چاپ کد خبر: 64418
25 مرداد 1400

جزئیات کلیپ رهاسازی آب فاضلاب بیمارستان کوثر در جوی آب شیراز

فیلم بیمارستان

به گزارش اول فارس از شیراز، سید محمد صادق شبیری مسئول فیزیک بهداشت بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان کوثر گفت: عملیاتی که در این فیلم نشان داده شده است مربوط به تخلیه آب تمیز از تانکرهای تاخیری بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان کوثر است که این کار برای چک کردن نشتی تانک‌ها انجام شده است.

او بیان کرد: راه‌اندازی مجموعه تانک‌های تاخیری بخش ید درمانی بیمارستان کوثر مطابق با تاییدیه‌های سازمان انرژی اتمی هستند و در دو مرحله اجرا شده که مرحله اول ۲۰مترمکعب بوده و هم اکنون در مدار است و در مرحله دوم مطابق با تأییدیه‌ سازمان انرژی اتمی مقرر شد، مقدار ۸۰ مترمکعب دیگر  شامل ۴ تانک ۲۰ مترمکعبی راه اندازی شود که این مرحله هنوز عملیاتی نشده و در مرحله راه‌اندازی نهایی است.

شبیری تصریح کرد: آب نشان داده شده در فیلم برای تست این تانک‌ها بوده که آب تمیز شهری است و آب فاضلاب نیست.

مسئول فیزیک بهداشت بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان کوثر  ادامه داد: این مجموعه تانک‌های تأخیری یددرمانی جدید شامل ۲پمپ، ۸عدد شیربرقی و سنسورهای سطح سنج مایع هستند که در مرحله اجرا سنسورهای سطح سنج، نیاز بوده آب تمیز داخل تانک‌ها که جهت تست نشتی تانک‌ها به مدت یک هفته خالی شود.

او افزود: این سیستم پس از راه‌اندازی با ماندگاری مایع رادیواکتیو به مدت بیش از سه ماه(واپاشی کامل رادیواکتیو ید_۱۳۱) به صورت اتوماتیک به فاضلاب شهری منتقل می شود.

شبیری  اضافه کرد: در این فیلم که از تخلیه آب تمیز داخل تانک‌ها گرفته شده است به دلیل نبود اطلاع فرد فیلم گیرنده، بیان شده  که آب تخلیه شده، آب فاضلاب بیمارستانی است که خلاف واقعیت است.

مسئول فیزیک بهداشت بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان کوثر اظهار کرد: مجموعه ۸۰ مترمکعبی تانک تاخیری ید درمانی این بخش هنوز راه‌اندازی نشده است و در مرحله تکمیل سنسورهای سطح سنج مایع قرار دارد و این تانک ها پس از راه‌اندازی کامل و ماندگاری لازم به صورت اتوماتیک به فاضلاب شهری انتقال می یابد.

با انتشار دهنده کلیپ برخورد می شود

رامین معینی  معاون مدیرعامل بنیاد قلب فارس نیز  گفت: بدون تردید احساس مسئولیت کردن نسبت به مسائل شهری بسیار خوب و پسندیده است اما زمانی که ما مسائل خلاف واقع و غیر کارشناسانه را بدون هیچ اطلاع علمی منتشر کنیم و در اختیار مردم قرار بدهیم باعث متشنج شدن فضای جامعه می‌شویم که باید با این کار برخورد جدی شود.

او بیان کرد: بنیاد قلب فارس این موضوع را پیگیری می کند و با فردی که با منتشر کردن این کلیپ موجب متشنج شدن فضای جامعه شده است مجدانه برخورد می کند و ما از طریق مراجع قضایی پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

هوشنگ مبارکی چهارشنبه , ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۸:۴۰

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز من اگر واقعاً درست باشه که آب فاضلاب در جوی رها شده است. باید هرچه سریعتر وزودتر با آنها تماس گرفته شود و بررسی شود. اگر واقعاً درست است. برخورد با آنها شود… بخصوص دراین شرایط بحرانی کشور

درنا دوشنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷

از کجا معلومه شما راست بگید؟!

آخرین اخبار