• 04 / اردیبهشت 1402 / 7:32
  • شناسه خبر : 109774

جزئیات فجیع زنده شدن یک نوزاد در سردخانه بیمارستان شهریار

ویدیو / سخنان تلخ پدر نوزاد زنده‌ای که به سردخانه منتقل شد و چند روز بعد فوت کرد

پدر نوزاد فوت شده می گوید: همسرم را برای زایمان به بیمارستان آوردیم و وقتی بچه به دنیا آمد پرستاران گفتند که «بچه مرده‌ است». رفتم بچه را ببینم متوجه تکان خوردن نوزاد شدم و به هرکس گفتم کسی باور نکرد و اهمیت نداد که بررسی کند. در همان لحظه به سوپروایزر اطلاع دادم، اما کادر درمان گفتند «پدر نوزاد توهم دارد»

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهریار جزئیات زنده شدن یک نوزاد در بیمارستان امام سجاد شهریار را تشریح کرد.

به گزارش اول فارس، محمدهادی ناصح در گفتگو با خبرگزاری مهر ظهار داشت:” ساعت ۱۲:۴۰ روز پنجشنبه یک مادر باردار ۲۵ ساله با مدت بارداری ۲۵ الی ۲۶ هفته و درد زیر شکم به بیمارستان امام سجاد شهریار مراجعه می‌کند”.
وی افزود: “پس از سونوگرافی و معاینه و با احتمال زایمان زودرس به وی توصیه می‌شود، که به بیمارستان مجهزتر رجوع کند، که حدود یک الی یک ساعت و نیم بعد به بیمارستانی در کرج مراجعه می‌کند، که با احتمال عفونت ادراری تحت درمان قرار گرفته و حدود ساعت چهار مرخص می‌شود”.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار گفت: “اما چون درد زیرشکم این خانم همچنان تداوم داشته به بیمارستانی در ملارد نیز مراجعه می‌کند.”
وی افزود:” این خانم پس از ترخیص از درمانگاه ملارد به منزل می‌رود و تا چهار صبح جمعه همچنان با علائم درد تحمل می کرده است، اما ساعت چهار مجدد با پارگی کیسه آب به بیمارستان امام سجاد مراجعه کرده و چون صدای قلب جنین را نمی‌شنوند، بلافاصله خانم را به اتاق عمل منتقل کرده و زایمان انجام می‌شود”.
ناصح گفت:” پس از زایمان متأسفانه مشاهده می‌شود، که نوزاد علائم حیاتی ندارد و یک ساعت هم نوزاد زودرس کنار مادر بوده و سپس حدود ساعت هفت صبح به دلیل نبود علائم حیاتی تحویل سردخانه جسد می‌شود”.
وی گفت: “پدر نوزاد فوت شده ساعت چهار مراجعه کرده و می‌خواهد که نوزاد را ببیند، با مأمور انتظامی بیمارستان به سردخانه مراجعه کرده و می‌بینند، پای نوزاد تکان می‌خورد”.
مدیر شبکه بهداشت شهریار گفت: “این نوزاد به سرعت به NICU منتقل می‌شود و متخصص اطفال و فوق تخصص نوزادان به احیا وی می‌پردازند، اما تپش قلب بسیار کمی داشته و با دارو گاهی به ۸۰ هم می‌رسد، اما متأسفانه علیرغم چهار بار احیا قلبی و ریوی علائم حیاتی را از دست داده و فوت می‌کند”.
ناصح گفت: “در خصوص قصور احتمالی در این مورد بررسی‌ها توسط کارشناسان وزارت بهداشت در حال انجام است”.


سخنگوی وزارت بهداشت، درباره اخبار نوزاد فوت شده در بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار، توضیحاتی ارائه داد.

پدرام پاک آئین گفت: پرونده نوزاد نارسی که بنا به اعلام کادر درمان بیمارستان امام سجاد (ع) شهریار فوت شده به دنیا آمده و پدر وی مدعی زنده بودن او بعد از تولد شده است، در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته تا وضعیت و علت دقیق مرگ نوزاد در بررسی‌های علمی روشن شود.

وی افزود: تا اعلام پاسخ پزشکی قانونی، اظهارات گوناگون درباره وضعیت و علت فوت نوزاد، قطعیت و ارزش اثباتی ندارد.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین برکناری رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) را از اختیارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران خواند و گفت: این برکناری با حادثه بیمارستان امام سجاد (ع) مرتبط بوده، اما جنبه جزایی ندارد و از اختیارات رئیس دانشگاه است.

پاک آئین افزود: چنانچه نظریه پزشکی قانونی ناظر به وقوع تخلف یا جرم از سوی هریک از عوامل بیمارستان امام سجاد (ع) باشد، رسیدگی قانونی لازم توسط مرجع ذی صلاح صورت خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

روشی جدید برای زنده کردن مردگان که شاید باور نکنید !

دختر ۳ ساله در مراسم تشییع جنازه اش زنده شد+ تصاویر

زنده شدن یک مرده در مراسم خاکسپاری! (ویدئو)

نظرات

  • باهر

    تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

    در واقع نوزاد زنده بوده و توسط کارکنان بی کفایت زنده بگور شده است.