• 25 / اردیبهشت 1399 / 16:00
  • شناسه خبر : 27855
  • منبع خبر: تسنیم

جزئیات فعالیت باند تبهکاران خرید و فروش نوزاد در گلستان

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به انهدام باند خرید و فروش نوزادان ‌گفت: این افراد با شناسایی زنانی که وضعیت معیشتی مناسبی نداشتند یا معتاد بودند، آنان را با دادن مبلغی پول برای فرزندآوری تطمیع می‌کردند.

به گزارش اول فارس، سرهنگ سعید دادگر  اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با اشراف اطلاعاتی توانستند یک باند ۵ نفره که اقدام به خرید و فروش نوزادان تازه متولد شده می‌کردند را شناسایی و دستگیر کنند.

وی گفت: ۴ نفر از اعضای این باند زن و یک مرد هستند که سه نفر آنان نقش لیدری را برعهده داشتند و ریاست آنها با متهم مرد بود.

فرمانده انتظامی استان گلستان بیان داشت: این افراد با شناسایی زنانی که وضعیت معیشتی مناسبی نداشتند یا معتاد بودند، آنان را با دادن مبلغی پول برای فرزندآوری تطمیع می‌کردند. پس از بارداری این زنان تا زمان زایمان تحت نظر این افراد بودند و در زمان زایمان نیز به یکی از بیمارستان‌های گرگان منتقل می‌شدند.

وی افزود: بعد از تولد نوزادان، مبلغی به مادران آنها داده می‌شد و سپس نوزادان را به کسانی که از قبل با آنان قرارداد بسته بودند، می‌فروختند. مبلغ فروش نوزادان نیز از ۴۵ میلیون تومان شروع می‌شد و بسته به جنسیت نوزاد مبلغ متفاوت بود. اغلب این نوزادان برای خرید و فروش به استان مازندران برده می‌شدند.

‌دادگر با بیان اینکه مجرمان در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند، گفت: با تحقیقات و کار میدانی سرشاخه اصلی این باند شناسایی شد و در حال حاضر هم ۵ نفر دستگیر شده و برای تکمیل پرونده در اختیار پلیس آگاهی هستند.

مطالب مرتبط

دولت سریعتر پول گندمکاران گلستان را بدهد/ کشاورزان دلسرد می شوند

افشای هویت بقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی

حکم جالب یک قاضی برای شکارچی غیر مجاز دو قوچ کوهی

نظرات