چاپ      کد خبر: 146766
29 خرداد 1403

جزئیات و نحوه ثبت‌نام جدید جانبازان برای خودرو وارداتی/لغو محدودیت نقل و انتقال خودرو برای ایثارگران

دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جانبازان ۵۰ درصد به بالا برای واردات خودرو به‌صورت انفرادی براساس زمان‌بندی در نظر گرفته شده به سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی مراجعه کنند.

جزئیات و نحوه ثبت‌نام جدید جانبازان برای خودرو وارداتی/لغو محدودیت نقل و انتقال خودرو برای ایثارگران
به گزارش اول فارس ، میثم اروز اظهار داشت: بر اساس ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ آن دسته از جانبازان که تمایل به واردات خودرو به‌صورت انفرادی دارند، می‌توانند مطابق اطلاعیه‌های صادره توسط سازمان توسعه تجارت ایران در زمان‌های مشخص شده به سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی به نشانی HTTPS://JANBAZAN.SALEAUTO.IR مراجعه و نسبت به انصراف از لیست ثبت‌نام شده شرکت‌های واردکننده اقدام کنند.

وی افزود: جانبازان ۷۰ درصد ویژه در روزهای بیست‌وهفتم و بیست‌وهشتم و سایر جانبازان ۷۰ درصد از بیست‌ونهم تا سی‌ام خرداد و جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد از سی‌ام تا یکم تیرماه می‌توانند برای لغو پیش ثبت‌نام واردات خودرو از شرکت‌های واردکننده اقدام کنند.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: جانبازان با ورود به سامانه جانبازان در بخش جزئیات سفارش، گزینه لغو سفارش را انتخاب و پس از تأیید متن نمایش داده شده از فرایند سامانه عرضه خودرو جانبازان خارج می‌شوند.

اروز گفت: چنانچه جانبازان پیش ثبت‌نام خود را لغو کنند، در هنگام ثبت سفارش نهایی باید (در سامانه جامع تجارت) خودروی خود را انتخاب و بر مبنای آن کلیه فرایندهای واردات خودرو را به‌صورت شخصی انجام دهند. بدیهی است مسئولیت کلیه انجام امور مربوط به واردات به عهده جانباز است.

برداشتن محدودیت انتقال خودرو ایثارگران
مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما به دنبال تمدید مجدد بند مربوط به وارادات خودرو جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر در بودجه سال جاری بودیم؛ حکم تصویب شده در زمان خود دارای اعتبار است و در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ تمدید شد تا اعتبار آن همچنان برقرار باشد.

اروز افزود: با توجه به تقاضای ایثارگران و جانبازان آئین‌نامه واردات خودرو جانبازان اصلاح شد و با درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران از دولت محدودیت پنج ساله نقل و انتقال خودرو برداشته شد.

وی با تاکید بر اینکه واردات خودرو توسط شخص جانباز نیز مجاز است، خاطرنشان کرد: بنیاد به همه وظایف قانونی خود عمل کرده و همچنان به‌طور مستمر پیگیر موضوع واردات خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

مدیرکل دفتر مسکن و تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با توجه به درخواست وزارت صمت مبنی‌بر تهیه سامانه ثبت‌نام، آن را راه‌اندازی و برای ثبت سفارش آن را در اختیار وزارت صمت قرار داده است و منتظر اقدامات بعدی از سوی سازمان تجارت ایران است.

اروز با تاکید بر پیگیری اخبار موثق درباره خودرو جانبازان از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار و سامانه پیامکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثارگران هرگونه اطلاعات در این زمینه را از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنیم که بنا بر اخبار واصله برخی از افراد فرصت‌طلب به شیوه‌های مختلف درصدد کسب امتیاز متعلق به جانبازان در راستای سوداگری و مواردی از این دست هستند، بنابراین شایسته است جانبازان ضمن آگاهی و هوشیاری نسبت به مقاصد سو و غیرقانونی این افراد و هر گونه همکاری نکردن، موارد، تماس‌ها و مراجعات احتمالی را به مراجع ذی‌ربط منعکس کنند.منبع: ایرنا

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار