• 09 / اسفند 1401 / 21:43
 • شناسه خبر : 105347

جزئیات قتل هولناک مرد کارخانه دار یاسوجی در نیاوران تهران

 مرد کارخانه‌دار که پس از قتل همسر باردار خود با شلیک گلوله برادرش را نیز کشته و فرار کرده بود، در هتلی مجلل در تهران دستگیر شد.

همشهری آنلاین: ظهر سه‌شنبه گذشته به پلیس پایتخت گزارش داده شد که مردی در نیاوران هدف اصابت گلوله قرار گرفته و پیکر خونین وی در خیابان افتاده است. با حضور مأموران در محل، مرد مجروح به بیمارستان منتقل شد و کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و بررسی دوربین‌های مداربسته متوجه شدند که عامل تیراندازی برادر او بوده است.

تحقیقات نشان می‌داد که مرد تیرانداز صبح روز حادثه به آپارتمان برادرش رفته بود و ساعتی بعد دو برادر از ساختمان خارج شدند که به محل کارشان بروند. درحالی‌که یکی از برادرها در خیابان منتظر ایستاده بود، ‌برادر دیگر سوار خودروی ۲۰۷خود شد و همان لحظه با سلاحی که همراهش بود گلوله‌ای به پشت سر برادرش شلیک کرد و وقتی وی روی زمین افتاد با ماشین او را چندبار زیر گرفت و از صحنه گریخت.

با این اطلاعات، جست‌وجو برای دستگیری مرد تیرانداز آغاز شد اما ساعتی بعد معلوم شد که او علاوه بر تیراندازی به‌سوی برادرش، به سمت همسرباردارش نیز شلیک کرده و جان او را گرفته است. آنطور که تحقیقات نشان می‌داد مرد خشمگین ابتدا ساعت ۸صبح همسر باردارش را در خانه‌شان با شلیک گلوله به قتل رسانده و سپس سوار بر خودروی ۲۰۷خود شده و به سمت محل زندگی برادرش رفته و به جان وی سوء قصد کرده است.

بررسی‌ها حکایت از این داشت که ۲برادر شرکت و کارخانه فولاد داشته و وضع مالی خوبی داشتند اما هنوز معلوم نبود که انگیزه قاتل از شلیک به همسرباردارش و برادرش چه بوده است.

مقتول زندگی بخشید

تحقیقات مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران، زیرنظر قاضی محمدجواد شفیعی، بازپرس جنایی پایتخت، برای بازداشت عامل تیراندازی ادامه داشت تا اینکه از بیمارستان خبر رسید مرد مجروح (برادر قاتل) دچار مرگ مغزی شده است.

در چنین شرایطی، خانواده وی وقتی متوجه شدند که دیگر امیدی به بازگشت مرد مجروح به زندگی نیست رضایت دادند تا اعضای بدن او را به بیماران نیازمند اهدا کنند و روز جمعه اعضای بدن مرد زخمی به بیماران نیازمند اهدا شد.

دستگیری در هتل

متهم به قتل که حالا قتل ۲نفر را در پرونده‌اش ثبت کرده بود، تلاش می‌کرد ردی از خودش به جا نگذارد و با هویت جعلی در یکی از هتل‌های مجلل پایتخت ساکن شده بود اما خبر نداشت که یکی از آشنایانش را درست در نزدیکی هتل خواهد دید. ماجرا از این قرار بود که متهم برای انجام کاری از هتل خارج شد و آن روز یکی از آشنایانش به‌صورت اتفاقی وی را در نزدیکی هتل دید.

خبر جنایتی که مرد تیرانداز مرتکب شده بود مثل بمب صدا کرده بود و به همین دلیل مرد آشنا وقتی متوجه شد که او در هتل مخفی شده فورا با پلیس تماس گرفت و موضوع را اطلاع داد. در این شرایط بود که مأموران راهی هتل شدند و متهم تحت تعقیب را دستگیر کردند.

او دیروز برای انجام تحقیقات به دادسرای جنایی تهران منتقل شد و انگیزه‌اش از۲ جنایتی که مرتکب شده را کینه‌ای عنوان کرد که نسبت به همسر و برادرش داشت. او به دستور قاضی جنایی برای انجام تحقیقات تکمیلی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شده است.

می‌خواستم انتقام  بگیرم

متهم به قتل فوق لیسانس اقتصاد از یکی از دانشگاه‌های معتبر تهران را دارد. او صاحب کارخانه و هتل است و ثروت زیادی دارد. او می‌گوید با برادرش اختلافات مالی و خانوادگی داشته است. از سوی دیگر با همسرش هم دچار اختلافاتی شده و تصمیم گرفت جان هردوی آنها را بگیرد.

انگیزه‌ات از دو جنایتی که مرتکب شدی چه بود؟

انتقام‌جویی.

چرا از مقتولان کینه به دل داشتی؟

مدت‌ها بود که با برادرم دچار اختلافات مالی و خانوادگی شده بودم. او پشت سر من بدگویی کرده بود و من مدت‌ها بود که از او کینه به دل داشتم. از سوی دیگر همسرم هم دیگر مرا حمایت نمی‌کرد. او هم شروع کرده بودپشت سر من حرف زدن. از دیگران شنیده بودم که مدام بدگویی می‌کرد و همه این اتفاقات موجب شده بود تا آتش کینه‌ای که در دلم روشن شده روزبه‌روز شعله‌ورتر شود تا اینکه تصمیم به انتقام گرفتم.

چند وقت بود با همسرت ازدواج کرده بودی؟

همسر دومم بود. ۴سالی می‌شد با هم ازدواج کرده بودیم و من خیلی عاشقش بودم. او باردار بود و من در این ۴سال بهترین زندگی را برای او فراهم کرده بودم. اجازه ندادم آب در دلش تکان بخورد اما در حق من بد کرد. چرا باید پشت سر من بدگویی می‌کرد؟ من همسرش بودم و همیشه هوایش را داشتم.

به طلاق فکر نکردی؟

اصلا فکرم کار نمی‌کرد. می‌دانم راه اشتباه را انتخاب کردم اما احساس می‌کردم فقط با کشتن آنها آرام می‌گیرم.

از کی نقشه قتل آنها را کشیدی؟

از یکی دو هفته قبل.رفتم شهرستان اسلحه خریدم و برگشتم. ابتدا همسرم را به قتل رساندم و سپس به سراغ برادرم رفتم. هیچ حرف و دعوایی هم بین ما رد و بدل نشد. فقط در فرصتی مناسب وقتی از محل زندگی برادرم خارج شدیم اسلحه را به سمتش گرفتم وشلیک کردم. همسرم را هم به همین شکل در اتاقش کشتم.

فکر فرار از کشور را نداشتی؟

اصلا فکرم کار نمی‌کرد. دوبار تصمیم به‌خودکشی گرفتم اما زنده ماندم. رفتم در یکی از هتل‌ها ساکن شدم و بعد مأموران ریختند آنجا و دستگیرم کردند. حالا که گیر افتادم و باید زندانی شوم به‌شدت پشیمانم و می‌ترسم. من تا به حال پایم به اداره پلیس و دادسرا باز نشده است. من تحصیلکرده‌ام و کارخانه دارم، جای من اینجا نبود.


همچنین روزنامه هفت صبح در تشریح این قتل نوشت: قاتل محله‌های عیانی تهران بازداشت شد. او که گفته می‌شود همسر خود را که هفت‌ماهه باردار بوده است صبح سه‌شنبه دوم اسفندماه با شلیک گلوله در محله دیباجی به قتل رسانده پس از این قتل به سراغ برادر ۶۰ ساله خود در نیاوران تهران رفته و در ورودی پارکینگ منزل برادرش از پشت سر نیز به او شلیک می‌کند. بعد سوار خودروی ۲۰۷ برادرش شده و از روی او رد می‌شود….

سپس از صحنه متواری می‌شود. برادر به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده و در نهایت بامداد شنبه در بیمارستان جان می‌دهد. صبح جمعه نیز این مرد که متهم به قتل همسر و برادر خودش است در هتلی در تهران بازداشت می‌شود. هنگام دستگیری از او دو عدد سلاح و ۴۸ فشنگ جنگی کشف می‌شود. برابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت، این فرد که برادر مقتول بود، تحت بازجویی قرار گرفته و انگیزه خود از ارتکاب این جنایت را اختلافات خانوادگی اعلام کرد.

این دو برادر چه کسی هستند؟

لهراسب که بهنام صدایش می‌کنند و شهرام دو برادر هستند و در حال حاضر بهنام متهم به قتل شهرام برادرش و همسر دوم خود است. حرف و حدیث‌های بسیاری پیرامون این پرونده وجود دارد که تا زمانی که به تایید قضایی نرسد نمی‌توان به آن استناد کرد، اما یک منبع آگاه محلی درباره این دو برادر که یکی قاتل و دیگری مقتول است اطلاعاتی می‌دهد.

این دو برادر در یکی از شهر‌های استان‌های جنوب غرب کشور سرشناس هستند و در واقع جزو افراد متمول و کارآفرین محسوب می‌شوند. گفته می‌شود شرکت فولاد، یک هتل، کارخانه آرد، گروه صنایع غذایی جزو مایملک خانوادگی آن‌ها به شمار می‌آمده است. پدر آن‌ها نیز از کارآفرین‌های نمونه استان بوده است. حتی در پایگاه‌های خبری استان این گزارش منتشر شده که بعد از فوت برادر بزرگتر در بیمارستان، تمام اعضای بدن او توسط خانوا‌ده‌اش بخشیده شده است.

این منبع آگاه می‌گوید، برخی در شهر ما که از ماجرا اطلاع دارند می‌گویند دعوای این دو برادر بر سر مسائل مالی بوده است و آن‌ها سر مبلغ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان با یکدیگر اختلاف داشتند. البته که هنوز این مسائل تایید نشده است. همچنین زنی که کشته شده، همسر دوم متهم به قتل است. او از همسر اول خود نیز که دخترعمویش بوده دو فرزند دارد. هنوز مشخص نیست علت قتل برادر و همسر به چه دلیل بوده، اما همشهری‌های آن‌ها بازهم اختلاف مالی را عنوان کرده‌اند.

در فیلم دوربین مداربسته مشاهده می‌شود بهنام با خونسردی از پشت سر به برادرش که گفته می‌شود قبل از قتل با یکدیگر صبحانه صرف کرده بودند، شلیک کرده و با خودرو از رویش رد می‌شود. حتی حوالی ساعت ده صبح با سرایدار ساختمان خود در دیباجی تماس گرفته و اعلام کرده در خانه باز است و همسرش حالش خوب نیست به او سر بزند که سرایدار وقتی وارد آپارتمان می‌شود با جنازه خون آلود زن جوان که باردار بوده در تخت مواجه شده و به پلیس خبر می‌دهد.

گویا بهنام حوالی هفت صبح او را با شلیک گلوله کشته و بعد هم به سراغ برادرش رفته است. این خانواده و برادران عنوان‌های شغلی بالایی در استان خود در غرب کشور دارند و شهرام (مقتول) خانه‌ای در نیاوران داشته که وقتی برای ماموریت کاری به تهران می‌آمده در آنجا ساکن بوده که توسط برادرش در ورودی پارکینگ کشته می‌شود. تحقیقات پیرامون این پرونده ادامه دارد.


از دیدن ۴۰ عکس زیبا از اماکن باستانی و تاریخی جهان لذت ببرید

۳۱ روش تغییر دکوراسیون ارزان ، آسان و رایگان خانه برای سال نو


در کانال اول فارس عضو شوید 

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

کانال اول فارس در روبیکا

 کانال اول فارس در  بله 

بیشتر بخوانید:

راز هولناک جسد زن ۵۲ ساله در قعر یک چاه در استان فارس
این زن قاتل بیرحم پسر ۶‌ ساله است؟!
جزئیات باورنکردنی قتل بیرحمانه پدر میانسال در بهارستان

ثبت دیدگاه

 • عع

  تاریخ : ۱۰ - اسفند - ۱۴۰۱

  فوق لیسانس اقتصاد !! درآمد سرمایه ،چندمیلیاردی!! کدوم دانشگاه مدرک داده؟؟؟ وقتی جنبه وظرفیت نباشه!!!!!


 • امیر

  تاریخ : ۱۲ - اسفند - ۱۴۰۱

  روح مرحوم شهرام…شاد…کار بدی کرد این آقای بهنام…برادرکشی کار درستی نیست…عاقبت بخیری بهترین پایان برای ما آدم هاست…


 • الهی

  تاریخ : ۱۲ - اسفند - ۱۴۰۱

  چاه نکن بهر کسی اول خودت…


 • عدالت الهی

  تاریخ : ۱۲ - اسفند - ۱۴۰۱

  شما که نمیخواید نمایش بدید


 • یاسوجی

  تاریخ : ۱۲ - اسفند - ۱۴۰۱

  خدا عاقبت همه را بخیر کند…این همه پول…ثروت …بر و بیا…بگیرووو ببند…آخرشم این….