چاپ کد خبر: 62101
یکشنبه 3 مرداد 1400

 راهنمای فعال سازی اینترنت خانواده همراه اول +ویدئو

ktland 1

همراه اول در این وب‌سایت به آسیب‌های موجود در فضای اینترنت برای «آحاد جامعه خصوصا کودکان و نوجوانان» اشاره و خدمت اینترنت خانواده خود را چنین توصیف کرده است:

همان‌طورکه می‌دانید، فضای اینترنت به‌دلیل نبود دسته‌بندی سنی محتوا و نبود امکان اعمال محدودیت روی آن، می‌تواند آسیب‌های بالقوه زیادی برای آحاد جامعه خصوصا کودکان و نوجوانان به‌همراه داشته باشد. این محتواها می‌تواند به‌صورت ناخودآگاه در شبکه‌های اجتماعی، صفحات وب، موتورهای جست‌وجو یا از طرق دیگر دراختیار فرزندانتان قرار گیرد.

به‌گفته همراه اول، خدمت پایه اینترنت خانواده با تفکیک رده سنی عرضه می‌شود و اینترنتی متناسب با سن فرزندان ارائه می‌دهد. بر این اساس، در‌حال‌حاضر دو رده سنی کوچک‌تر از ۱۲ سال و بزرگ‌تر از ۱۲ سال در این خدمت تعریف شده که هر دو رده به مجموعه مشخصی از محتواهای اینترنتی دسترسی دارند؛ بااین‌حال، برای رده سنی بزرگ‌تر از ۱۲ سال، «آزادی بیشتری» مشخص شده است. درواقع در این سطح دسترسی، سرویس‌ها و شبکه‌های خارجی «دارای محتوای نامناسب» مسدود شده و سایر محتواهای اینترنتی در دسترس کاربران آن خواهند بود.

همراه اول یکی دیگر از مزیت‌های سرویس اینترنت کودک و نوجوان در‌مقایسه‌با سایر خدمات اینترنت محدود کودکان را استفاده ساده با یک سیم‌کارت عنوان و تشریح کرده است:

با استفاده از این روش، بدون نیاز به تعویض یا خرید گوشی و سیم‌کارت مجزا، والدین می‌توانند به‌راحتی اینترنت گوشی را به اینترنت خانواده تغییر و به فرزند تحویل دهند و پس از پایان کار فرزند، به‌راحتی اینترنت خانواده را به اینترنت عادی تغییر دهند.

این سرویس در چهار سطح مختلف برای کاربران دردسترس است. برای مثال در سطح «ایمن‌تر» کاربران به هیچ اپ استور و پیام‌رسانی دسترسی ندارند. یکی از بخش‌های عجیب این دسترسی‌ها، جلوگیری کامل از دسترسی به گوگل پلی در تمام سطوح است؛ به‌صورتی‌که حتی در سطح «آزادتر» هم امکان دسترسی به گوگل پلی وجود ندارد. گوگل پلی بخشی مهمی از سیستم‌عامل اندروید است که می‌تواند با بررسی روزانه موبایل و تبلت از وجود فایل مخرب جلوگیری کند و حتی اگر درآینده یکی از اپلیکیشن‌های به‌ظاهر امن به مشکلی بربخورد، جلو آن را بگیرد.

ktland access

همراه اول می‌گوید دسترسی به اینترنت خانواده کاملا رایگان است و کاربران در هیچ مرحله‌ای نیازمند پرداخت هزینه‌ای نیستند. سرویس اینترنت خانواده همراه اول ازطریق اپلکیشن بومینو فعال می‌شود؛ اما نکته عجیب این است که دسترسی‌‎هایی تعریف‌شده برای این اپلیکیشن با دسترسی‌‎هایی متفاوت است که همراه اول در سایت خود قرار داده. 

boomino access

برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصویر کلیک کنید

اپلیکیشن بومینو در‌حال‌حاضر فقط روی گوشی‌های اندرویدی در‌دسترس است و کاربرانی که از گوشی و تبلت‌های شرکت اپل استفاده می‌کنند، برای تنظیمات مربوط به این سرویس باید ازطریق وب‌سایت این سرویس اقدام کنند. فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی این سرویس ازطریق وب‌سایت و کد دستوری *۴۸۵۳# امکان‌پذیر است.

در‌حال‌حاضر، شرکت‌های دیگری نیز این نوع خدمات را ارائه می‌کنند؛ تنها فرق میان سرویس همراه اول با دیگر سرویس‌ها، فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی ساده روی سیم‌کارت‌های همراه اول به‌صورت رایگان است.

 راهنمای فعال سازی اینترنت خانواده از طریق USSD

شما می‌توانید با استفاده از درگاه ussd با شماره #۴۸۵۳* به این زیست‌بوم مهاجرت کنید، برای فرزندان خود شناسه بسازید و با فعال‌سازی اینترنت خانواده روی شناسه فرزند خود، اینترنت ایمن‌تری در اختیارش قرار دهید و سپس هر زمانی که خواستید، با همان کد دستوری، آن را غیرفعال نموده و به اینترنت معمولی برگردید.

راهنمای فعالسازی اینترنت خانواده 1

راهنمای فعالسازی اینترنت خانواده 3

راهنمای فعالسازی اینترنت خانواده 2

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

محمد شنبه , ۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

عالیی‌ماهی‌‌‌چهار‌گیگ‌اینترنت‌رایگا‌ن‌بهم‌میده?????

ناشناس شنبه , ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳

چرا غیرفعال نمیشه

زهرا جمعه , ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵

من هم تا همین الان این مشکل داشتم. رفتم *۱۰۰*۱۴# زدم و تعریف فرزندان حذف فرزند را زدم. تا همین الان از هیچ مرورگر گوگل نمی توانستم استفاده کنم. کل سایتا را زیر و رو کردم و کدی پیدا نکردم. با پیام شما فهمیدم مشکل از بسته بومینو که خریدم.

هانی سه شنبه , ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰:۲۱

تروخدا لطفا یه کاری انجام بدین چرا اینترنتم فعال نمیشه خدایااااا اخع چرا این کارو با مردم می کنید حرام خور های کثیف??????????

رضا اهن زاده پنجشنبه , ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵

چرا غیرفعال سازی فعال نمیشه گوشیم نابودوکندکرده واجازه دسترسی به گوگل ندارم وبااینکه بسته دارم میزنه شماافلاین هستیدجمع کنیداین مسخره بازیتون

محمد چهارشنبه , ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶

چرا اینترنت بومینو قطع نمیشه??????????????????

ناشناس پنجشنبه , ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰

چرا نمیشه اینترنت بومینو را غیرفعال کرد؟

نازنين یکشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱:۵۸

چرا پیام غیر فعال سازی ارسال نمیشود

….. یکشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱:۵۷

چرا پیام غیر فعال سازی ارسال نمیشود

فال حافظ