

%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84 %D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C %D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C %D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵

مراحل ثبت نام واینکه کجا باید مراجعه کرد؟

ناشناس جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

سلام
کجا باید مراجعه کرد

عبدالصمد جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

چطور میتوان ثبت نام کرد

سهیلا پنجشنبه , ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸

کسی که یه بچه داره گناهش چیه من سرپرست هستم و یک بچه دارم خیلی سخته برام بی خانمانی مستاجرش به ما هم بدید دیگه

ناشناس پنجشنبه , ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴

آخه کسی که جز دهک اول تا سوم با حقوق زیر دومیلیون و دویست هزار تومان چطور می‌تواند قسط دومیلیون و پانصد هزار تومان بدهند؟؟؟

آخرین اخبار